Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ямбол ще има парк за екстремни спортове

2
Снимка: Кристина Русева

Любителите на екстремните улични спортове в  Ямбол ще имат свой парк с площадки, паркова мебел и осветление. Това стана възможно след одобрения проект на Община Ямбол по  Националната програма за споделено финансиране на инвестиционни проекти на Министерството на младежта и спорта.  „Проектът е на  стойност 632 840 лева, от които Общината ще поеме 50%. Изграждането на парка ще бъде в началото на града на терен от 1 200 кв. м в бившата бонбонена фабрика. Площадките за скейтборд, ролери, ВМХ велосипеди и тротинетки  със зони за зрители, подходяща паркова мебел и осветление започва до края на месеца, а работите трябва да приключат до края на септември“, съобщи за Радио Стара Загора заместник-кмета на Ямбол Енчо Керязов.

  Наред с обновяването на Спортна зала „Диана“ вървят и строителните работи на допълнителната тренировъчна зала, която ще бъде свързана с топла връзка с емблематичната за Ямбол спортна зала. Проектът за нея е отпреди близо 20 години, има положени и основи, но благодарение на усилията на общинското ръководство и кмета Васил Ревански  се подновиха строителните работи на допълнителната зала с  осъвременен проект за над 5 млн. лв. „Така след дълги години чакане Ямбол ще има съвременна и модерна база за спортна акробатика и скокове на батут.

  „До деветдесетте години на миналия век Ямбол даваше 90-95%  от състезателите на националните отбори в тези спортове, имаме над 10 шампиони от различни световни форуми, а нямахме удобна база за тренировки и възстановяване. Радостен съм, че този анахронизъм ще бъде прекратен и, че Ямбол ще има заслужено право да организира европейски и световни първенства по всички видове гимнастически спортове!“, каза със задоволство Енчо Керязов.  

  От миналия мандат на сегашното общинско управление и тази година са ремонтирани и построени нови 21 площадки за уличен фитнес, баскетбол и футбол. Наскоро бе открито и ново игрище за тенис на корт в ОУ „Любен Каравелов“ с модерна настилка. "Общината ще продължи да подкрепя развитието на масовия спорт сред подрастващите и младите хора, а високите резултати са отговорност на треньорите и федерациите и няма как да не дойдат! Когато много деца и юноши тренират за удоволствие и здраве, това е в подкрепа на спорта и в полза на младите хора!", завърши заместник-кметът.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Пожар в близост до жилищен блок в Казанлък

Сухи треви се запалиха в непосредствена близост до жилищен блок 60 в казанлъшкия квартал „Изток“ и вилната зона, съобщи кореспондентът ни там. Огънят бързо се е разраснал, достигайки само на няколко метра от сградата. Живеещи в района се опитали да..

публикувано на 19.09.25 в 17:47

График на обществения транспорт на Стара Загора в празничния 22 септември

Община Стара Загора уведомява жителите и гостите на града ни, че на  22.09.2025  г. автобусите и тролейбусите, обслужващи линиите от вътрешноградски и междуселищен транспорт, ще се движат със следното разписание: - всички автобусни и тролейбусни линии..

публикувано на 19.09.25 в 15:32

Близо 900 домакинства в Стара Загора са с нови отоплителни уреди по проект

Близо 900 домакинства са се възползвали от възможността да подменят старите си  отоплителни уреди с нови по проекта „Българските общини работят заедно за подобряване на качеството на атмосферния въздух”.  Те са били одобрени  за подмяна на печките им..

публикувано на 19.09.25 в 14:54

Правят профилактични очни прегледи в детските градини в Казанлък

Профилактични очни прегледи ще се проведат във всички детски градини на община Казанлък. Инициативата започва през октомври и се организира от община Казанлък за пета поредна година.  Прегледите ще се извършват от медицински специалисти само при..

публикувано на 19.09.25 в 14:30

Община Братя Даскалови ще отбележи своя празник на 20 септември

На 20 септември Община Братя Даскалови ще отбележи своя празник с тържество на площада в едноименното село. Началото е в 18:00 часа с официално откриване , за жителите и гостите, организаторите подготвят богата музикално-танцова програма. Сред..

публикувано на 19.09.25 в 14:25

Община Николаево ще получи експертна помощ за по-ефективно управление на битовите отпадъци

Община Николаево ще получи експертна помощ за въвеждане на по-ефективни модели за управление на битовите отпадъци. Това е част от национална инициатива, в която участие ще вземат 130 общини в страната. Програмата се реализира от Националното..

публикувано на 19.09.25 в 14:23
Парк

Пръскат с дрон срещу борова процесионка в парк "Митрополит Методий Кусев"(Аязмото)

Тази вечер ще пръскат с дрон срещу  боровата процесионка в най-големия старозагорски парк „Митрополит Методий Кусев“ (Аязмото), съобщи Радостин Танев, зам.-кмет по “Транспорт, екология, инвестиции и зелен преход“.  Това ще се случи за втора поредна..

публикувано на 19.09.25 в 14:03

Изтеглят поправките, които посягат на домашната ракия и вино

Министър председателят Росен Желязков е разпоредил да се изтегли проектозакона, който предвиждаше нови ограничения за производството на домашен алкохол. Ограниченията за варене на ракия ще доведат до протести "Това е посегателство върху..

публикувано на 19.09.25 в 12:13

Община Казанлък се включва в кампанията „Да почистим България"

Община Казанлък отново се включва в кампанията „Да почистим България“, която ще се проведе в събота, 20 септември. Ще бъдат събирани битови масово разпространени отпадъци, както и излезли от употреба материали, включително хартия и пластмаса;..

публикувано на 19.09.25 в 11:57
Над 250 дка. е засегнатата площ от пожара край с. Дълбоки

56-годишна жена е задържана за пожара край с. Дълбоки

56-годишната жена е задържана за срок до 24 часа заради вчерашния пожар край старозагорското село Дълбоки, съобщиха от пресцентъра на ОД МВР - Стара Загора. Огънят лумна в ранните следобедни часове, като поради силния вятър пожарът се  разпространи на..

публикувано на 19.09.25 в 11:28