Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Актьорите от ДТ "Гео Милев":

Гласувайте с надежда!

Тони Тончева, Красимир Ненков и Борче Манев

Снимка: ДТ "Гео Милев"

"Българският модел" е постанвака на ДТ "Гео Милев" по текст на Станислав Стратиев. Пиесата живее пред публика вече една година, а текстът Станислав Стратиев е написал преди 33 години. Но звучи все така актуално и днес. Актьорите Тони Тончева, Красимир Ненков и Борче Манев, част от екипа, споделиха в студиото на Радио Стара Загора за работата си по пиесата. "Българската мечта за всеки е различна, но най - тъжното е, че в нашия спектакъл тя е извън България. Спектакълът е антиутопия, противопоставяне и контрапункт, в който умело са вписани и стиховете на Христо Ботев, и живото изпълнения на кавал от сцената. България е страна на парадоксите... А текстът звучи стряскащо и днес. И ще минат доста години, преди да се изчисти този български нрав. ..но трябва по - често да си напомняме, че когато сме заедно, можем да постигнем много", казаха младите актьори:

Кой е българският модел, който може да ни осигури по - добър живот в собствената ни страна? Кои са силните ни страни като народ, какви са мечтите им за България...Актьорите Борче Михайлов, Красимир Ненков и Тони Тончева  споделят: 

Днес е ден за избори у нас. Младите актьори споделят, че да гласуват днес е единственият начин да сами да изберат бъдещето си, да се проявим като общност. Защото иначе трябва да чакаме някой друг да ни спаси, както е в пиесата "Българският модел". А и не се знае дали и кога това ще се случи...Затова човек трябва да действа, а не да чака. "Гласувайте, с надежда!", призоваха актьорите от ДТ "Гео МИлев" Стара Загора:

Постановката "Българският модел" можете да гледате на 25-ти юни от 21 часа на сцената на Летен театър Стара Загора. 

Режисьор на спектакъла е Неевена Митева, сценографията  и костюмите са дело на Величка Джамбазова, музика - Евгени Господинов, хореографията е на проф. д-р Петя Цветкова. В постановката участват актьорите Илчо Димитров, Иван Калошев, Борче Манев, Жоро Ганчев,  Ивелин Керанов, Красимир Ненков, Георги Ножделов, Цветомир Черкезов, Георги Тодоров Георгиев, Борислав Веженов, Тони Тончева, Елена Азалова, Миленка Сотирова, Ванина Йорданова, Мария Енева- Панайотова, Гергана Господинова.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Шестимата, задържани за незаконния хоспис в Ягода, остават за постоянно в ареста

Районният съд в Казанлък остави за постоянно в ареста шестимата обвиняеми по случая с разкрития незаконен хоспис в село Ягода. Съдът гледа днес след обед при закрити врата искането на Районна прокуратура Стара Загора да бъдат наложени постоянни мерки за..

публикувано на 10.06.25 в 19:23

Над 4 часа гледат мерките на задържаните за ужаса в село Ягода

Вече над 4 часа съдът в Казанлък заседава при закрити врати за мерките на шестимата задържани за ужаса в село Ягода. Съдебният състав остави за постоянно в ареста тримата арестувани мъже.  За постоянно в ареста остава Валентин Желев, един от..

публикувано на 10.06.25 в 16:19
Богдан Кирилов

Хасково има втори заместник областен управител

Със заповед № КВ–216 на министър-председателя Росен Желязков за втори заместник областен управител на област Хасково е назначен Богдан Кирилов. Богдан Кирилов е роден на 31 юли 1995 г. в гр. Хасково. Магистър е по право от Софийски университет „Св...

публикувано на 10.06.25 в 15:50

Капка Касабова представя книгата си "Анима" в Стара Загора

„Анима“ - последната книга от четирологията си представя писателката Капка Касабова в Стара Загора тази вечер. Мястото на срещата с читателите е Къщата на архитекта, а началния час на събитието е 18.30 ч.   Балканската поредица на Капка Касабова започва с..

публикувано на 10.06.25 в 15:44

Част от настанените в Сливен възрастни хора от дома в с. Ягода вече са при близките си

Една част от приетите в Кризисния социален център в Сливен 12 души от дома за възрастни в село Ягода са при близките си, а другите предстои да бъдат преместени в други социални заведения, съобщиха от Общината. От там потвърдиха, че се работи по..

публикувано на 10.06.25 в 15:22

Още един от обвинените за ужаса в село Ягода остава в ареста

36-годишният Мариян Желев също остава за постоянно в ареста. Това реши днес съдът в Казанлък. Днес се гледа мярката и на третия от общо 6-мата обвиняеми - 37-годишният Димитър Димитров.  Гледат мерките на задържаните заради "домовете на ужасите" в..

публикувано на 10.06.25 в 15:02

За постоянно в ареста остава Валентин Желев, един от обвиняемите по случая в село Ягода

Районният съд в Казанлък заседава при закрити врати по случая с дома на ужасите в село Ягода. Съдебният състав вече се произнесе по мярката на един от задържаните – 62-годишният Валентин Желев, сочен за мозъка на престъпната група. Той остава за..

публикувано на 10.06.25 в 14:34

РЗИ - Стара Загора с кампания „Седмица на отворените врати“ за туберкулоза

Въпреки значителните успехи, постигнати в борбата с туберкулозата в европейския регион на Световната здравна организация (СЗО) и постоянния спад на заболяемостта, тя продължава да представлява заплаха за общественото здраве в повечето страни от..

публикувано на 10.06.25 в 14:08

„Гласът на бащите“ иска законодателни промени в Семейния кодекс

Промени в закона за Семейния кодекс и налагане на споделеното родителство предлагат от сдружението „Гласът на бащите“. Това съобщи пред Радио Стара Загора Стефан Августинов, член на организацията. По темата се е провела дискусия, организирана от..

публикувано на 10.06.25 в 13:41
Община Раднево

Единадесет бивши потребители на дома в с. Ягода са били настанени в Психиатричната болница в Раднево

Единадесет бивши потребители на дома в село Ягода са настанени в Държавната психиатрична болница в Раднево. Това съобщи за Радио Стара Загора д-р Владимир Трънов, директор на лечебното заведение. От тях 5 са мъже и 6 жени. Двама са изписаните, единият..

публикувано на 10.06.25 в 13:26