Старши-треньорът на "Берое" запазва поста си и през новия сезон. Специалистът е подновил договора си със старозагорския клуб. Това става ясно от публикация във фейсбук страницата на "Берое". В анонса обаче липсва повече детайли около договорката между двете страни. Ачиари води тима на "Берое" от месец септември миналата година, когато наследи на поста Араголаса. Хосе Ачиари помогна на старозагорци да си осигурят оставане в професионалния футбол три кръга преди. Под негово ръководство тимът завърши сезона на 11-та позиция. "Неговото богато футболно познание и страст към играта ще ни помогнат да достигнем нови висоти", написаха във фейсбук по адрес на Ачиари от "Берое".
Чрез публикацията от ръководството на старозагорския тим анонсираха, че предстои да бъдат обявени новите попълнения в отбора, на които ще се разчита през следващия футболен сезон. "Очакват ни вълнуващи времена и нямаме търпение да ги споделим с вас. Само Берое!", написаха в официалната си страница от клуба.
"Берое" стартира със загуба предсезонните си контроли. Старозагорци загубиха в събота гостуването си в Пловдив на носителя на Купата на България "Ботев" с 1:0. Утре е вторият двубой от подготовката на "зелено-белите". Старозагорци се изправят срещу изпадналия във Втора лига тим на "Етър"(Велико Търново)."Допуснахме неприятна загуба от "Родопа" в Смолян с 2:3. На полувремето водехме 1:0, домакините пропуснаха дузпа и имахме предимство и доста възможности за повече попадения във вратата им. Втората част започнахме силно и реализирахме втори гол за 2:0,..
"Вчера изиграхме добър мач и победихме един от силните тимове в нашата група - "Загорец" Нова Загора. Головете паднаха във втората минута на първото и съответно второто полувремена, което за нас бе добре чисто психологически. Не и за съперника..
Утре и в неделя в село Могилово ще бъде проведено за трета поредна година състезанието „Лозарски пътища“. Стартовете са бягане, колоездене, дуатлон, детски състезания с награди, игри, сцена, томбола и горска педагогика. Предвидено е обучение за..
Международен футболен турнир за деца, родени през 2014 г. ще се проведе догодина в Стара Загора. Събитието е планирано от 4 до 7 юни 2026 г. и ще е посветено на легендата на "Берое" Петко Петков . " С тази инициатива искаме да почетем паметта на..
Възпитаниците на старозагорския колоездачен клуб „Берое“ започнаха сезона с участие в състезание в курорта Старозагорски минерални бани. „ Спечелихме 2-3 медала при децата и Георги Огнянов в категория „Елит “, съобщи за радио „Стара Загора“..
Възпитаници на старозагорския клуб по спортна стрелба „Августа 1992“ се представиха много силно при участието си в турнира „Златен изстрел“ във Варна. Мартин Станчев извоюва златен медал при юношите в стрелбата с пистолет, златен медал в дует с..
"Берое" се готви в пълен състав за предстоящото гостуване на "Славия" в двубой от 9-тия кръг на Еф бет лига. Срещата е на 21 септември от 20 часа и 15 минути. Успеха срещу "Ботев" Враца, както и новите футболисти дават увереност на ръководството,..
В края на тази седмица възпитаници на СК „Бадминтон – Стара Загора“ ще участват в състезания в Хърватия. Теодор Митев, който се готви за Европейското първенство до 17 години, ще се изяви в турнир. „ Той ще бъде воден от треньора Тихомир Киров..
В Стара Загора бе проведено 22-то издание на турнира по художествена гимнастика за Купа „Импала“. На подиума в зала „Общинска“ излязоха около 400 гимнастички от 22 български клуба. „Сигурна съм, че сред ансамблите тук бяха и бъдещите шампионки..
Като част от Областния кариерен форум TOP JOBS в регионална библиотека „Захари Княжески“ в Стара Загора волейболната легенда Владимир Николов трябваше да изнесе мотивационна лекция, да сподели своя кариерен път и да разкаже своя опит в това..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net