Голямо количество нелегално оръжие и боеприпаси задържаха служители на ГДБОП в Димитровград.
Двама мъже на 58 и 42 години са задържани за 72 часа, повдигнато им е обвинение за държане на оръжие и продажба и отчуждаване на оръжията. Част оръжията са били разглобявани и продавани на части през куриерски фирми. И двамата мъже нямат криминално минало.
Информацията, получена в ГДБОП в края на 2023 г., е за двама, които набират с цел продажба оръжия и части за тях, включително деактивирани, но годни за употреба. Част от оръжията, предназначени за криминалния контингент, били разглобявани и изпращани на части чрез куриерски фирми към крайните получатели. Към момента няма данни да са изнасяни в чужбина.
Подробности за операцията бяха оповестени от заместник-директора на ГДБОП старши комисар Калин Литов и началника на звеното на главната дирекция в Пловдив Мариан Митков на съвместен брифинг с участието на окръжния прокурор Иван Стоянов и наблюдаващия прокурор по досъдебното производство Красимира Нейчева от Районна прокуратура –Хасково.
При проведените процесуално-следствени действия са претърсени 8 адреса и 2 автомобила, от които са иззети множество предмети и техника, които имат отношение към осъществяваната дейност: 3 автомата „Калашников“, калъф за оръжието, сгъваем приклад, 8 пълнителя за моделите – празни и заредени, както и 120 боеприпаса калибър 7,62х39; 6 пушки, някои от които с оптичен прицел; 24 пистолета с пълнители и боеприпаси към тях, някои поставени в прозрачни запечатани пликове или в метални кутии; боеприпаси 9х18мм; 10 револвера, повечето от които без надписи и обозначения или със заличени серийни номера; множество части за огнестрелни оръжия, чийто брой и вид престои да бъдат установени с точност, сред тях 41 пълнителя, 14 ръкохватки за пистолети, 2 приклада за пушки, 2 цеви, 2 супресора, 2 метални пластини, 3 затвора за пистолети със заличавани серийни номера или без надписи. Открито е и голямо количество боеприпаси с различен калибър, съхранявано в картонени кутии, прозрачни пакети, калъфи за оръжия и др. Сред иззетите вещи са 2 мобилни телефона и черна жилетка с надпис „POLICE“. Направени са експертизи, разпитани са свидетели.
От понеделник, 13-и октомври до четвъртък се променя организацията на движение в участъка в ремонт на АМ „Тракия“ между 24-и и 33-и километър на автомагистралата, съобщават от Агенция пътна инфраструктура. На четири пъти в следобедните..
Избирателната активност на частичните местни избори в старозагорското село Хрищени към 16:00 часа е 19%. Това съобщи за Радио Стара Загора Теодора Крумова, председател на Общинската избирателна комисия в 27-и Многомандатен избирателен район (МИР)...
В Стара Загора, на Античната улица и форум, днес продължават събитията включени в осмото издание на фестивала "Здравей, здраве". Лого е българската шевица, а ф окусът е към младите хора и приобщаването им към българските традиции. В зоната за..
Нормално започна изборният ден на частичните местни избори за кмет в старозагорското село Хрищени, съобщиха от Общинската избирателна комисия в Стара Загора. Общо 1484 избиратели ще имат възможност да упражнят правото си на глас в една от двете..
Сдружение „Заедно с теб, Стралджа“ организира туристически поход до хижа „Инджови извори“, край с. Войника в местността Бакаджика. Това е поредното събитие на неправителствената организация, подкрепено от община Стралджа. „Целта е да създадем навици..
Забраната за изгаряне на суха растителност и отпадъци продължава да бъде в сила, съобщиха от пожарната в Сливен. Напомнянето идва след като собственици на вилни имоти и селски стопани пренебрегват забраната и палят дървета, храсти и треви след есенното..
Авария в основния захранващ водопровод остави без вода Любимец, съобщиха от общинската управа. Без водоподаване са над 7000 жители на града. Eкипи на ВиК дружеството вече работят по отстраняване на проблема и се очаква водоподаването да бъде..
Приключи ремонтът в платното за Бургас на 8 км от магистрала "Тракия" в област Пазарджик между 90-и и 98-и км, съобщиха от пътната агенция. Трасето е с нова асфалтова настилка и отводняване, пътни знаци и ограничителни системи. Това обаче няма да облекчи..
Протест срещу насилието над деца се проведе и в Ямбол. Въпреки лошото време родители излязоха пред съдебната палата в града, за да изразят своето недоволство от реакцията на магистратите по случая в село Каблешково. "Пред съда сме настояваме за..
Протести срещу насилието над деца се провеждат в няколко града у нас. Инициативата тръгва от Бургас, а поводът е сигналът за тормоз в детска градина в Каблешково и бездействието на институциите. И Стара Загора се включи в протестната вълна..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net