Районна прокуратура-Стара Загора наблюдава досъдебно производство за извършени четири престъпления – за държане на високорисково вещество – метамфетамин, за отказ от извършване на полицейска проверка, за управление на нерегистриран мотоциклет и за това, че не е позволено на служители на МВР да изпълнят задълженията си.
На 26.09.2024 г., около 18.20 ч., в гр. Казанлък, обл. Стара Загора, полицейски патрул подал звукови и светлинни сигнал към водач на мотоциклет без регистрационни табели, за да спре. Той не се подчинил, при което последвало преследване. В района на с. Овощник, обл. Стара Загора, водачът, на 30 г., спрял превозното средство, скочил от него и започнал да бяга. Той отново не се подчинил на полицейските разпореждания да спре за проверка. Установено е, че през това време един от полицейските служители стрелял със служебното оръжие със стоп-патрон, при което водачът на мотоциклета е пострадал – получил е нараняване в гърба. Той е бил откаран в болница, извършен му е преглед и хирургическа интервенция, като е оставен за наблюдение и няма опасност за живота му. При извършена проверка в предпазната каска на мотоциклетиста са били открити две пакетчета с бяло прахообразно вещество – метамфетамин. Мотоциклетът не е бил регистриран по законовия ред.
След получения сигнал в Районна прокуратура-Стара Загора е образувано и второ досъдебно производство - за причиняване на телесна повреда от полицейски орган при или по повод изпълнение на службата и функцията му. Разследването се води от следовател при Окръжен следствен отдел при Окръжна прокуратура.Стара Загора.
Активната работа по случая продължава. След изясняване на всички факти и обстоятелства наблюдаващите прокурори по двете досъдебни производства ще преценят по нататъшните си действия.

Стара Загора за четвърта поредна година ще се превърне в сцена за млади математически таланти. Фондация „Математика без граници“ и Фондация „Миню Балкански“ отново обединяват усилия в инициативата „Стара Загора търси математически таланти“ –..
„Нека шофираме така, все едно някой ни чака вкъщи“ – с тези думи секретарят на Община Стара Загора Николай Диков откри днешната превантивно-информационна кампания „Шофирането не е игра“, посветена на Световния ден за възпоменание на жертвите от..
Мащабни събития организират от Община Мъглиж и Националното сдружение на сираците в България за Деня на християнското семейство. На 21 ноември 2025г. на територията на град Мъглиж от 11.00 часа ще се проведе футболен турнир „Приятелство без..
Православната църква почита днес Свети апостол Матей, който пръв е написал Евангелие. Матей бил родом от Капернаум, Галилея, наричали го още Левий. Той бил митар - събирач на данъци. На брега на Тивериадското езеро край Капернаум, където се събирали..
Възпитаникът на Астрономическата обсерватория при Младежки център - Хасково Мартин Недев спечели първо място на 12-тата научна сесия на Ученическия институт на БАН, съобщават от община Хасково. Мартин Недев с проекта си "Апроксимация на нелинейно..
Световният ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортни произшествия ще бъде отбелязан днес в Стара Загора с информационна кампания под мотото „Шофирането не е игра“. Целта на инициативата е да повиши информираността за пътната безопасност и да..
Размерът на предлаганата финансова помощ за първо и второ дете да бъде между 200 и 600 лева, а за трето и всяко следващо между 2000 и 4000 лева , съобщи съветникът Филип Кънев и обясни механизма на работа на проекто наредбата за подпомагане при повече..
Заради катастрофа е затворен прохода "Шипка", информират от пресцентъра на областната дирекция на МВР. Тежко е пострадал мотоциклетист, който е откаран в болница. Сигнал за инцидента е подаден в 15.33 ч. На км. 174+800 движещ се в посока гр. Габрово..
Световният ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортни произшествия, който през 2025 г. е на 16 ноември, ще бъде отбелязан в Стара Загора с информационна кампания под мотото „Шофирането не е игра“. На 16 ноември от 11 до 14 ч. в парк..
Автомобилите трябва да са с гуми за шофиране при зимни условия или с дълбочина на протектора не по-малка или равна на 4 мм от 15 ноември до 1 март. Глобата за нарушителите е до 50 лева. Гумите с шипове са забранени. Припомняме, че от 1..

Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net
