По време на тестването, чрез акустичните устройства на Националната система за ранно предупреждение и оповестяване (НСРПО), ще бъде излъчен национален сигнал за тревога/край на тревогата. Проверката ще се осъществи на територията на градовете: София; Бургас; Варна; Кърджали; Монтана; Пазарджик; Плевен; Пловдив; Русе; Смолян; Враца; Стара Загора; в общини в областите Видин, Перник и Ямбол; в населените места в 30-километровата зона около АЕЦ „Козлодуй". Планирано е да бъдат включени и обектите с интегрирани към националната система локални системи за оповестяване.
Чрез Системата BG-Alert ще бъде разпространено съобщение до крайни мобилни устройства на гражданите на територията на цялата страна, съдържащо текст на български и английски език. Получаването на съобщението ще бъде еднократно, съпроводено от специфичен звук и/или вибрация. Тестовите съобщения от BG-Alert подлежат на управление и могат да бъдат активирани/деактивирани от потребителите.
Областна администрация в Стара Загора информират, че проверка на системата ще се проведе на територията на: Стара Загора, Казанлък, Гълъбово, Раднево, Чирпан, Братя Даскалови и Опан.
На изброените населени места ще бъде задействана сиренната система чрез излъчване на националните сигнали за тревога и край на тревогата, които ще бъдат съпътствани с гласова информация.
С богата програма Стара Загора отбелязва своя празник и 146 години от възстановяването на града. По традиция беше връчен и символичния ключ за управлението на града от заместник- кмета Надежда Чакърова на новоизбрания кмет на Млада Загора Иван..
Стара Загора и старозагорци отбелязват Празника на града - 5 октомври. По традиция се проведе тържествена сесия на Общинския съвет. По време заседанието беше представена книгата „Пръв сред равни“, която съдържа девет документални автобиографични..
Ежегодният фестивал на виното и културното наследство "Августиада" излъчи новата Царица на Августиада за 2025 г.. След оспорвана битка между 17 кандидатки, журито избра 20 годишната Неделина Неделчева. Първа подгласничка стана 17 годишната Никол..
Днес ще преобладава слънчево време, от запад на изток с временни увеличения на облачността, но без валежи. Според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология. Преди обед на места в равнинните райони ще има ниска облачност или мъгла. Ще..
Празничният 5 октомври започва с тържествена литургия за благоденствието на Свиленград и неговите жители в храм „Живоприемний източник” в кв. "Гебран", от 9.30 часа. Поклонението на историческия връх Шейновец с панихида пред паметника-костница на..
Стара Загора отбелязва своя празник на 5 октомври. Богата фестивална, културна и спортна програма са подготвили от общината за празника, като кулминацията ще е концерт на Лили Иванова. На 5 октомври се отбелязват 146 години от поставянето на..
Близо 400 уникални возила събраха удивени погледи в парк „Артилерийски“ днес на 20-ия юбилеен ретро събор Стара Загора 2025 г. Възможността да ги разгледат отблизо и да си направят селфи, облегнати на броните, както и приятното октомврийско време доведоха..
В навечерието на празника на Стара Загора, в Регионалния исторически музей – Стара Загора Фондация „Миню Балкански“, Фондация „Математика без граници“ и Педагогическа асоциация „Образование без граници“ наградиха победителите във финалите на състезанията..
Ограничено е движението при км 95 на АМ "Марица" в посока Свиленград поради пътно произшествие, информират от Агенция "Пътна инфраструктура". От там призовават шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост по обходния маршрут: през път..
Кметът на общината арх. Анастас Карчев преряза лентата на обновения спортен комплекс „Колодрума” в Свиленград. Това е един от най-мащабните проекти за подобряване на спортната инфраструктура, който общината изпълни на три етапа успешно само за една..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net