Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отличиха новите почетни граждани на Сливен

3
Снимка: Община Стара Загора

Пламен Братойчев – треньорът на олимпийския медалист по вдигане на тежести от Париж 2024 Божидар Андреев, бе удостоен от община Сливен със званието „Почетен гражданин на Сливен."

Това се случи по време на празничната сесия на Общинския съвет по случай празника на града – Димитровден.

„Радвам се, че като спортист и като треньор съм направил сливналии щастливи", каза при връчването на званието олимпийския треньор Пламен Братойчев.

„Тук е мястото да благодаря на г-н Стефан Георгиев, който в далечната 1984 година направи така, че аз да съм част от сливенския спорт.“

Лекоатлетът Янко Братанов бе другият голям български спортист удостоен със званието „Почетен гражданин" на Сливен.

„ Трогнат съм, че хората от града ме удостояват с тази чест и вярвам, че залата е изпълнена с почтени хора, което е много по-важно отколкото да си почетен.“

Професор Стефан Хърков, който също бе удостоен с почетното гражданско звание за приносът му в изследването на музикалната история на града, подчерта, че сливенската култура е забележителна.

„Достатъчно е само внимателно да разгледаме паметника, който стои в центъра на града, за да се уверим, какво огромно влияние сливенската култура и сливенската духовност е имала.“

Носители на  званието „Почетен гражданин на Сливен" са още  треньорът по лека атлетика Атанас Иванов футболния треньор Никола Николов.

По публикацията работи: Иван Славов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Тони Тодоров

Тони Тодоров: Към момента пожарите в Ямболско и Хасковско са овладени

Министърът на вътрешните работи Даниел Митов и други ръководители в системата на МВР посрещат на летище Пловдив екипажите на два самолета от Швеция, които пристигат по линия на Европейския механизъм за гражданска защита. Очаквахме самолетите да пристигнат..

публикувано на 30.07.25 в 10:13
Ивайло Крачолов, кмет на община Чирпан

Ивайло Крачолов: Соларният парк край Чирпан ще заработи след година

Ситуацията в община Чирпан остава спокойна, въпреки сериозния пожар, възникнал преди два дни в района на село Воденичарово. Благодарение на бързата реакция на екипите на пожарната и навременната подкрепа от местни арендатори с тежка техника, огънят е..

публикувано на 30.07.25 в 08:51

Без вода остават квартали в Димитровград и Меричлери, засегнати от авария на стар водопровод

Без вода от 8:00 часа днес са димитровградските квартали Марийно, Вулкан, Черноконево и Изток, както и град Меричлери и село Великан. Причината е авария в напорен водопровод. Очаква се водоснабдяването да бъде възстановено в следващите часове. На..

публикувано на 30.07.25 в 08:32

Критична ситуация заради пожарите в Хасковско

Над 90 000 декара обхваща вече пожарът, който бушува четвърти ден в Тополовградско. Снощи заради бурен вятър огънят е прехвърлил река Тунджа и отново се е разгорял в посока Свиленград. Въпреки това областният управител на Хасково Стефка Здравкова съобщи..

публикувано на 30.07.25 в 08:22

БАБХ забранява изкупуване на сурово овче и козе мляко от ферми в Хасковско

Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) забранява на млекопреработвателните предприятия да изкупуват сурово мляко от дребни преживни животни от ферми на територията на област Хасково. Заповедта влиза в сила от днес и е част от превантивните..

обновено на 30.07.25 в 07:33

Пожарът в Сливен е овладян, изгорени са изоставени постройки

Пожарът, пламнал в обедните часове във вилната зона на Сливен, в местността Андреева чешма, е овладян. Изгорели са няколко изоставени постройки. Няма данни за пострадали.  По предварителна информация огънят е тръгнал от частен имот. В момента се..

публикувано на 29.07.25 в 20:10

Пожарът между Мелница и Срем още бушува

И през нощта в района на елховското село Мелница остават на терен 10 противопожарни автомобила, тежка верижна техника ще продължи да разширява прокараните вече просеки между землището на Мелница и тополовградското село Срем.  Периметърът на пожара, на..

публикувано на 29.07.25 в 19:19

Пожарите в Тополовградско не застрашават населени места

Усилията на екипите в момента са насочени основно към селата Срем и Устрем, община Тополовград и към село мелница в област Ямбол, каза зам.-министъра на вътрешните работи Тони Тодоров, който пристигна днес следобед на мястото на пожара. Той обяви, че..

публикувано на 29.07.25 в 17:43

Десислава Иванчева вече е на свобода

Бившият кмет на столичния район "Младост" Десислава Иванчева напусна затворническото общежитие в Сливен, където излежаваше шестгодишна присъда за корупция. Пред журналисти на излизане от затвора Иванчева каза, че бърза да се прибере при детето си. Тя..

публикувано на 29.07.25 в 17:37

Екоинспекцията отново дава на прокурор собственика на изгорелия склад с гуми в Чинтулово

Регионалната екоинспекция в Стара Загора продължава да следи с мобилна станция качеството на атмосферния въздух след възникналия пожар на гуми в сливенското село Чинтулово.  Огънят бушува в неделя вечер в складова база за вторични..

публикувано на 29.07.25 в 17:11