Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"60 минути повече политика" стартира в ефира на Радио Стара Загора

Ново предаване стартира по Радио Стара Загора. Всеки четвъртък от 13 до 14 часа слушателите на най-старата извънстолична електронна медия са поканени в ефира на разговор за политика отвъд клишетата и официозното говорене. "60 минути повече политика" ще търси различни гледни точки за случващото се в България и по света.

Двамата водещи Десислав Тенев и Живко Иванов посветиха началото на дебютното издание на победата на Доналд Тръмп и Републиканската партия отвъд океана. Тръмп се завръща в Белия дом след 4 години и обеща нова златна ера за Америка. Очакван ли беше неговият успех? Колко тежка е загубата за Камала Харис и демократите? Защо са важни толкова американските избори за Европа, част от която сме и ние? Отговорите на тези и други въпроси се опитаха да дадат двамата водещи и политически анализатори.

Във втората част на предаването известният политолог и виден старозагорец Първан Симеонов анализира поредните отминали предсрочни парламентарни избори в България. Вижда ли се краят на политическата криза? Задава ли се нова управленска сглобка? Доколко идеите и харизмата печелят избиратели или надделява прагматичният, а понякога и мотивиран задкулисно електорален избор? 

Ако политиката е ваша сфера на интерес и познание, не пропускайте "60 минути повече политика". 

Може да чуете пълен запис в прикачения звуков файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Приеха държавният план-прием в училищата в област Стара Загора

Комисията по заетостта към Областния съвет за развитие на област Стара Загора прие държавният план-прием в училищата. На срещата, ръководена от заместник областния управител Левент Палов беше уточнен приемът в професионалните и профилирани..

публикувано на 06.02.25 в 18:24

Кметовете на кметства настояват за повече самостоятелност и собствени бюджети

Законодателни промени, които да осигурят повече самостоятелност и собствени бюджети за малките населени места. За това настояха от Националното сдружение на кметовете на кметства в България на годишното си отчетно събрание, което организацията..

публикувано на 06.02.25 в 17:31

Около 68 хиляди лева са събрани до момента от благотворителни инициативи за лечението на 45-годишния Десислав Тодоров от Стара Загора

Две събития с днешна дата ще има в Стара Загора, в подкрепа на 45-годишния Десислав Тодоров от Стара Загора. Мъжът се бори с тежко коварно заболяване, а необходимата сума за лечение е непосилна за семейството му. Първото събитие е спортен полуден,..

публикувано на 06.02.25 в 17:17
Снимка: Фондация „Асоциация Анимус“

10 души са потърсили помощ от началото на годината в кризисния център в Ямбол за жертви на домашно насилие

От началото на годината 10 души са потърсили помощ в кризисния център в Ямбол за жертви на трафик, домашно насилие, психически или физически тормоз и други форми на експлоатация.  Центърът е с капацитет 12 места, а настанените в него могат да..

публикувано на 06.02.25 в 16:43

Проверяват за нарушители на АМ "Тракия" край Сливен

Специализирана полицейска акция се провежда по автомагистрала "Тракия" в Сливенския участък от няколко дни. Наблюдава се за движение в аварийната лента, спиране и престой, както и за движение в насрещното платно. Проверява се техническата изправност..

публикувано на 06.02.25 в 16:40

Младите омбудсмани на Стара Загора организират дискусия за младежи за употребата на упойващи вещества

Дискусионно студио с младите хора на Стара Загора на тема за и против употребата на упойващи и наркотични вещества сред подрастващите, организират младите омбудсмани на Стара Загора.  Инициативата е насочена към гражданското съзнание и самоконтрола..

публикувано на 06.02.25 в 16:37

В Стара Загора иззеха товарен автомобил изхвърлял боклуци на незаконно сметище

Товарен автомобил е иззет от собственика, заради използването му за незаконно изхвърляне на отпадъци на нерегламентирано място в Стара Загора. За това информира секретарят на община Стара Загора Николай Диков в профила си във Фейсбук. Той уточнява, че..

публикувано на 06.02.25 в 16:21

Анализ на първите стъпки на кабинета "Желязков" и президента на САЩ Доналд Тръмп

С анализ на българската политическа действителност и на първите стъпки на новоизбрания президент на САЩ Доналд Тръмп премина предаването "60 минути повече политика" в ефира на Радио Стара Загора на днешния 6 февруари .  В първата част водещите на..

публикувано на 06.02.25 в 15:58

Стотици безработни се включиха в трудовите борси в Ямбол

Над 170 безработни се включиха в организираните от Агенцията по заетостта трудови борси в Ямбол. В момента в региона се отчита най- високата за сезона безработица. Стълпотворение от безработни очакваха представителите на 16- те работодателски..

публикувано на 06.02.25 в 15:35

Развитие чрез игра: Ямбол с първа психомоторна стая за деца

В детска ясла „Щурче“ в Ямбол беше открита първата в града стая за психомоторно развитие на деца. Новото пространство е оборудвано със специализирани, меки и цветни модули, които подпомагат двигателното развитие, координацията и баланса на най-малките...

публикувано на 06.02.25 в 15:03