Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Фотоизложба под надслов „Сухопътни войски сме там, където има нужда от нас!" подредиха до Община Стара Загора

Ден на отворени врати с показ на въоръжение, техника и екипировка провежда днес командването и личният състав на Втора Тунджанска механизирана бригада. По случай празника на Сухопътни войски, отбелязван на 19 ноември, днес – 8 ноември 2024 г. (петък) от 10.00 ч. бе открита фотоизложба под надслов „Сухопътни войски сме там, където има нужда от нас!". 45 фотоса са подредени на алеята между сградата на Община Стара Загора и Парк „5-ти октомври".

Експозицията бе официално открита от командира на Втора Тунджанска механизирана бригада - бригаден генерал Мирослав Костадинов.  Той разказа, че на снимките са показани моменти от изпълнение на техните мисии при защита на родината. „Горд съм като командир на бригадата, защото една доста голяма част от тези снимки са на хора от Втора Тунджанска механизирана бригада. С това обявявам изложбата под надслов „Сухопътни войски сме там, където има нужда от нас!" за открита", тържествено заключи бригадният командир.

Всички желаещи имат възможност в днешния ден да научат повече за хората, които защитават България, и да разгледат експонати – от модерно оборудване и оръжие до въздействащи моменти от дейността на военнослужещите.

Програмата днес продължава с концерт на открито на военния духов оркестър на Втора механизирана бригада. Старозагорци и гостите на града ще имат възможност да видят демонстрации на образци въоръжение и екипировка, информационен щанд за кариерни възможности и да се запознаят със стъпките за кандидатстване в редиците на сухопътните войски.

На официалното откриване присъстваха зам.-кметът на Община Стара Загора Милена Желева, офицери, сержанти, войници и много гости и граждани.

Датата 19 ноември е определена за празник на Сухопътните войски с решение №477/1992 г. на Министерския съвет и Заповед №3478/1992 г.  на Министъра на отбраната  на Република България.


По публикацията работи: Деян Денев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Сградата на Община Сливен ще „светне“ в зелено в Деня на донорството и трансплантацията на органи

Община Сливен ще се включи в отбелязването на Европейския ден на донорството и трансплантацията на органи, който тази година се чества на 11 октомври, събота. В знак на почит към донорите на органи и техните семейства, както и на благодарност към..

обновено на 11.10.25 в 09:31

Подкрепи родното: Регионално фермерско изложение в Ямбол

В Ямбол днес се провежда шестото издание на Регионалното фермерско-занаятчийско изложение. Организаторите от Фондация "Ямбол - вкус и традиции" очакват да се включат производители от цяла Югоизточна България. Традиционно щандовете на производителите ще..

публикувано на 11.10.25 в 09:24

Времето в събота

Днес северозападният вятър ще се усили и ще бъде умерен и силен. Преди обяд облачността ще бъде значителна и на места в източната половина от страната и планинските райони ще има валежи. Към обяд облачността от север ще започне бързо да се разкъсва и..

публикувано на 11.10.25 в 07:05

Фестивалът „Здравей, Здраве“ завладява Стара Загора

За осма поредна година тази събота и неделя на Античния форум в Стара Загора ще се проведе фестивалът  „Здравей, Здраве!'. Той се организира от Сдружение с нестопанска цел „Здравей, Здраве“ и е финансиран по Програма „Култура“ на Община Стара Загора...

публикувано на 10.10.25 в 16:49

Окръжният съд в Сливен има нов председател

Съдия Христина Марева официално встъпи в длъжност като председател на Окръжен съд – Сливен. Церемонията се състоя в Апелативен съд – Бургас, където тя подписа акта за встъпване.  На 23 септември Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет избра съдия..

публикувано на 10.10.25 в 16:14
Парк

Следи от древна Стара Загора откриха в парк "Пети октомври"

Следи от древна Стара Загора в централния парк "Пети октомври" откриха по време на ремонтните дейности там, потвърди за Радио Стара Загора директорът на Регионалния исторически музей Петър Калчев.  При изкопни работи за по-голяма дълбочина на шахтата на..

публикувано на 10.10.25 в 16:05

Общинският плувен басейн в Сливен вече е ремонтиран и отворен за посетители

Общинският плувен басейн в Сливен вече е ремонтиран и отворен за посетители от началото на месеца. Стойността на ремонтните дейности е 200 000 лева с ДДС, каза за Радио Стара Загора Камен Костов, заместник-кмет на Сливен. "Ремонтирани са..

публикувано на 10.10.25 в 16:00

Делото "Дебора" продължава с разпити

Делото „Дебора“ започна при закрити врати в пловдивския Районен съд. Днес за втори път ще бъде разпитана Дебора, като това ще стане в присъствието на психолог психиатър, по искане на защитата на подсъдимия Георги Георгиев. Георгиев е обвинен за нанесените..

публикувано на 10.10.25 в 15:56

Започва изпълнението на проекта за реконструкция на монумента „Бузлуджа“

Започва изпълнението на проекта за реконструкция на монумента „Бузлуджа“. Проектът е част от програмата за Комплексни инвестиции за териториално и индустриално развитие. Днес община Казанлък и останалите партньори по програмата дадоха подробности..

публикувано на 10.10.25 в 15:53

Задържаха мъж за побой над жена и нейни родственици

В Районното управление в Гълъбово е получен сигнал за инцидент, станал на 9 октомври в село Обручище. Според първоначалната информация 31-годишен мъж е нанесъл побой на 22-годишна жена, с която живее на семейни начала, както и на две нейни родственици на..

публикувано на 10.10.25 в 15:47