Областният управител на област Хасково Мехмед Атаман и заместник областният управител Митко Петров проведоха работна среща с г-жа Седа Кузуджу - Представител на Върховния комисариат на ООН за бежанците в България.
На срещата бяха обсъдени теми, касаещи нуждите на бежанците, пребиваващи в областта - тяхната интеграция в приемащата общност, включително образование, социално подпомагане и заетост, съобщиха от пресцентъра на Областна администрация Хасково.
През своята дългогодишна кариера в ООН г-жа Седа Кузуджу ръководи операции при извънредни ситуации в различни региони - Турция, Тайланд, Китай, Сърбия, Кения и Словакия. Тя има дългогодишен опит в работата с бежанци, търсещи убежище, подпомагане на интеграцията им в различни аспекти на обществото, както и разработването на политики за закрила на уязвими групи.
Областният управител Мехмед Атаман изрази своята готовност за сътрудничество, за да бъде осигурена необходимата подкрепа за пълноценна интеграция на бежанците в обществото, се казва в прессъобщението на Областна администрация Хасково.
В Сливен ще се състои концерт в защита на целостта на Природния парк "Сините камъни". Концертът е насрочен вторник -5 август, от 18:30 ч. на т.нар. плоча в градската градина на Сливен. Организатори са Българска фондация "Биоразнообразие" и "За..
Модерна нарколаборатория разбиха хасковски полицаи. В нея са намерени близо 1 500 растения марихуана, за които са полагани доста грижи. При огледа от криминалистите се натъкнали на климатици, инсталирани били и въздухоотводи, редовно растенията били торени,..
Негово Високопреосвещенство Старозагорският митрополит Киприан възглави Божествената св. Литургия в Потопената църква край язовир „Жребчево“. Именно по идея на владиката през 2019 година бяха възстановени богослуженията в храма. "Днес отново се..
С празнична литургия в с. Денница отбелязаха 141 години от създаването на храм "Св. Пророк Илия" – духовната и историческа опора на селото. Тя бе отслужена от отец Янко, в присъствието на кмета на община Болярово Христо Христов, както и кметове и кметски..
Започна прибирането на слънчогледа в ямболска област. Добивите са ниски, а качеството на много места влошено , информира кореспондентът ни Даниела Костова. Над 473 000 декара са засети със слънчоглед в областта, прибирането му е в начален етап, а..
Днес ще бъде предимно слънчево , над Западна България с временни увеличения на облачността, само на отделни места в планинските райони ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 31°..
На 3 август (неделя) в 9:00 часа, за седма поредна година, Негово Високопреосвещенство Старозагорският митрополит Киприан ще отслужи Божествена св. Литургия в Потопената църква край яз. „Жребчево". Тя е съградена през 1891 година в село Запалня, което се..
Венци и цветя на признателност пред паметника на Десети пехотен родопски полк поднесоха областният управител на Хасково д-р Стефка Здравкова, бригаден генерал Мирослав Костадинов- командир на Втора механизирана бригада, заместник-кметът на Община..
Илияна Йотова е възможна кандидатура за президент на БСП. Това заяви пред журналисти председателят на партията Атанас Зафиров. Днес социалистите се събраха на традиционни си събор под връх Бузлуджа, за да отбележат 134 години от създаването на..
Мисля, че догодина по това време на Бузлуджа ще бъде представен кандидатът на "БСП - Обединена левица" за президент, коментира пред журналисти председателят на парламента Наталия Киселова на събора на левицата на Бузлуджа. Тя припомни, че дотогава тряба..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net