Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Инвестиции в Стара Загора – защо сега е точното време, ще разкрие предстоящ форум

Инвестиционният потенциал на Стара Загора и формирането на бъдещия бизнес пейзаж на областния център ще бъдат акцентът на събитието „Invest in the Stara Zagora district: Why the right time is now“. Община Стара Загора и Invest Stara Zagora са сред неговите организатори, то е планирано за 26 ноември 2024 г. в Културен център „Стара Загора“.

„Форумът ще привлече редица чуждестранни и български лектори с експертни познания в областта на инвестициите и развитието на бизнес средата“, разкри авансово началникът на отдел „Инвестиции, енергийна ефективност и зелен преход“ Росица Райкова. Събитието е част от европейския проект „Разработване на стратегия за предприемачество, иновации и дигитализация в област Стара Загора и пътна карта за нейното изпълнение“.

Сред чуждестранните лектори ще бъдат изявени специалисти по преки чуждестранни инвестиции и консултанти по избор на локации, които ще споделят най-добрите практики и опит, приложими за икономическото развитие на Стара Загора. Техният фокус ще бъде върху глобалните тенденции и технологичния напредък, които могат да превърнат нашия регион в конкурентен инвестиционен център“, информира още Росица Райкова.

Българските лектори включват успешни местни предприемачи, представители на институциите и експерти в развитието на бизнес и правната рамка, които ще обсъдят местните предизвикателства и успешни примери от практиката. Те ще предоставят конкретни насоки за създаване на благоприятна бизнес среда и стимулиране на иновациите в областта ни.

Дискусионните панели ще бъдат три: „Глобални тенденции в областта на преките чуждестранни инвестиции и въздействие на технологичния напредък“, „Местни успехи и предизвикателства: Формиране на бъдещия бизнес пейзаж на Стара Загора“, както и „Стимули и правна рамка: Отключване на инвестиционния потенциал в Стара Загора“.

„Събитието обещава да бъде уникална платформа за обмен на знания и ще предостави на присъстващите ценни прозрения за инвестиционния потенциал на Стара Загора“, обобщи началникът на инвестиционния отдел в Община Стара Загора.


По публикацията работи: Деян Денев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Спират трафика по АМ "Тракия" четири пъти на ден

От понеделник, 13-и октомври до четвъртък се променя организацията на движение в участъка в ремонт на АМ „Тракия“ между 24-и и 33-и километър на автомагистралата, съобщават от Агенция пътна инфраструктура.  На четири пъти в следобедните..

публикувано на 12.10.25 в 17:57

19% е избирателната активност към 16 часа в с. Хрищени

Избирателната активност на частичните местни избори в старозагорското село Хрищени към 16:00 часа е 19%. Това съобщи за Радио Стара Загора Теодора Крумова, председател на Общинската избирателна комисия в 27-и Многомандатен избирателен район (МИР)...

публикувано на 12.10.25 в 16:31

Старозагорци приветстват осмото издание на "Здравей, здраве"

В Стара Загора, на Античната улица и форум, днес продължават събитията включени в осмото издание на фестивала "Здравей,  здраве". Лого е българската шевица, а ф окусът е към младите хора и приобщаването им към българските традиции.   В зоната за..

публикувано на 12.10.25 в 11:20

Нормално започна изборният ден в старозагорското село Хрищени

Нормално започна изборният ден на частичните местни избори за кмет в старозагорското село Хрищени, съобщиха от Общинската избирателна комисия в Стара Загора.  Общо 1484 избиратели ще имат възможност да упражнят правото си на глас в една от двете..

публикувано на 12.10.25 в 09:31

Любителите на природата в Стралджа ще участват в туристически поход

Сдружение „Заедно с теб, Стралджа“ организира туристически поход до хижа „Инджови извори“, край с. Войника в местността Бакаджика. Това е поредното събитие на неправителствената организация, подкрепено от  община Стралджа. „Целта е да създадем навици..

публикувано на 12.10.25 в 07:25

Пожарната в Сливен напомня: Забраната за изгаряне на растителни отпадъци остава в сила

Забраната за изгаряне на суха растителност и отпадъци продължава да бъде в сила, съобщиха от пожарната в Сливен. Напомнянето идва след като собственици на вилни имоти и селски стопани пренебрегват забраната и палят дървета, храсти и треви след есенното..

публикувано на 11.10.25 в 14:12

Авария остави без вода Любимец

Авария в основния захранващ водопровод остави без вода Любимец, съобщиха от общинската управа. Без водоподаване са над 7000 жители на града. Eкипи на ВиК дружеството вече работят по отстраняване на проблема и се очаква водоподаването да бъде..

публикувано на 11.10.25 в 13:51

Завърши ремонтът на едно от платната на "Тракия" край Пазарджик, затваря се другото

Приключи ремонтът в платното за Бургас на 8 км от магистрала "Тракия" в област Пазарджик между 90-и и 98-и км, съобщиха от пътната агенция. Трасето е с нова асфалтова настилка и отводняване, пътни знаци и ограничителни системи. Това обаче няма да облекчи..

публикувано на 11.10.25 в 13:26

Протест срещу насилието над деца и в Ямбол

Протест срещу насилието над деца се проведе и в Ямбол. Въпреки лошото време родители излязоха пред съдебната палата в града, за да изразят своето недоволство от реакцията на магистратите по случая в село Каблешково.  "Пред съда сме настояваме за..

публикувано на 11.10.25 в 13:16

Граждани в Стара Загора протестират срещу насилието над деца

Протести срещу насилието над деца се провеждат в няколко града у нас. Инициативата тръгва от Бургас, а поводът е сигналът за тормоз в детска градина в Каблешково и бездействието на институциите. И Стара Загора се включи в протестната вълна..

публикувано на 11.10.25 в 12:07