Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На прицел: Ало измамници атакуват старозагорски читалища

Снимка: БГНЕС

Читалищата се оказаха на прицел на ало измамниците, потърпевши до този момент са и две старозагорски културни институции, сигнал за опит за измама вече има подаден и от колегите им в Казанлъшко.

Преди дни непознат мъж се обадил на председателя на Читалище „Железник 1988“ в Стара Загора Динка Генова с необичайно за институцията административно припомняне.

„Обаждам се, за да ви кажа, че ви е изтекъл срока на онлайн регистъра“, казал мъжът и поискал да се подаде информация и да бъде извършено заплащане. След като Генова попитала непознатия откъде се обажда, той й отвърнал троснато, че това няма значение и затворил.

Читалищната председателка се усъмнила и се свързала с колежката си от Народно читалище „Отец Паисий-1947“ Руска Зюмбюлева. Оказало се, че от същия мобилен номер тя също е получила „оферта“ от непознатия мъж, но тя била за пакет услуги, които ще подобрят онлайн работата на читалището.

„За целта щели да ми изпратят куриер, на когото трябвало да заплатя по фактура 83 лева както и да платя куриерските разходи. Усъмних се, отказах, но мъжът отговори, че този понеделник куриерът щял да дойде и да се разберем“.

И днес от непознатия номер Руска Зюмбюлева също е получила обаждане, на което тя не отговорила.

За ало измамите в читалищата в Старозагорско са уведомени и в Регионалния експертно-консултантски и информационен център „Читалища“ – Стара Загора.

Експертът Милен Иванов потвърди, че веднага е изпратил е-mail до всички културни институти, в които ги предупреждава за ало измамата.

Няма пострадали читалищни работници от Старозагорско до този момент от телефонните мошеници.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Ямбол започват театралните празници „Невена Коканова"

В Ямбол от днес започват театралните празници „Невена Коканова".  До неделя на ямболска сцена ще бъдат представени едни от най-добрите постановки от последните сезони.   Седем гостуващи театри ще се включат в тазгодишното 28-мо издание на..

публикувано на 02.06.25 в 07:28

Започва обработката срещу кърлежи на територията на Община Стара Загора

От 2 до 4 юни в Стара Загора ще се извърши обработка на тревните площи против кърлежи, съобщават от общинската администрация. Дезакаризацията ще се осъществява по предварително изготвен график, обхващащ всички административни бюра. За обработката ще..

публикувано на 02.06.25 в 07:26

Отбелязваме Деня на Ботев и на загиналите за свободата на България

В Калофер, родният град на Христо Ботев,  ще се състои митинг поклонение по повод 149 тата годишнина от героичната гибел на  поета  революционер. Преди церемонията от Националния музей „Христо Ботев“ с военни почести ще бъде изнесено знамето на..

публикувано на 02.06.25 в 07:17

Започват ремонти дейности по няколко отсечки в Сливенска област

От днес до 6 юни, ще се извършват ремонти дейности по различни участъци от републиканската пътна мрежа в област Сливен. По трасетата ще се работи в интервала между 8 ч. и 17 ч., като движението ще се регулира с пътни знаци, съобщават от Агенция „Пътна..

публикувано на 02.06.25 в 05:41
Методи Андреев

Методи Андрев: България върви към диктатура на олигархията

Лидерът на ДПС-Ново начало Делян Пеевски набира сила . Така коментира последните политически събития в предаването "60 минути повече политика" в ефира на Радио Стара Загора бившият народен представител и анализатор Методи Андреев. Повод за..

публикувано на 01.06.25 в 15:00
Павел Попандов -

Павел Попандов засади липа в Алеята на славата в Стара Загора и откри своя звезда

Популярният български актьор Павел Попандов, носител на наградата за цялостно творчество от кинофестивала "Златната липа" 2025г., засади своя липа на своеобразната Алея на славата в Стара Загора. Героят от редица обичани български филмови заглавия откри..

публикувано на 01.06.25 в 11:06

Българо-гръцки събор започва днес край ямболското село Голям манастир

В местността „Църквичката" край ямболското село Голям манастир за 16 –та поредна година днес ще се проведе традиционният българо-гръцки събор. Организатори са община Тунджа и изселници от селата Голям манастир и Генерал Инзово. Българо-гръцкият събор на..

публикувано на 01.06.25 в 10:17

1 юни - Ден на детето! Стара Загора отбелязва празника с редица прояви

На 1 юни отбелязваме Международния ден на детето. Свързва се с решение на Световната конференция за благосъстояние на децата от преди век през 1925 г.. В България Денят на детето се е отбелязвал съгласно указ на цар Борис III от 1927 г., според който денят..

публикувано на 01.06.25 в 09:29

Павел Поппандов с награда за принос от "Златната липа"

Кинофестивалът „Златната липа“ беше официално открит тази вечер с бляскава церемония в центъра на Стара Загора.  Дванайстото издание на форума събра стотици старозагорци, които преминаха по червения килим, за да влязат в Старозагорската опера,..

публикувано на 31.05.25 в 21:57

Наградиха победителите в конкурсa "Ще обичам аз от сърце таз земя и тоз народ"

В празнична атмосфера в актовата зала на Второ основно училище „П. Р. Славейков“ в Стара Загора се състоя официалната церемония по награждаване на победителите в VIII Национален ученически конкурс „Ще обичам аз от сърце таз земя и тоз народ“. Тази година..

публикувано на 31.05.25 в 16:41