Група от девет студенти и докторанти на Тракийски университет - Стара Загора започна двуседмично обучение в Пекинския институт по технологии (BIT). Това е втората група студенти от университета, които получават тази уникална възможност за обучение в летните и зимните програми на BIT, като настоящите семинари са на територията на град Джухай, а предходната група бе на обучение в Пекин.
Обменът е осъществен благодарение на отличната колаборация между ректора на Тракийски университет проф. Добри Ярков и водещите китайски университети. Тази инициатива предоставя на българските студенти шанс да се запознаят с нови методи на преподаване и да обменят опит с колеги от цял свят.
Групата от девет студенти и докторанти участва в два специализирани семинара – един за развитие на лидерски умения и друг за изкуствен интелект. Обучението се провежда в института в Джухай, който е част от Пекинския институт по технологии (BIT), основан през 1940 г. и признат за един от националните ключови университети в Китай. BIT е известен със своята научна и всеобхватна образователна и управленска система, която го прави една от най-добрите дестинации за международни студенти в Китай.
Събитието беше открито с официална церемония, на която присъстваха студенти и докторанти от различни краища на света, създавайки интернационална атмосфера и възможности за културен обмен.
В онлайн връзка ректорът проф. Добри Ярков подчерта пред групата на Тракийски университет – Стара Загора значимостта на тези международни програми за развитието на младите таланти и тяхната подготовка за глобалния пазар на труда, като предаде своята благодарност към китайските партньори за подкрепата и гостоприемството.
Тракийски университет продължава да укрепва своите международни връзки и да предоставя на своите студенти и докторанти възможности за професионално и личностно развитие на световно ниво.
Тежка катастрофа със загинал човек е станала на пътя Стара Загора - Казанлък край разклона за Мъглиж . Сигналът за инцидента е получен в 19:30 часа, съобщават от пресцентъа на полицията. Пътят в района на местопроизшествието временно е..
По традиция, в деня на националния празник на България, служители на Държавно горско стопанство – Казанлък раздаваха фиданки на всеки, който се отправи към Паметника на свободата на връх Шипка. Горските посрещаха посетителите с табела с послание:..
Образованият човек осъзнава свободата като отговорност. Това коментира в интервю за Радио Стара Загора министърът на образованието и науката Красимир Вълчев, който беше гост в предаването „Час Пик“ навръх Националния празник на страната...
Граждани на Болярово развяха националния флаг по повод 147 години от Освобождението на България от Османската империя. Големи и малки боляровци поднесоха венци и цветя пред паметника на освободителите, за да почетат паметта на загиналите български и..
С ритуал по издигане на националното знаме Сливен отбеляза 147-години от Освобождението на България от османско иго. Негово Високопреосвещенство сливенският митрополит Арсений отслужи благодарствен молебен за здраве и добруване на българския народ...
Хиляди старозагорци се включиха в пренасянето на 300-метровия национален флаг до Мемориалния комплекс „Бранителите на Стара Загора“. Традицията се провежда от 2014 г. и в нея се включват все повече гости и от други градове. Шествието днес беше водено..
Стотици граждани се стекоха на централния площад, за да честват Националния празник в Димитровград. С тържествен ритуал по издигане на националното знаме на България на централния площад започнаха официалните чествания..
Над 50 килограма наркотици, включително близо 24 кг кокаин и малко над 27 кг синтетичен канабиноид MDMB-4en-PINAKA - са открити при проведени съвместните оперативни действия от ГД „Борба с организираната престъпност“, ГД „Гранична полиция“ и Агенция..
С тържествена церемония, празнично шествие и благодарствен молебен беше отбелязан националният празник в Ямбол. Стотици граждани поднесоха венци и цветя пред паметника на загиналите за Освобождението. В тържественото честване се включиха военни..
Историческият връх Шипка е център на тържествата за националния ни празник. Въпреки лошото време за честването на 147-aта годишнина от Освобождението множество хора от двете страни на Балкана се стекоха в подножието на Паметника на свободата, на..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net