30 дена продължава издирването на 13- годишния Николай от Конаре, но без резултат и новини. Оперативно-издирвателните мероприятия продължават и нямат да бъдат спирани. Това каза за Радио Стара Загора кметът на Гурково Кънчо Папазов и уточни, че издирването вече извън страната.
"Майката също твърди, че нейното лично усещане е такова, че детето е отвлечено с цел просия, но едно е какво усещаш, какво предчувстваш, докато органите на Министерството на вътрешните работи не излязат с някакво конкретно становище. Всички, пак казвам, хипотези, всички мерки, които се набелязват по издирването, ще продължат.
По-скоро трябва специализираните органи да дадат повече информация за това. Дали е европейско или излиза извън рамките на Европа, това вече могат да го кажат специализираните органи, които имат това право. Аз по-скоро допълвам като, че след първите дни органите на МВР са предприели издирвания извън страната и това е една от работните версии и хипотези при самото издирване на малкия Ники".
13-годишният Николай от Конаре изчезна на 17 декември от дома си, заедно със своето куче. На седмия ден животното се върна, но вече 30-ти ден от детето няма и следа
Всички училища и детски градини на територията на община Казанлък са напълно готови за започване на новата учебна година. Това увери зам.-кметът Сребра Касева. Общият брой на учениците в общината е 7832, като почти 600 са бъдещите първокласници,..
В изпълнение на решение на Министерския съвет и като част от националните действия за подготовка на гражданите за въвеждането на еврото, през месец септември 2025 г. в област Хасково ще започнат разяснителни кампании с обществеността. В тях ще участват..
С демонстрации по спасяване при катастрофа и изнасяне на пострадал от покрива на висока сграда Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" Сливен отбеляза "Седмицата на пожарната безопасност" . Действията си пожарникарите..
Общинският съвет на Стара Загора се събира на извънредна сесия утре, 11 септември 2025 г. 31-вото заседание ще се проведе с начален час от 14.15 ч. в заседателна зала „П. Р. Славейков" към Община Стара Загора. Местният малък парламент се свиква..
150 години от Старозагорското въстание, подготвено от дейците на местните революционни комитети, създадени от Васил Левски, се навършват на 16 септември 2025 г. То е първият опит, макар и неуспешен, за освобождение на България чрез всенародно въстание...
Камион, превозващ бали със слама, се запали в движение на пътя Хасково – Кърджали през село Мост, съобщи кореспондентът на Радио Стара Загора в региона. Инцидентът е станал към 13:30 часа днес, в отсечката след село Маслиново, в посока Кърджали...
С реч на заместник-кмета на Стара Загора Надежда Чакърова и омбудсмана Иванка Сотирова започна честването на 10 години от създаването на Международния младежки център в Стара Загора. Ръководителят на центъра Мария Дюлгярова изнесе и презентация,..
От днес Община Стара Загора стартира процедура по връщане на електрическите тротинетки, които бяха временно задържани заради извършени нарушения на територията на града. Това се извършва въз основа на издадени наказателни постановления, съгласно..
Новата академична година за Филиал Хасково на Тракийски университет Стара Загора стартира официално днес, съобщиха от пресцентъра на Община Хасково . Заместник-кметът на Община Хасково Динко Тенев беше официален гост на тържественото откриване на..
Всички деца, които за първи път ще прекрачат училищния праг на 15 септември 2025г, ще получат книжка-подарък от Община Хасково. Това е „Най-важната книжка“. Сборникът започва с най-обичаното българско стихотворение „Аз съм българче“ на Иван Вазов и..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net