Няма данни за теч на информация по време на хакерската атака срещу системата на Върховния административен съд, поне такова е уверението от разследващите органи. Това заяви в Стара Загора и.ф. председател на Върховния административен съд Георги Чолаков. Кибератаката срещу Единната деловодна информационна система, обслужваща административните съдилища, беше регистрирана през нощта на 27 януари.
„Успяхме за два дни да възстановим цялата информация без никаква загуба. Към днешна дата 27 от съдилищата вече работят, а днес се вдига и последният съд -Адм. съд София област“, заяви Чолаков, като посочи, че се очаква днес да бъде възстановен и сайтът на ВАС и всички граждани ще имат достъп до цялата информация, която е в единната деловодна информационна система.
Според Георги Чолаков към момента не са установени умишлени действия от страна на служител и най-вероятно човешка грешка е довела до хакерската атака. По думите му няма и загубена информация по дела, защото цялата информация е била архивирана всеки ден след края на работното време на сървър, който е офлайн.
„Ние възстановихме всичко без никакъв теч, без никаква загуба на данни към петък, 24 януари. Информация по дела няма загубена“, каза още той.
В Стара Загора Георги Чолаков връчи официално акта за встъпване в длъжност на новия ръководител на Административния съд в Стара Загора - Яница Събева - Ченалова. На церемонията присъстваха ръководителите на окръжния и районен съд и прокуратура, представители на адвокатската колегия, магистрати, служители на съда .
Съдия Яница Събева – Ченалова е третият председател на Старозагорския административен съд от неговото създаване.
Още по темата чуйте от репортажа в звуковия файл:
В Ямбол доброволците от сдружение "Бъди човек" започват поредната си благотворителна кампания. В навечерието на Великден те ще предоставят хранителни продукти на повече от 300 самотни възрастни и семейства в неравностойно положение. Кампанията..
28-годишен старозагорец е осъден на 1 година и 3 месеца лишаване от свобода при първоначален „строг“ режим. Наказанието е наложено за повторно извършено домашно насилие по споразумение, одобрено от Районен съд-Стара Загора, след като мъжът е признал..
Учениците от Профилираната природоматематическа гимназия „Гео Милев“ в Стара Загора се срещнаха със , която среща подкрепата на Ученическия съвет, ученици и учители. На срещата децата изгледаха кратки филмчета за някои от най-новите видове и начини на..
Най-чистото село в община Болярово ще бъде наградено, съобщиха от общинското ръководство. Населените места ще бъдат оценявани в две категории - кметства и кметски наместничества. Критериите за оценка са: чистота на улиците и обществените пространства;..
Министерството на земеделието и храните (МЗХ) подготвя законопроекта за агрохранителната верига, който трябва да е готов до 10 дни, съобщи ресорният министър Георги Тахов. За философията на бъдещия закон министърът поясни: " Земеделският производител,..
Европейски цифров иновационен хъб „Загоре” отваря втората процедура за безвъзмездно финансиране на иновации и дигитализация. Крайният срок за кандидатстване е 10 май 2025г. Местни власти, бизнес или партньорство между тях могат да кандидатстват за..
Към днешна дата част от паркоматите в община Стара Загора са неработещи . Това наистина създава неудобство за гражданите, които са свикнали да заплащат престой по този начин, съобщават от Община Стара Загора. Секретарят на Общината Николай Диков още..
Пускането в дивата природа на излюпените в Зоопарк Стара Загора две белоглави лешоядчета е насрочено за 10 март 2025 г. (понеделник). Това информираха днес от Сдружение „Зелени Балкани – Стара Загора“. Събитието бе отменено през февруари поради..
Призивът за ежеседмичен бойкот ще изхаби енергията на хората, видяхме че след втория протест ефектът беше много минимален. Това мнение изрази Богомил Николов от Асоциация „Активни потребители“. "Смятам, че протестът трябва да се постави на пауза или..
„ Автобус 65 , който се движи в посока "Железник" - Горно Ботево в 14:30 часа, мина през прелеза на селото при спуснати бариери. Секунди по-късно мина пътнически влак. Автобусът беше пълен с ученици и майки с деца“. Случаят е от вторник и за него..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net