За четвърта поредна година Община Ямбол ще зарадва най-малките си жители с весел и цветен празник по случай Велики четвъртък. На 17 април от 11:00 часа, срещу сградата на Регионалната библиотека, ще бъде разположена безплатна великденска работилничка за боядисване и украсяване на яйца.
Децата ще имат възможност да развихрят своето въображение и творчество, докато се забавляват и се потапят в атмосферата на един от най-светлите християнски празници.
Събитието се организира с подкрепата на Сливенска света митрополия и Архиерейско наместничество – Ямбол, които осигуриха специални макети на великденски яйца, предназначени за украса.
Празничното настроение ще бъде допълнено от специален поздрав на децата от детска градина „Радост“, които ще внесат допълнителна усмивка и настроение с изпълненията си.
Освен това, пространството пред сградата на „Български пощи“ ще бъде преобразено с пъстри великденски яйца, изработени с много старание и обич от малчуганите от всички ямболски детски градини и детска ясла.
С камбанен звън в двора на катедралния храм Св. Николай Мирликийски Чудотворец започна днешното богослужение за Второ Възкресение, отслужено от старозагорския митрополит Киприян. По време на службата беше четено Евангелието за Възкресението Христово на..
Честито Възкресение Христово! Днес православните християни по света празнуват Великден - Празника на празниците. Възкресението Христово е символ на победата на вярата и живота над смъртта. На днешният празник православните християни се поздравяват с -..
На Велика събота, в навечерието на Великден, "Граждански клуб ЛИПА" традиционно зарадва хората в затруднено положение при храм "Св. Паисий Хилендарски" в старозагорския кв. "Зора". Членове на клуба лично донесоха на нуждаещите се пакети с хранителни..
В ямболския регион и до днес се пази традицията великденските яйца да се боядисват не на Велики четвъртък, а днес на Велика събота , започва и подготовката за трапезата в празничния ден. Подробности от Даниела Костова. За да не пропуснат елеосвещението..
Днес облачността ще бъде по-често значителна, след обяд купеста и купесто-дъждовна . На места, главно в Западна и Централна България, ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. След обяд краткотрайни валежи от дъжд ще има и в Югоизточна..
Иисус Христос потъпка смъртта, обезсили греха, примири ни с Бога. Пасха е апогей на любовт, връх на страданието и обичта. Тя е пътят през тях. С тези думи старозагорският митрополит Киприан се обръща към миряните в пасхалното си слово:..
Велика събота е последният ден от Страстната седмица , предшестваща Великден. Православната църква отбелязва погребението на Исус Христос и слизането му в Ада. Днес за последно се пекат обредните великденски хлябове и се боядисват яйца. На..
При престой до десет дни в болница здравноосигурените пациенти вече ще заплащат по лев на ден. Това е указано в Преходни и заключителни разпоредби на Постановление за изпълнението на държавния бюджет на Република България за 2025 г. на Министерския..
В навечерието на Великден Община Чирпан подари на своите жители и гости пъстро и вдъхновяващо изживяване. В централния парк на града беше монтирана арт инсталация, съставена от шарени чадъри, които символизират пъстротата, радостта и надеждата на..
До края на тази година цените за издаване на личните карти се намаляват и се връщат на нивата от миналата година. Това реши на последното си заседание правителството . От началото на годината издаването на документа за самоличност беше..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net