По традиция община „Тунджа“ отбелязва своя ден – 22-ри април, който е Международен ден на Земята с богата и разнообразна програма. Празничните събития започнаха с Пролетното надиграване и надпяване „Ромбана“ на 12.04.2025 г., на което в парка на с. Генерал Инзово се представиха певчески групи, групи за обреден фолклор, танцови групи за обработен и автентичен фолклор от цялата община.
В програмата е предвидена богата палитра от събития: комедията на Драматичен театър „Невена Коканова“ Ямбол „Има ли смисъл да утепваме мечка“ от Панчо Панчев,Тунджански литературни дни, детски празници с аниматор Ели, пейнтбол, спускане с каяци по поречието на Тунджа от с. Ханово до с. Тенево, концерти на Фолклорен ансамбъл „Тунджа“, концерти на певицата Вили Русева. За децата от детските заведения бе организиран празника „Водим бъдещето за ръка с българските традиции“ в с. Козарево, а за учениците - Втори общоучилищен поход за приятели в м. Бакаджик. За тинейджърите ще има диджей парти в с. Роза на 19 април. Пътят на житното зрънце от нивата до трапезата, изложение на хляб и хлебни изделия ще бъдат представени на Общинския празник „За хляба наш…“ в с. Симеоново. Предвидено е също награждаване на отличените в конкурса „Красива си земя, тунджанска“, спектакъл, посветен на книгата „Доброто сърце“ на младия писател Боян Боев от село Роза и други прояви.
На 22 април, от 09:00 ч., в Залата на Община „Тунджа” ще се проведе Тържествена сесия на Общински съвет „Тунджа” и награждаване на физически и юридически лица по повод Деня на Община „Тунджа”. Празничната церемония за Деня на Община „Тунджа” започва в 10:30 ч., пред сградата на общината. От 11:30 ч., на пл. „Освобождение“ започва Изложение „Произведено в Тунджа“, а по-късно, от 15:30 ч. в Mall Yambol, гр. Ямбол, ще бъде открит и Информационен център „На гости на Тунджа“.
За пореден път с. Тенево ще е домакин на Общинския празник на художествената самодейност „Хоро се вие, песен се пее” ще събере 30 самодейни състави и групи от общината от 14:00 ч. в обновения парк на селото.
От 17:30 ч. в Художествена галерия „Жорж Папазов“ - Ямбол, Галерия „Безистен“ и Община „Тунджа“ ще представят изложба „Другият Малчев“ за всички ценители на изкуството. Изложбата е посветена на художника Румен Малчев от с. Окоп с непоказвани творби от частни колекции.
Красив завършек на празничните прояви ще сложи - концертът на Фолклорен ансамбъл „Тунджа“ и приятели от с. Тенево „Живата традиция“ от 19:00 ч., в Народно читалище „Просвета-1910”, с. Тенево.
Продължава седмото издание на Международния фестивал на изкуствата „Магията на вятъра“ в Сливен. То започна на 14 октомври и продължава до 17 октомври съобщиха организаторите от Държавен куклен театър – Сливен. Културният форум се реализира с..
В навечерието на 102-рата годишнина от рождението на актьора Апостол Карамитев, неговият син Момчил Карамитев ще покаже в Казанлък филм за живота и творчеството му. Прожекцията ще бъде в Народно читалище „Искра – 1860“ на 16 октомври и се..
14 200 души в област Стара Загора имат право на хранителни и хигиенни продукти по програмата за подпомагане. Това съобщи за Радио Стара Загора Петя Чакърпова, директор на „Социално подпомагане“ – Стара Загора. Продуктите са закупени от..
Отново агресия между ученички – този път в Казанлък. На видео, разпространено в социалните мрежи се вижда как 15-годишно момиче е ритано, скубано и блъскано от по-малки момичета. Училището, пред което се разиграва случката е на 20 метра от..
Ремонтът на международния път 1-7 към граничния пункт Лесово в района на пътен възел "Зимница" на автомагистрала "Тракия" ще приключи в рамките на работния ден, съобщиха от Областното пътно управление в Ямбол. Заради проливните валежи срокът на..
На 17 октомври, от 19.00 часа Старозагорската опера открива своя нов творчески сезон със своята впечатляваща постановкас кукли на операта „Фауст” от Шарл Гуно. Спектакълът е съвместна продукция на Държавна опера-Стара Загора и Държавен куклен..
Община Стара Загора ще се включи отново в Националната кампания за превенция на насилието и злоупотребата с деца под мотото „Бъди смел, бъди добър!". Това оповести днес зам.-кметът с ресор „Общинска собственост, здравеопазване и социални дейности" Павлина..
Агенцията за регионално икономическо развитие (АРИР) в Стара Загора чества 30 години от своето създаване с международна конференция под надслов "Заинтересованите страни в диалог за бъдещето". Във форума участват представители от над 15 държави в ЕС...
Залесителна акция на опожарените терени, които изгоряха миналата година в местността „Седми километър“, северозападно от Стара Загора, стартира днес. Проектът, спечелен от Община Стара Загора, предвижда засаждане на 65 декара от опожарените площи с..
Служител в сектор „Пътна полиция“ на отдел „Охранителна полиция“ при Областната дирекция на МВР в Хасково и негов помагач са с повдигнати обвинение за взимане на подкуп. Това съобщи БТА. Те са задържани за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net