Правителството работи добре и вече се виждат резултати от неговата работа. Това заяви на пресконференция в Стара Загора депутатът от "БСП Обединена левица" Драгомир Стойнев. Той посочи работата по Плана за възстановяване и устойчивост като основен успех на партньорите в управляващата коалиция. По думите на Стойнев България не поема ангажимент пред Европейската комисия за затваряне на въглищните централи. В същото време той припомни, че отлагането на либерализацията на пазара на електроенергията за домакинствата има основен ефект за социално слабите граждани.
„България вече не се ангажира със закон да определи дата за закриването на енергийните си централи, какъвто ангажимент бяха поели от „Продължаваме промяната-Демократична България“. Тецовете ще работят със сигурност до 2038 г., но няма да бъдат затваряни и след това“, коментира старозагорският депутат от столетницата.
Драгомир Стойнев посочи, че правителството ще направи необходимото и за гарантиране бъдещето на ТЕЦ "Контур Глобал" в старозагорски регион. „Знам със сигурност, че има интерес към закупуване на централата от нов инвеститори. Надявам се скоро да има добри новини в тази посока“, обясни той.
Старозагорският депутат от левицата акцентира и върху друго важно решение за региона. Той уточни, че заслугата за осигуряване финансирането за изграждане на център за лечение на инсулти в старозагорската Университетска болница принадлежи на управляващите, а не на опозицията. “Чувам как някои популистки партии си присвояват заслугата по тази тема. Истината е, че проф. Костадин Ангелов от ГЕРБ се обади на директора на болницата проф. Йовчев и двамата се разбраха да бъдат отпуснати тази година средства в размер на 1 милион лева. Причината сумата да е такава е, че това са необходимите пари в рамките на тази година. Останалите ще бъдат осигурени при нужда веднага“, заяви Стойнев.
Повече от репортажа на Десислав Тенев в прикачения звуков файл.ГДБОП и ЕВРОПОЛ, разбиха престъпна мрежа за трафик на мигранти през България и Сърбия към Западна Южна Европа. Операцията е проведена на 7 октомври на територията на София, Стара Загора, и Враца. Задържани са седем човека. От тях шестима са българи а..
Международен младежки център обявява конкурс за младежки инициативи за 2025/2026 г. под надслов "Смисъл за младите!". Конкурсът дава възможност младежи да предложат и реализират събития и инициативи с обществена и социална значимост за свои връстници..
Първа среща на клуб „Приятели на Япония и източноазиатската култура“ ще се състои в Международния младежки център тази вечер от 19,00 часа. Инициатор е ученичката от ГПЧЕ „Ромен Ролан“ Маргрет Андонова. „Имам много приятели и съученици,..
КНСБ отправя две предложения до правителството, свързани с трансформацията и енергийния преход. Това обяви в рамките на среща, посветена на резултатите от картографирането на заетите в комплекс „Марица изток“ президентът на синдикалната организация..
Изтече двумесечният гратисен период, в който на търговците, неспазващи изискванията на Закона за въвеждане на еврото, не се налагаха глоби. От утре започват засилени проверки на Комисията за защита на потребителите и Националната агенция по приходите...
Сливен отново ще посрещне празника на града 26 октомври, Димитровден, с богата програма и празнично настроение. Улични атракции, базари, спортни събития и концерти ще зарадват жителите и гостите на града. Проявите за празника започват още на 24..
Село Оряховица се готви да посрещне гости от цялата страна за своя традиционен и дългоочакван Празник на ореха на 25 октомври 2025 г. Тази година събитието е под вдъхновяващия надслов „Минало, настояще и бъдеще“, обединявайки почитта към корените,..
Кметовете на Ямбол и Тунджа благодариха на своите съграждани за отличието „Кмет на годината“, което получиха вчера в националния конкурс, организиран ежегодно от портала Kmeta.bg. Валентин Ревански , кмет на община Ямбол и кметът на община..
Рекордни количества дъжда са паднали от началото на октомври в Ямболска област. Само за последните две денонощия количествата са покрили средната месечна норма. Между 50 и 60 л на кв. метър са измерените количества дъжд, паднали в ямболско през..
Сумата, налична по картата за ваучерите за храна, ще бъде конвертирана автоматично в еврото 1 чнуари 2026година. Що се отнася до хартиените ваучери в левове, които са значително по-малко, те ще важат до посочената дата на валидност на лицевата..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net