Медицинските сестри излизат на национален протест навръх професионалния си празник. Демонстрацията е организирана от Синдиката на българските медицински специалисти. Работещи в сферата от цялата страна ще се съберат в 12.00 ч. пред сградата на Здравното министерство. Сред исканията им са достойни възнаграждения в размер на 150% от средната работна заплата и по-добри условия на труд. Настояват и за 7-часов работен ден в интензивните звена, както и за национална политика за задържане на кадри.
За 10 години броят на медицинските сестри у нас е намалял с 30 процента. Това се дължи основно на заплащането, липсата на кадри, прекаленото натоварване и демотивацията, но също и на факта, че повечето специалисти не искат да работят в тежки звена и предпочитат частните болници, каза Снежана Марокова, главна сестра на УМБАЛ в Стара Загора и зам.-директор Здравни грижи.
Към 31 март медицинските сестри в старозагорската многопрофилна болница са едва 200, което е крайно недостатъчно, каза още Снежана Марокова. Тя допълни, че акушерките към тази дата са 50, лаборантите 26, рехабилитаторите 12, а рентгеновите лаборанти – 9.
Никаква толерантност няма да има към служители, които превишават правомощията си. Това заяви пред журналисти в Стара Загора министърът на вътрешните работи Даниел Митов след представянето на годишния отчет на Областната дирекция на полицията. Министърът..
Софийска градска прокуратура образува досъдебно производство за това, че през периода 2024-2025 г. длъжностни лица от Секционните избирателни комисии и Районните избирателни комисии в гр. Стара Загора, гр. Кърджали, гр. Благоевград и гр. София за..
Националното училище за музикални и сценични изкуства „Христина Морфова“ представя „Далавера за леваци” от Майкъл Куни. Представлението е дипломен спектакъл на дванадесетокласниците от Випуск 2025 по специалността „Актьорство за драматичен театър“,..
По разпореждане на министър-председателя Росен Желязков започна акция в цялата страна по проверка на лицензирани хосписи и домове за възрастни хора, или по сигнали за нерегламентирано работещи такива, във връзка с обявената преди повече от два месеца..
"Ще работим за земеделие със силна пазарна ориентация и адекватна конкурентоспособност", заяви при откриването на 17-ия агрофорум край Стара Загора Георги Тахов. 9 нови интервенции по линия на Стратегическия план за развитие на земеделието..
Оценката за въздействието на предложения законопроект за надценките на хранителните продукти ще бъде готова до края на седмицата, след което тя ще бъде представена в Министерски съвет. Това обяви при откриването на един от големите агрофоруми край..
Община Хасково се включва в Националната кампания „Пътека на знанието за инсулт“ по повод 13 май – Европейски ден на информираността за инсулта. Утре в 12,00 часа пред сградата на Община Хасково ще бъде поставена 7-метрова инсталацията за учене чрез..
В над 30 населени места ще организират събития по повод Седмицата на физическата активност и спорта – MOVE Week. Активната седмица е ежегодно европейско събитие и част от кампанията NowWeMOVE, която има цел да промотира ползите от физическата активност и да..
Късометражният филм „Това, което остава“ на режисьора Димитрис Георгиев пристига със специална прожекция в Стара Загора на 15 май от 18.00 ч. в Регионалната библиотека „Захарий Княжески“. Продукцията е реализирана от No Blink Pictures, New European Wave..
Кметството на село Оряховица, НЧ „Развитие – 1918“, с подкрепата на Община Стара Загора, канят своите жители и гости на традиционния Празник на селото на 15 май 2025 г. (четвъртък) от 17.00 ч. на площада пред читалището. Организаторите са подготвили..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net