Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Фондация "Мисия Криле" започва

Група програми сред ромите в община Стара Загора

Фондация "Мисия Криле" започва дейност по група програми , които са насочени към ромските общности на територията на община Стара Загора. В началото на м. юни започва Програма за превенция на ранните бракове, а до края на м. юни -  и работата по Програма за превенция на отпадане от училище. Първите две програми стартират в кв. "Лозенец" на Стара Загора. Мобилният екип на Фондация "Мисия Криле" ще организира и води срещите в  Програма за превенция на ранните бракове, а в останалите ще се включат и техни колеги от Комплекса за социални услуги. Това каза за Радио Стара Загора Таня Чекова, психолог във Фондация "Мисия Криле". Тя подчерта, че оптимален капацитет за групите е 12 до 15 души. Чекова припомни още, че от Фондацията имат опит в работата с маргинализирани групи и точно техни представители очакват да видят в Програмата за превенция на отпадане от училище, която е насочена към родителите. А срещите за предпазване от ранно съжителство са насочени към 15 - 17 - годишните младежи.

Тези важни разговори по проблеми на ромската общност ще продължат и през летните месеци, в Лятната програма за деца. Освен в Стара Загора, социално значимите теми ще бъдат поставени и пред общностите в селата Преславен, Калитиново, Хан Аспарухово, Хрищени, Еленино,... Според Таня Чекова работата на терен, подкрепата и образованието дават все по - големи резултати в общността. 

А за 1-ви юни Фондация "Мисия Криле" организира празник за ромските деца  на площада в кв. "Лозенец"  от 10.30 часа.


Още по темата чуйте в прикачения звуков файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Любомир Стефанов

Любомир Стефанов: Очаквам бюджетът да бъде приет до Коледа

Протестиращите снощи ясно заявиха, че така повече не може. Управляващите отказаха всякакъв диалог с опозицията, социалните партньори и обществото и трябваше да бъдат принудени да се върнат към преговорите. Така коментира пред Радио Стара Загора..

публикувано на 27.11.25 в 13:25

54.1% от българите подкрепят ръста на минималната работна заплата

Според данни от представително проучване на социологическа агенция "Мяра" сред 804 пълнолетни български граждани, по поръчка на КНСБ, 54,1% от  българите подкрепят увеличението на минималната работна заплата, а 86,1 на сто от работещите българи..

публикувано на 26.11.25 в 16:11

"Социално силните" - филм за успеха и мисията да предаваш нататък

От 5 декември по кината в страната тръгва най-новият документален филм на режисьора Николай Василев „Социално силните“. Лентата разказва за част от учениците на Теодоси Теодосиев, започнали пътя си от школата по физика на легендарния учител и..

публикувано на 26.11.25 в 15:23
стокадър от клипа

Деси Слава: Жените не бива повече да се страхуват

За няколко дни песента „ Татко, влюбих се в мъжкар“ отбеляза хиляди гледания и коментари от слушатели и зрители. Хитът, написан от Папи Ханс и изпят от Деси Слава насочва внимание към кампанията против домашното насилие, а родената в Гълъбово..

публикувано на 25.11.25 в 15:32
Христо Панчугов

Христо Панчугов: Мястото на комунистическите паметници е в музеи

"Важното в проектобюджета за догодина е какви политики ще се прокарват през него. Към момента не виждам смислен дебат по тази тема. Всеки казва по темата това, което неговите избиратели искат да чуят." Това коментира в предаването "60 минути повече..

публикувано на 20.11.25 в 13:45
Янка Такева

Синдикатът на българските учители отстоява позицията в българското образование да се учи по две програми

Синдикатът на българските учители  отстоява позицията в българското образование да се учи  по две програми. Едната от тях да бъде насочена към покриване на нуждите, според определения етап – начален, прогимназиален или гимназиален, на така..

публикувано на 18.11.25 в 16:00

Въвеждането на нов софтуер е безмислено за аптеките

Въвеждането на нов софтуер за управление на продажбите заложено в бюджетната рамка на правителството притеснява и аптечния бранш. В аптеките това ще е вече четвърта контрола, а е притеснително и краткото време, за което трябва да се въведе,..

публикувано на 17.11.25 в 16:11
Богдан Милчев

Трябва да се носи ясна отговорност за пътната безопасност

За да се подобри пътната безопасност и да се повлияе на войната по пътищата трябва да със закон да бъде дефинирано кой носи отговорност за мерките. Това заяви в интервю за Радио Стара Загора инж. Богдан Милчев от Института за пътна безопасност...

публикувано на 17.11.25 в 13:50

Стилиян Цветков: Работим усилено по облагородяване района на хижа "Изгрев"

Стилиян Цветков е секретар на ТД "Студенец", град Чепеларе. Западнородопският град поддържа три хижи в рида Чернатица в близост до град Чепеларе и село Забърдо. Една от тях е хижа "Изгрев", която бе избрана сред хижите в страната за 2025 година, като..

публикувано на 17.11.25 в 09:35

Владимир Русев: Стараем се да бъдем добри домакини и предлагаме вкусни храни

Приключи гласуването в отделните категории за хижите през 2025 година в страната ни. Хижа "Малка Бузлуджа" спечели в една категория, а остана втора в друга такава. Това бе и повод да разговаряме с един от хижарите на старопланинската хижа -..

публикувано на 13.11.25 в 13:55