Президентът на волейболия "Берое" говори и по наболелия проблем с липсата на модерна многофункционална спортна зала в Стара Загора. По думите му, спортът в града заслужава да има такова съоръжение и изрази надежда местната власт в скоро да предприеме действия в тази посока.
"Вижда се, че интересът към волейбола в града ни е много сериозен. Зала "Иван Вазов" вече ни отесня. Налага се да слагаме допълнителни столове в нея, за да осигурим място за зрителите. Все още не знаем дали ще можем да домакинстваме тук в третия по сила европейски турнир "Чалъндж къп" през есента. Предстои проверка на място от Европейската волейболна федерация. Със сигурност обаче при класиране в по-престижен турнир като "Купата на ЦЕВ" или "Шампионската лига" ще се наложи "Берое" да играе в друг град", заяви ръководителят на най-успешния мъжки отбор в колективните спортове за Стара Загора през настоящата година.
Цялото интервю на Десислав Тенев с Живко Желев може да чуете в прикачения звуков файл.
Силно се представиха кикбоксьори от старозагорския клуб „Хара“ при участието си в състезания във Варна. В Морската столица бяха проведени Турнир „Купа Варна“ по фул контакт и Държавно първенство по муай тай. „ Момчетата се представиха доста..
Стара Загора даде старт на XVII Балканиада по спортен бридж . Балканиадата ще се състои на 08 и 09 октомври в конферентните зали на хотел „Верея“, а през следващите три дни (от 10 до 12 октомври), ще се проведе и 44-ти Международен фестивал по спортен..
Поредна спортна инициатива ще обедини хора на различна възраст в Ямбол на 11 октомври, събота. Община Ямбол съвместно с Българска федерация спорт за всички организира масов поход от Средновековната крепост „Дъбилин“ до парк „Опитно поле“. Маршрутът е..
През ноември предстои следващ етап от Държавният шампионат по спортни танци. В края на идната седмица пък в Чирпан ще бъде проведен национален турнир. Това са двете събития, към които гледат в старозагорския клуб „Загора Данс“. „ В Чирпан ще..
Мъжкият баскетболен отбор на "Берое" започна с победа сезона в Националната баскетболна лига като гост срещу новака "Ботев" Враца с 90:86. "Единственото, от което съм доволен, е победата. Отборът обаче е далеч от желаното състояние" ,..
По повод предстоящия празник на община Болярово – 26 октомври, кметът Христо Христов отправи официални покани до останалите общини в област Ямбол да се включат в традиционния футболен турнир „Купата на петте кмета“. Покана е изпратена и до..
В края на седмицата в столицата ще бъде проведен турнира по спортна стрелба за Купа България. От старозагорския клуб „Августа 1992“ ще участват петима стрелци. Мария Атанасова и Моника Петрова ще се изявят в стрелбата с пистолет при девойките...
В парк „Бранителите на Стара Загора“ бе проведено състезание по планинско колоездене и бягане. „ Турнирът бе „Въстаниците на Стара Загора“ и бе във връзка с Празника на Стара Загора и 150 години от Старозагорското въстание “, съобщи за радио..
В края на седмицата двама възпитаници на старозагорския фехтовален клуб „Железник“ ще пътуват за Истанбул. Николета Добрева и Георги Урумов ще участват в Европейската купа за кадети. „Чака ни един нелек турнир, едно от най-силните състезания“,..
Победа и загуба записаха старозагорските отбори с марката "Берое" в навечерието на празника на града 5 октомври. "Берое" загуби от "Левски" с 1-3 при гостуването си от поредния кръг на футболното първенство. "Зелено-белите" игра почти цяло второ..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net