Ефективна присъда от 11 месеца затвор получи 25-годишен казанлъчанин за измама, чрез интернет приложение.
Районен съд – Казанлък одобри споразумение между защитата и прокуратурата, след като подсъдимият е признал вина.
Мъжът е осъждан и преди. В интернет платформата ТiкТок той е пускал клипове, в които рекламирал отпускане на бързи кредити и обединяване на финансови задължения. В началото на годината на клипа е попаднала и 35-годишна жена, която е станала жертва на измамата.
Тъй като имала нужда от средства е писала на профила. След кратка чат кореспонденция, подсъдимият поискал личния телефонен номер на жената. Свързал се с нея, представяйки се за служител на фирмата. След като получил личните й данни, поискал сумата от 300 лева като условие за отпускане на кредит от 7 хил. лв. Указанията били да отиде на каса на "Изи Пей" и да преведе сумата, но на името на жена, за която мъжът твърдял, че е представител на фирмата. След като направила превода, пострадалата е била блокирана от подсъдимия както по телефона, така и по интернет, като комуникацията с него била прекратена.
Одобреното споразумение е окончателно и има последиците на влязла в сила присъда, информират от съда.
Днес отбелязваме 117 г. от обявяването на независимостта на България. В Стара Загора тържествената програма започва 10 часа с молебен в митрополитския храм „Св. вмчк. Димитър“. След службата в двора на храма ще се състои и гражданският ритуал под наслов..
Кметът на Стара Загора Живко Тодоров отбеляза своя 44-ти рожден ден с поредна благотворителна инициатива, насочен в подкрепа на пострадалите от пожара през август в местността „Седми километър“. 60 хил.лв. е събраната в първите дни на кампанията..
Непосредствено след празниците ще бъде направен ремонт на опасен участък от международния път към Граничен пункт Лесово, в близост до пътен възел „Зимница“ на автомагистрала „Тракия“, информират от Областното пътно управление в Ямбол. Предвижда се..
Около 15,00 часа днес е настъпило пътнотранспортно произшествие в Стара Загора на кръстовището на ул. " Руски" и ул. "В. Левски". По първоначална информация същото е между лек автомобил, управляван от 63-годишна жена и мотоциклет, управляван от..
Село Мамарчево се сдоби с нова, модерна детска площадка – жест, с който общината показа грижа към най-малките. Детското съоръжение бе официално открито от кмета на Болярово Христо Христов, заместник-кмета Нина Терзиева и кмета на Мамарчево Марчо..
Село Мамарчево отбеляза един специален и важен ден – официалното откриване на паметник в чест на капитан Георги Мамарчев, чието име носи селото. Събитието събра стотици жители и гости, които с уважение и гордост почетоха паметта на своя известен..
Днес ще бъде слънчево . Преди обяд над Източна България ще има ниска облачност. Ще духа слаб до умерен източен вятър. Максималните температури ще бъдат между 26° и 31° , в София - около 28°. В планините ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен източен..
Започна асфалтиране на алеи и улици в кв. „Изгрев” в Свиленград , информират от общинския пресцентър. Благоустрояването на най-големия жилищен район в града се изпълнява по проект към Инвестиционната програма на правителството и се финансира от..
Акция по почистване на квартал "Самара 3" се проведе днес преди обяд.Тя е част екоинициатива „Красиви квартали“ на Община Стара Загора. Целта - облагородяване на градската среда и ангажиране на гражданите с грижата за околното пространство, каза..
От началото на следващата година обмяна на левове в евро ще се извършва в 60 пощенски станции в Ямболска област. Служителите вече преминали обучение за разпознаване на фалшиви банкноти, а обменът ще се извършва само с евробанкноти, предоставени от БНБ...
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net