Екоинициативата на Община Стара Загора „Красиви квартали" продължава тази събота, 13 септември, с почистване на кв. „Три чучура - център". Началото на акцията по облагородяването на междублокови пространства, паркинги и детски площадки започва в 11.00 часа.
Екипът на Община Стара Загора отново отправя покана за включване към старозагорци и гости на града, които искат да допринесат за приветлива околна среда.
Сборният пункт е под Детска ясла № 9 „Роза" ( ул. „Никола Икономов" № 28, около блок № 30).
За всички желаещи да подобрят средата в квартала ще има отново осигурени чували и ръкавици за събиране на отпадъците.
Два допълнителни съда за смет ще улеснят събирането на отпадъци, разположени до Детска ясла № 9 „Роза" - около блок № 30 и от източната страна на блок № 49. Ще има възможност и да се предава излязло от употреба електрическо и електронно оборудване, като събирателният пункт ще бъде до детската ясла.
Мястото в този район, което е било предвидено за частен строеж, вече е придобито от Община Стара Загора и ще бъде зелена площ.
Стартът на начинанието „Красиви квартали" бе даден на 6 септември от кмета Живко Тодоров с почистването на реконструирания „Три чучура-юг" и ще обхване целия град.
12 истории, разказващи за доброто, са получени до крайния срок, 10 ноември, за тазгодишните номинации за наградата „Добрият самарянин“. Шест от направените предложения вече са образувани като номинации за наградата, която се връчва от 2011г. насам...
Стихове и картини на потребителите от Дома за пълнолетни лица с психични разстройства в село Лясково и Центъра за настаняване от семеен тип на пълнолетни лица с психични разстройства в Стара Загора ще бъдат представени тази вечер в Регионална..
По повод Световния ден за борба с диабета, 14 ноември, е организирано извършване на безплатни медицински прегледи, в които могат да се включат както здравноосигурени лица, така и хора без здравна осигуровка. Това съобщават от Регионалната здравна..
Предложеният от правителството проект на бюджет за 2026г. ще доведе до повишение на инфлацията и крайните цени. Това заяви председателят на Клуба на работодателя в Стара Загора Димитър Янков. Той предупреди, че увеличението на данъчно-осигурителната..
Днес времето ще бъде облачно. На много места ще продължи да вали дъжд, като по-значителни ще са валежите в североизточните райони. Още преди обяд валежите от запад ще започнат да спират, а след обяд и облачността над западните райони ще се разкъсва и ще..
Една семейна драма – пожарът, унищожил дома и покъщнината на семейството на Славка Андонова в с. Горно Ботево, сякаш дойде да покаже, че все още има хора с добри и щедри сърца, въпреки времената, в които живеем… Още в първите часове на трагедията,..
По повод 60 години от създаването си, Представителният ансамбъл за народни песни и танци „Зорница“ организира юбилеен концерт-спектакъл под надслов „Изгреяли зорници звездици“. Събитието се състоя в Стара Загора и бе реализирано с подкрепата на Национален..
От 4 до 6 ноември 2025 г. делегация от Стара Загора беше на посещение в градовете Ескишехир и Бурса. Съставът на делегацията включваше представители на Търговско-промишлена палата - Стара Загора - Олег Стоилов - председател, Исмет Чавушоглу - член на УС и..
Спасителният център за диви животни „Зелени Балкани“ стана на 30 години. Всяка година над 2700 са животните, които лекуват и освобождават в природата от центъра. Това съобщи в ефира на Радио Стара Загора д-р Христина Клисурова, която се присъединява..
Забавяне на сеитбата на пшеницата и ечемика отчитат зърнопроизводители в област Стара Загора. Причината е рекордното количество валежи, отчетено през октомври в региона. Дъждът, достигащ количества от 150-180л. на кв. метър, е възпрепятствал..

Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net
