Сигнали за насилие между непълнолетни момичета проверява полицията в Хасково. Клипове с унижение и насилие се разпространяват в социалните мрежи. Един от тях е от центъра на Хасково. За останалите не е ясно къде са снимани и кои са участниците в тях.
На клипа от централния площад се вижда момиче, което удря друго момиче и го поваля на земята. На видеото се вижда още, че две момичета спорят, при което едната хваща другата за косата. Чуват се обидни реплики. Намесва се възрастна жена, която търси помощ. Действието се развива на метри от сградата на Областна администрация. На останалите клипове момичета снимат как техни връстнички тормозят друго момиче.
Двете девойки, заедно с родителите си, са били извикани в Районното управление на полицията, където в присъствието на служител от Детска педагогическа стая са дали обяснения. С тях е била и друга ученичка, която снимала клипа.
Момичето, което упражнява насилие оправдава действията си като заявява, че се опитва да защити своя приятелка.
Материалите от полицейската проверка ще бъдат изпратени на прокуратурата. Директорите на замесените училища все още не са направили коментар.

Стара Загора за четвърта поредна година ще се превърне в сцена за млади математически таланти. Фондация „Математика без граници“ и Фондация „Миню Балкански“ отново обединяват усилия в инициативата „Стара Загора търси математически таланти“ –..
Православната църква почита днес Свети апостол Матей, който пръв е написал Евангелие. Матей бил родом от Капернаум, Галилея, наричали го още Левий. Той бил митар - събирач на данъци. На брега на Тивериадското езеро край Капернаум, където се събирали..
Възпитаникът на Астрономическата обсерватория при Младежки център - Хасково Мартин Недев спечели първо място на 12-тата научна сесия на Ученическия институт на БАН, съобщават от община Хасково. Мартин Недев с проекта си "Апроксимация на нелинейно..
Световният ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортни произшествия ще бъде отбелязан днес в Стара Загора с информационна кампания под мотото „Шофирането не е игра“. Целта на инициативата е да повиши информираността за пътната безопасност и да..
Размерът на предлаганата финансова помощ за първо и второ дете да бъде между 200 и 600 лева, а за трето и всяко следващо между 2000 и 4000 лева , съобщи съветникът Филип Кънев и обясни механизма на работа на проекто наредбата за подпомагане при повече..
Заради катастрофа е затворен прохода "Шипка", информират от пресцентъра на областната дирекция на МВР. Тежко е пострадал мотоциклетист, който е откаран в болница. Сигнал за инцидента е подаден в 15.33 ч. На км. 174+800 движещ се в посока гр. Габрово..
Световният ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортни произшествия, който през 2025 г. е на 16 ноември, ще бъде отбелязан в Стара Загора с информационна кампания под мотото „Шофирането не е игра“. На 16 ноември от 11 до 14 ч. в парк..
Автомобилите трябва да са с гуми за шофиране при зимни условия или с дълбочина на протектора не по-малка или равна на 4 мм от 15 ноември до 1 март. Глобата за нарушителите е до 50 лева. Гумите с шипове са забранени. Припомняме, че от 1..
Трима души загинаха, а един е ранен при тежка катастрофа на АМ „Тракия”. Инцидентът се случил близо до разклона за Стара Загора тази сутрин. Движението в участъка и в двете посоки вече е нормално, информираха от ОД на МВР Стара Загора...
Цял ден, изпълнен с музика и танци ще зарадва жителите и гостите на село Хрищени. Празникът на райската ябълка ще се проведе днес за 19 – ти път на площада пред НЧ „Стефан Генчев – 1901 г.“. Програмата ще започне в 11.00 ч. и ще продължи..

Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net
