Една романтична история започнала с танц в града на бикоборците Памплона и свързала две сърца – българката Ивелина Гривчева и доминиканецът Хенри Пинеда.
„Салсата ни свърза двамата. В началото с поглед, а след това с постепенно доближаване един до друг, докосване и сливане като две души. В момента двамата сме като залепени един за друг и не спираме да сме заедно в танца, като едно цяло сме се слели, а танцувайки във всеки миг преоткриваме повече любовта си, а с това преоткриваме своя начин на живот – да се радваме на всеки миг танцувайки“, споделя искрено за емоционалната си връзка с танца и с любимата жена Хенри Пинеда.
Ивелина Гривчева и Хенри Пинеда танцуват навсякъде, независимо къде ги отвежда пътя. Любовта ги среща именно като партньори, в Испания, в клуб по салса. Три години по-късно атрактивната двойка, където и да пътува не спира да танцува. Много места са посетили. „...често сме на мотор и винаги, където и да отидем вдъхновим ли се танцуваме“, разказва непринудено Ивелина за взеимната им любов към пътуването, салсата и най-вече за свободата да изразиш себе си чрез изкуство.
Двамата дори танцуват пред манастира, в който е заснет филма „Името на розата“ по едноименния роман на Умберто Еко. Тяхното хоби е да заснемат всеки един свой танц. А докато са във вихъра на латино ритмите печелят и симпатиите на случайно събралата се публика.
В България заснемат своите танци в Пловдив, на уникалната историческа забележителност – Асенова крепост и в благоевградския парк „Бачиново“.
Днес Ивелина и Хенри непрекъснато се преоткриват чрез танцуване. Където и да пътуват, ако решат спират и заснемат своя танц. Чрез танцуването стават все по-свързани един с друг.
Ивелина и Хенри са двама души от различни култури, които показват, че могат да намерят любовта в хобито, да последват сърцата си и да танцуват безкрай...
Ивелина Гривчева и Хенри Пинеда можете да чуете в звуковите файлове – >В предаването "С усмивка в събота" освен с усмивка, посрещнахме съботното утро и с йога. По-специално йога, подходяща за деца. Чрез игрови подходи и забавни асани (пози), йогата не само помага на децата да развият по-добра физическа координация, гъвкавост и сила, но и предлага чудесни възможности за подобряване на концентрацията и управлението на..
300 хиляди сигнала са обработени са подадени в Националния център за безопасен интернет от януари до септември миналата година. Тревожната статистика сочи, че броят на обработените сигнали е пет пъти повече в сравнение с цялата 2023 година. Това каза за Радио Благоевград Мирела Христова, психолог в екипа на Центъра. Още..
Три граждански организации обявиха национален бойкот на всички хранителни магазини в България на 13 февруари. Движение „Системата ни убива“, Федерацията на потребителите в България и Обединени пенсионерски съюзи призовават гражданите да не пазаруват в този ден в знак на протест срещу високите цени на хранителните стоки. Според организаторите, цените..
Бившият депутат от "Продължаваме промяната – Демократична България" Владислав Панев разкритикува идеята за въвеждане на таван на надценките върху храните, като заяви, че подобни мерки не дават очакваните резултати. В интервю за предаването “Събития и личности” той припомни неуспешните опити за контрол на цените по времето на правителствата на Андрей..
Достъпът до природните забележителности в района на петричкото село Ключ вече е по-лесен и безопасен, след обновяването на основните екопътеки. Това стана факт още през миналата година, благодарение на усилията, труда и средствата, вложени от страна на местната власт, на спонсори, като най-големият е таксиметрова фирма от София, на Сдружение..
34-годишният алпинист от Разлог Георги Колевичин изпълни още една своя мечта, изкачи най-високия връх на Южна Америка – Аконкагуа (6960.8 м). Той се намира в Андите, в аржентинската провинция Мендоса и е най-високият изгаснал вулкан в света. На езика на инките Аконкагуа означава Каменен страж. На 12 януари Георги с още трима българи тръгват..
Предстоят финалните дейности по изграждането на детска площадка в петричкото село Коларово по проект „Обитатели на кестеновите гори“, финансиран по Националната програма „Чиста околна среда-2024“. Идейното предложение е на кмета на селото Евгени Мицков, чиято цел е съоръжението да допринесе за по-добра визия на входа и изхода на селото, особено..