В динамичното време, в което живеем и предизвикателствата, пред които сме изправени ни навеждат на мисълта, че виртуалните срещи ще се превръщат от изключение в норма. Това е по-различна комуникация, към която е необходимо човек да подходи с особено внимание:
„По време на видеоконференция да се облечеш подходящо е много важно, защото това е полезно за самочувствието, за самоуважението, за правилната оценка на това, което се случва. По време на видеоконференция не е желателно да бъдем по домашни дрехи, нито пък да сме облечени подходящо само от кръста нагоре, защото не се знае кога ще се наложи да станем и да променим рязко впечатлението за себе си. По отношение на грима също трябва да се вземе под внимание това, че светлината при един видеочат е много по-различна и е възможно гримът да се вижда като дефект. Придържайте се към семпъл грим. При облеклото е хубаво да се придържаме към неутрални цветове, както и фонът, на който стоим да ползваме като наш подпис. Изберете подходящо място вкъщи, където фонът е неутрален например - стена, библиотека, фон, които да не разсейва събеседниците. Не бива да допускаме хората да бъдат свидетели на хаос, на простряно пране, или пък да сме на леглото в спалнята. Осигурете си връзка с добро качество и ако е нужно допълнителна техника. Лошото качество на Интернет влияе на комуникацията по време на разговра. Изберете внимателно офертата и оператора си, и ако е нужно го сменете. Но ако вашият Интернет е слаб и не можете да имате нищо по-добро, извинете се спокойно и изключете камерата, за да не губите трафик от видео. Също така, ако срещите ви изискват видео с по-високо качество, на пазара се продават камери, които са по-широкоъгълни и са с максимална резолюция, а разликата с камерата на компютъра е значителна.", съветва Елена Миланова, мениджър на онлайн платформа за кариерно и личностно развитие насочено към младите хора в България.
За да създадете добро първо впечатление, отделете време, за да се подготвите за срещата. Предварителното планиране ще ви помогне и да бъдете по-спокойни по време на разговора.
Цялото интервю с Елена Миланова чуйте в звуковия файл =>
На 30 януари предстои премиерата на първия български православен игрален филм "Не затваряй очи“. Неговата реализация е с изричната писмена благословия на Светия Синод на Българската православна църква, като екранизацията е по едноименната книга на писателя Мартин Ралчевски. Режисьор на лентата е Николай Егерман, а в нея участват плеяда от..
Атрактивно магазинче за сувенири привлича всеки, които се разхожда в центъра на планинското градче Земен. Стефан Тодоров и неговата дъщеря Стефани Рашева разработват свой бизнес. Въвличат и останалите от семейството да се занимават с изработването на предмети от дърво, желязо, рисуване върху стъкло, керемиди и други предмети. Стефани Рашева..
На 21 януари се отбелязва Деня на родилната помощ, известен още като Бабинден (по стар стил, по нов празникът е на 8 януари). „ За професията на акушерката се изисква любов и отдаденост към майките, бебетата и жените, много знания и умения “, сподели в ефира на Радио Благоевград Ани Атанасова, специалист с дългогодишен стаж и опит в МБАЛ..
Музиката на „Дъжд От Любов” разказва история с поглед в бъдещето, където талант и дух се преплитат в жива и чиста музикална материя. Това сподели в ефира на Радио Благоевград независмият музикант Явор Велчев – Яви. Песента се ражда през 2011 г. в Антверпен, Белгия, на английски под името „Love Shower”. Местни музиканти оставят своя..
Физическите лица, които продават имоти в нови сгради, ще трябва задължително да се регистрират по ДДС. Това предвиждат внесените в парламента промени в Закона за данък добавена стойност . Промените са насочени основно към така наречените бартерни сделки на зелено, тъй като в момента масова практика е строителните компании да не купуват директно..
Деветият Международен кукерски фестивал „Старчевата“ събра в Разлог 24 групи от България и чужбина с над 2 500 участници. Атрактивният фестивал се проведе на централния площад „Преображение“, където дефилираха кукери от общините Тунджа, Ямбол, Благоевград, Симитли, Карлово, Павел баня, Елин Пелин, Земен, Перник, Кюстендил, Петрич и Разлог. В..
При детайлен анализ на данните за 2024 година, свързани с безопасното движение в България, се показва, че по време на снеговалеж, проливен дъжд и мъгла са загинали 10 души или 2 % от всички загинали по улиците и пътищата през годината. Докато, когато времето е било сухо, слънчево и благоприятно за движение са загинали 352 души или 73% от всички..