Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Промени при платеното паркиране в Банско

Снимка: БГНЕС

Нови промени в Наредбата за платено паркиране ще бъдат реализирани в община Банско. 

Регламентира се и безплатно паркиране за екологични автомобили и автомобилите на полицията, пожарната и Спешна помощ в тези зони.

Промените в наредбата предвиждат екологичните автомобили, да могат да паркират безплатно. За да се възползват от това си право, собствениците на такива превозни средства е необходимо да притежават стикер от община Банско или друг документ, издаден от надлежен орган и доказващ вида на превозното средство. 

Въвеждат се допълнителни такси и за санкции и за принудително задържани с техническо средство скоба автомобили, които са принудително преместени в специализиран паркинг. Тогава освен глобата по общия ред, собствениците ще дължат и такса в размер на 50 лева, което представлява разноски по принудителното преместване, както и 2 лева на час във вид на такса за отговорно пазене в специализирания паркинг. 

На принудително отстраняване подлежат и всички паркирали в нарушение автомобили и заплащат същите такси. 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Временно е ограничено движението по път I-1 Благоевград – Симитли

Временно е ограничено движението по път I-1 Благоевград – Симитли поради горящ автомобил. Обходен маршрут: от път I-1, по пътен възел „Благоевград ЮГ“ по АМ „Струма“, по п.в.„Зелендол“ обратно на път I-1. Трафикът се регулира от пътна полиция.

публикувано на 28.02.25 в 19:14

Общинският съвет в Банско проведе редовно заседание

Днес се проведе редовно заседание на Общински съвет  Банско. Основните теми в дневния ред бяха отчет за състоянието на общинската собственост и резултатите от нейното управление по видове и категории за 2024 г. и Годишна програма за управление и разпореждане с имотите, собственост на Община Банско за 2025 г.,  чийто вносител е кмета на Община Банско..

публикувано на 28.02.25 в 14:57

Все още няма решение за превърнатия в гето недостроен блок в Перник

Все още няма решение за превърнатия в гето недостроен блок в пернишкия квартал „Хумни дол”, стана ясно на проведената поредна среща в областната администрация- Перник  по настояване на местни жители и партия „Възраждане”. Кооперацията е частна, строителството и е започнало през 90- те години на миналия век, като не малка част от собствениците вече не са..

публикувано на 28.02.25 в 14:52

ЮЗУ поставя началото на майсторски STEM класове

В Югозападния университет „Неофит Рилски“ се проведе първият по рода си университетски майсторски STEM клас – „Виртуални и реални светове в STEM обучението“. Форумът събра учители по природни науки от Благоевградска и Кюстендилска област, които имаха възможност да се запознаят с най-новите технологии и STEM методологии в образованието. „В..

публикувано на 28.02.25 в 14:15

Ограничение в тунела “Мало Бучино” на АМ “Струма”

Движението при тунела "Мало Бучино" на АМ "Струма" в посока Перник се осъществява в изпреварващата лента, поради ремонтни дейности на асфалтовата настилка, съобщават от Агенция “Пътна инфраструктура”. Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост.

публикувано на 28.02.25 в 12:16

С питане за отсечените дървета и с избор на временен управител на общинско дружество започна заседанието на ОбС - Благоевград

Общинското дружество „Благоевград Инвест“ вече има нов управител. Това е Борислав Тодоров, който временно зае мястото на досегашния управител Любомир Харалампиев. Изборът на временно изпълняващ длъжността управител на дружеството влезе като първа извънредна точка в дневния ред на днешното заседание на общинския съвет в Благоевград. Любомир..

публикувано на 28.02.25 в 11:57

ОДМВР-Перник с мерки за реда и безопасността около 3 март

ОДМВР-Перник предприе мерки за осигуряване на обществения ред и безопасността на движението по пътищата във връзка с националния празник 3 март и предхождащите го почивни дни. От днес до 3 март ще има засилен контрол на местата за масово събиране на хора и обезпечаване на пътното движение на моторни превозни средства. Проведени са срещи с кметовете на..

публикувано на 28.02.25 в 11:16