Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„По стъпките на моя любим спортист“

Асоциация „Докосни дъгата“ обявява конкурси на тема „Моят любим спортен миг“ и „По стъпките на моя любим спортист“, в които могат да се включат ученици, студенти, младежи и млади спортисти.

“Идеята е да се включат ученици, студенти, младежи и млади спортисти. Идеята е да споделят вдъхновяващи, мотивиращи, трогателни истории на спортна тематика. Желаещите да участват за „По стъпките на моя любим спортист“ е хубаво да изпратят снимки, както и кратки разкази, текстове, които да са посветени на техния любим спортен герой. За „Моя любим спортен миг“ пък всеки може да разкаже любим спортен момент. Няма значение дали този момент е изживян на живо. Може да са го гледали по телевизията, да са били зрители на стадиона или самите те да са участвали. Няма ограничения за дължина, формат, интерпретация, начин на писане. Един автор може да участва и в двата конкурса.“, поясни Георги Стоянов, организатор.

В конкурсите могат да се включат млади хора от 15 до 29-годишна възраст, като авторите на най-добрите текстове ще бъдат специално наградени. За всички участници ще бъдат осигурени грамоти, а най-високо оценените ще донесат на шестима от тях и професионален степер – отлично средство за тренировка в домашни условия. Всички получени текстове ще бъдат споделяни във фейсбук страницата на проекта „Младите хора – бъдещето на България – отговорни и активни“, а жури от изтъкнати спортисти и спортни журналисти ще ги оценява.

„Емоцията в текстовете, според мен трябва да е водеща. Креативност. Решихме да няма ограничение в дължината на текстовете, защото не всеки ще може да прояви литературно по-извисен начин на писане. Важното е да се разкаже една истинска история. Искаме да хвърлим и положителна светлина върху българския спорт.“, допълни Стоянов.

Крайният срок за участие в конкурсите е 30 юни, a победителите ще бъдат обявени през юли. Текстовете, придружени с информация за участника (адрес, телефон, е-mail, трите имена), може да изпращате на e-mail: dokosnidugata@gmail.com или на фейсбук страницата на проекта „Младите хора – бъдещето на България – отговорни и активни“.

Чуйте интервюто с Георги Стоянов ->




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Снимка: Иво Данчев

"Кукерленд" 2025 - красотата на българската маскарадна традиция, събрана в 13 снимки от цялата страна

Едни от най-ярките и интересни обичаи в традиционния български календар са народните кукерски игри – маскаради. Той датира още от древните времена на траките и е успял да се съхрани през всички векове, свързани с големи политически и социални изменения за страната ни. Кукерите  пък са  един от най-колоритните и загадъчни символи на българската..

публикувано на 06.01.25 в 14:50

6 януари е двоен празник за село Добърско

От отколешни времена в разложкото село Добърско битува традицията на 6 януари, Богоявление, да се отбелязва, както древният обичай „Водици“, така и празникът на населеното място. Според кмета Янис Будин, в миналото на този ден е била Бъдни вечер, а на следващия ден Коледа, което е още един повод, точно тази дата да е избрана за празник на..

публикувано на 06.01.25 в 14:23
Д-р Кирил Алексиев

Кирил Алексиев: Ботев е гневният вик на човека, който иска промяна

    В деня, в който честваме рождения ден на Христо Ботев , с д-р Кирил Алексиев разговаряме за публицистиката на човека, който остави неизтриваема диря в българската история - не само с революционното си дело и героичната саможертва, но и с пълното припокриване на дела и слово.     Предлагаме ви да чуете този разговор: 

публикувано на 06.01.25 в 12:18

Христо Мухтанов: Да се вглеждаме не само в тежкото

Христо Мухтанов е автор на три книги - "Опити за еволюция", "ТриАда" и "Полюсът на живота". За третата, най-новата, Валентин Дишев пише: " Онова, което наричаме желание да се срещнеш със себе си, да се опознаеш, да разчетеш собствената си идентичност, е един от най-разпознаваемите човешки копнежи. И страхове. Веднъж бях написал „Видях ангел / да плаче /..

публикувано на 06.01.25 в 11:55

Книгата „Духът на Хераклея“ - апотеоз на Петрич

Седем разказа, посветени на Хераклея Синтика, са поместени в книгата „Духът на Хераклея“, която скоро ще бъде и на книжния пазар. Нейни автори са петричанинът Димитър Яков и Илиан Ацев, който е потомственик на Аце войвода.  „Книгата е готова в електронния си вариант, почти готова и в хартиения. За първи път книгата ще излезе и в аудио разкази..

публикувано на 05.01.25 в 10:00

2025 година – началото на поколението Бета

От 1 януари 2025 година светът влезе в най-новата демографска генерация – Бета. Очаква се те да съставляват около 16 процента от световното население до 2035 година. „Това еволюционно развитие, според мен, тръгна преди 1 януари тази година. Просто така чисто статистически се отчита като дата, като начало. Тези дечица ще бъдат много..

публикувано на 05.01.25 в 09:15

Границите падат, възможностите растат: Как членството в Шенген ще повлияе на туризма и бизнеса?

Членството на България в Шенген ще има значително отражение върху туризма и бизнеса, като се очаква облекчаване на граничния режим и засилване на трансграничните връзки с Гърция и други съседни държави. Това коментираха в предаването „Събуди деня“ по Радио Благоевград туроператорът Здравка Чимева и адвокат Борис Харизанов, член на Българо-гръцката..

публикувано на 03.01.25 в 11:30