Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Разходите трудно могат да се предвидят сега

Това заяви в интервю за  Радио Благоевград председателят на Общинския съвет в Благоевград Радослав Тасков. Разговорът бе свързан с трудностите в работата на общините сегашният момент, в който има криза, предизвикана от коронакризата, икономическата криза и затрудненията, предизвикани от войната в Украйна. Цените растат буквално всеки ден и това прави трудни за изчисления средствата, свързани в бъдеще за отоплението на детските градини и училищата. Не е сигурно и това дали ще има и природен газ за отоплението – това подчерта Радослав Тасков в разговора. В проектобюджета на общината, който трябва да се приеме на 15-ти април от Общинския съвет трябва да се предвидят и средства за инвестиционната програма. „Имаме идея кои ще бъдат и обектите, но има и растеж на цените на строителните материали. Ще кандидатстваме и за средства от Плана за възстановяване и устойчивост, но конкуренцията ще бъде със софийската община- това подчерта Радослав Тасков в разговора с Иван Лазов.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Увеличиха се разходите за въвеждане на еврото в аптеките

Семейните аптеки в България посрещат поредно предизвикателство във връзка с прехода към еврото. Процесът изисква допълнителни разходи за софтуерни актуализации, етикети и техническа поддръжка – разходи, които не се регулират от държавата. „Искаме да сме коректни и да сме в услуга на законодателните органи, да спазим изискванията, но има..

публикувано на 08.08.25 в 14:25

Откриват „Парк Слатино“, изграден с труд и средства на жителите на селото

Нова придобивка ще радва жителите на село Слатино, община Бобошево. Утре от 10,30 часа официално ще бъде открит "Парк Слатино". “Зеленият парк e изграден изцяло с доброволния труд на жителите на селото, а парите идват от дарители”, обясни Весела Стоянова. Идеята дошла заради безопасността на децата, които нямало къде да играят. С помощта на..

публикувано на 08.08.25 в 13:50

Лозарите в Илинденци оптимисти за реколтата след падналия дъжд

Сравнително добра гроздова реколта очакват винопроизводителите от Югозапада, въпреки сушата. Стопани отчитат и наличието на значително по-малко болести този година заради високите температури, които не позволяват развитието на гъбични заболявания, от които най-много страдат растенията. „Няма много изгорели масиви в село Илинденци след..

публикувано на 07.08.25 в 11:50

С мисия за опазване на българското културно наследство

Националният етнографски музей е част от една по-голяма институция, а именно Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН. Историята ни отвежда далече във времето назад, преди повече от едно столетие, в началото на 19 век, когато е създаден Народният музей в България с три отдела – етнографски, нумизматичен и..

публикувано на 07.08.25 в 09:21

Беглика Фест се завръща

След двегодишно прекъсване фестивалът “Беглика ” се завръща за 15-то си издание. Тази година организаторите поставят като основен фокус възстановяването на хармонията и баланса в семейството. Затова в богатата на събития и участници програма акцент е форумът „Солария“, в който млади родители ще представят идеи за развитието..

публикувано на 06.08.25 в 17:30

Кампания в помощ на хората от селата в Трънско

Тече акцията, организирана от дупнишкото сдружение „Близо до теб“, за  набиране на средства в помощ на хората от селата в Трънско, останали без домове след опустошителния пожар. Селата Рани луг, Слишовци и Насалевци  бяха изпепелени, а десетки хора загубиха напълно къщите си, градени цял живот. В знак на съпричастност и подкрепа екипът на..

публикувано на 06.08.25 в 17:16

Дами обединяват сили в помощ на Марина от Разлог

В свят, в който трудностите понякога изглеждат непреодолими, надеждата често идва от най-топлите човешки жестове. Група от сърцати дами от Разлог се обединяват в благотворителна кампания с една свята цел – да помогнат на болно дете да живее. Те са Мария Найденова, Нели Благоева и приятелки , а каузата този път е за малката Марина, която е едва на 4..

публикувано на 06.08.25 в 11:56