„Каним всички млади хора в България на възраст между 15 и 25 години да участват в националния конкурс за есе на английски език. Конкурсът е отворен до 15 май 2022 година“, съобщи за Радио Благоевград Валя Маринова от младежката неправителствена фондация "Солидарност в действие" със седалище в село Друган, община Радомир. Организаторите са избрали четири теми, върху които по избор могат да пишат участниците: Какво има значение за мен и защо? Какъв е проблемът в моето училище, университет, общност или държава и какво трябва да се направи по въпроса? Кой е най-важният житейски урок, който научих досега? Какво щях да правя с времето си, ако не трябваше да работя за пари? „Искаме да чуем какво вълнува младите хора и вярваме, че независимо на каква възраст са, те имат капацитет да осъществяват положителна социална промяна“ , поясни Валя Маринова. Победителите ще бъдат обявени на първи юни 2022 година на Фейсбук страницата на фондацията. Всички участници в конкурса ще бъдат удостоени с поощрителни награди, а създателите на най-оригиналните есета ще получат пълна стипендия за участие в един от летните младежки лагери за обучение по английски език, критическо мислене и лидерство. С пълната информация за конкурса можете да се запознаете на сайта на фондацията "Солидарност в действие" (https://solidarityworks.eu/konkurs2022/).
Интервюто с Валя Маринова чуйте в звуковия файл.
Резултатът на ПП ГЕРБ в Пазарджик е закономерен, а Благоевград върви по същите стъпки. Тази прогноза направи в ефира на Радио Благоевград Кирил Илиев, член на общинската организация на ГЕРБ в областния център. Той подчерта, че лидерът Бойко Борисов има основание да се ядосва на случилото се в Пазарджик, но то не е изненада. Според Илиев една от..
Група „Ревю“ представи през седмицата новата си песен „Разлог“ – композиция, в която иронията и поезията се преплитат, за да очертаят тревожния пейзаж на съвременното общество. Текстът на „Разлог“ превръща реалното име на града в многопластова метафора – за духовното, моралното и социалното разложение, но и за оцеляването на „малкото останали живи“...
Парламентът остава блокиран – за трети пореден ден Народното събрание не успя да събере кворум. Днес в пленарната зала се регистрираха 53 народни представители. Ситуацията поставя под въпрос не само работата на парламента, но и стабилността на управлението. Припомняме, че блокажът настъпи, след като лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че партията му..
За седма година поредна година започна благотворителната инициатива „Споделената зима е топла“. Организатори са отново от екипа на сдружение „Близо до теб“ в Дупница. Призивът към жителите на града е да се включат в превърналата се в традиционна кампания за даряване на топли връхни дрехи за нуждаещите се хора. До 15 ноември в..
Общински младежки парламент Благоевград към ЦПЛР – Център за личностно и творческо развитие на децата на Благоевград, организира конкурс-рецитал, посветен на Деня на народните будители. Събитието ще се проведе на 29 октомври 2025 г. с начален час 10:00 часа и цели да даде сцена на ученици от града да представят българската литература по..
Есента е прекрасно време от годината, но също така е истинско предизвикателство за собствениците на кучета, които трябва да защитят своите четириноги приятели от опасностите на сезона. Това обикновено не изисква много усилия. Използването на подходяща екипировка и облекло и информираността за някои потенциални опасности в заобикалящата среда..
България ще има достъп до значителни средства в рамките на следващия многогодишен бюджет на Европейския съюз за периода 2028-2034 г. Към момента около 65% от средствата все още не са насочени към конкретни проекти. Това заяви европейският комисар по земеделието Кристоф Хансен, по време на срещата си с представители на по-големите земеделски..