Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Повдигнаха обвинение на 37-годишен мъж и 21-годишна жена за убийството в Гоце Делчев

Снимка: Радио Благоевград

Прокуратурата повдигна обвинения на 37-годишен мъж и 21-годишна жена за извършеното миналата нощ убийство в град Гоце Делчев. Днес в късния следобед беше поискано двамата да останат за постоянно в ареста.

Те засега не са направили признание пред съдия, но в беседи с разследващите са обяснили как са извършили убийството, уточни на брифинг главен комисар Георги Кандев.

Убитият в Гоце Делчев мъж е с богато криминално досие, имал е десетки присъди, лежал е в затвора в Бобов дол. Убиецът също е осъждан за кражби, грабежи, наркотици и нанасяне на телесна повреда. Жената е позната на органите на реда като употребяваща наркотици, макар че до вчера не е имала криминални прояви.

Днес подробности за инцидента дадоха Ирина Аспарухова, наблюдаващ прокурор, и главен комисар Георги Кандев:

 "Жертвата е рецидивист по брой престъпления. В досието му има множество грабежи, кражби, наркотици, регистриран е като извършител на противозаконно отнемане на автомобил и е бил привлечен като обвиняем за управление на МПС, след употреба на наркотици, както и за неправомерно присъединяване към електропреносната мрежа. Има влезли в сила 15 присъди, като 11 от тях са ефективни", заяви главен комисар Георги Кандев.

Задържаните за престъплението също са стари познайници на служителите на реда. Арестуваният мъж с инициали Н. Ч. С. е от Божурище. Той е с богато криминално минало за кражби, грабежи, наркотици, регистриран е и като извършител на средна телесна повреда. Има извършени 8 полицейски регистрации в различни полицейски управления на територията на цялата страна.

21-годишната жена е от град Гоце Делчев. Тя веднъж е била задържана в Районното управление в Гоце Делчев. Няма предишни криминални регистрации, но е известна на полицията в Гоце Делчев като лице, което употребява наркотични вещества. Същата е задържана веднъж в Гоце Делчев през 2020 година.

Полицейският директор не коментира мотива за извършеното престъпление.


По публикацията работи: Спаска Зашева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

52-ма младежи от Дупница на поправителна матура по БЕЛ

52-ма младежи от община Дупница са подали заявления за държавен зрелостен изпит по български език и литература.  Т.нар. поправителна матура се провежда на 22 август. Право да се явят на изпита имат зрелостници, които не са били допуснати на първата сесия, по някаква причина са я пропуснали или са получили слаба оценка.  През май матура по български..

публикувано на 18.08.25 в 14:02

Задържаха софиянец в Перник с наркотици, везни и пари

Различни видове и количества наркотици, електронни везни, приспособления за разфасоване на опиати, мобилни телефони и парични средства са иззети от автомобила и жилището на младеж от София, задържан при спецакция в Перник, проведена през почивните дни.  На паркинга на голям търговски център в Перник е проверен автомобил, управляван от 23-годишен..

публикувано на 18.08.25 в 12:11

Пожарът в Пирин е локализиран

Пожарът в Пирин е локализиран, но все още не е напълно потушен. Това заяви за БНР областният директор на служба "Пожарна безопасност и защита на населението" комисар Валентин Василев. И днес продължава доугасяването на отделни тлеещи дънери и дървета по периметъра и във вътрешността на огромния пожар в Пирин, който избухна преди 25 дни. Около 100..

публикувано на 18.08.25 в 11:44

Средната пенсия за юли е 1015,22 лв

Общата сума на отчетените приходи по консолидирания бюджет на държавното обществено осигуряване (ДОО) към месец юли 2025 г. възлиза на 8 540,7 млн. лв., което представлява 56,1% изпълнение на плана за годината. Съпоставени със същия период на 2024 г. приходите нарастват с 1 118,8 млн. лв. Размерът на извършените разходи към месец юли 2025 г. е 15 358,7..

публикувано на 18.08.25 в 11:21

39 души са ранени при катастрофи за денонощието

Общо 39 души са ранени при 28 тежки катастрофи в страната през последното денонощие, съобщиха от МВР. В София са регистрирани едно тежко и 12 леки произшествия, при които е пострадал един човек. От началото на месеца са станали 416 катастрофи с 26 загинали и 561 ранени. От началото на годината са регистрирани 4196 тежки произшествия, при които..

публикувано на 18.08.25 в 09:41

Около 100 човека продължават да гасят пожара в Пирин

Въпреки че и най-тежкото огнище на пожара в Пирин беше овладяно снощи, около 100 служители от пожарните служби, горските стопанства, военни и доброволци продължават и днес да гасят тлеещи дънери в огромния периметър, засегнат от огнената стихия.  В изключително трудния и скалист терен над село Плоски, с наклон над 70 градуса, снощи беше овладяно и..

публикувано на 18.08.25 в 09:08

Седмична прогноза за времето

В понеделник ще е слънчево, с временни увеличения на облачността, по-значителни следобед.  На отделни места ще превали краткотраен дъжд. Вятърът ще се ориентира от северна четвърт, ще е предимно слаб.  Преобладаващи минималните температури между 14° и 19°, максималните слабо ще се понижат и ще са от 27° до 32°. През следващите две денонощия..

публикувано на 18.08.25 в 09:05