Гражданската инициатива „Донеси – Вземи!“ организира благотворителен концерт в подкрепа на Теодора Ковачева и нейното семейство.
Събитието ще се състои в зала „Пейо Яворов“на 15 април от 19 часа.
Теди е само на 9 години и вече е претърпяла множество операции. През месец април ще е поредната. От малка страда от хидроцефалия, симптоматична епилепсия, ДЦП и кранеостеноза. Всеки месец детето се нужае от около 1000 лв за лечение, което е непосилно за семейството. Майката на Теодора се бори и с онкологично заболяване.
Благотворителната инициатива се организира с подкрепата на община Благоевград, както и участието на Балетна школа „Релеве“ с ръководител Олга Петрова, Център за танци „Влахов“ с ръководител Мартин Влахов, „Денс Студио Дежа Вю“ с ръководител Ани Хачатрян, Клуб по спортни танци „Импулс“ с ръководител Десислава Петачка, Вокално студио "Фа Диез" с ръководител Христина Кацарска.
Входът е свободен!
Ще бъдат поставени кутии за дарения, всеки желаещ може да подкрепи семейството на следната банкова сметка за набиране на средства:
BG48 FINV 9150 1317 6461 95
Първа инвестиционна банка
Титуляр: Теодора Величкова Ковачева


На 17 ноември се отбелязва Световният ден на недоносените бебета. Всяка година в България се раждат над 6500 недоносени бебета. Тоест всяко 12 бебе се ражда недоносено. Да се родиш недоносен е истинско изпитание, както за бебето, така и за неговото семейство и не на последно място и за екипа от медицински специалисти, които се грижат за него...
Над 6% от българските деца вече се раждат чрез инвитро, а раждаемостта у нас е спаднала с 33% за три десетилетия. Данните са на Българската асоциация по стерилитет и репродуктивно здраве. В изследването се посочва, че България е сред първите страни в Източна Европа с успешно инвитро оплождане още през 1988 г., а днес 6,5% от всички бебета в..
Как думата „евро“ навлезе в речта ни и как промени езиковите ни навици? Звучи ли вече като наша дума или все още я приемаме като чуждица. Зададохме тези въпроси на главен асистент доктор Наделина Ивова, преподавател в Катедрата по български език в ЮЗУ „Неофит Рилски“. „Тази дума навлезе в нашия език още преди да се заговори за еврозоната и за това, че..
Младата и талантлива поп изпълнителка Божидара Симеонова гостува в ефира на Радио Благоевград, за да представи дебютния си албум „Спасение“ и да представи италианската версия на първата си песен „Сега“. След 10 години, Божидара създава видео към песента, с която започва своята музикална кариера. В предаването „С усмивка в събота“ Божидара разказа и за..
Възстановяването на семейни връзки е мисия на кампанията „Промени съдба!“ на Българския червен кръст . Български Червен кръст оказва подкрепа на хора, загубили връзка със своите близки поради въоръжени конфликти, бедствия или миграция. Тази дейност на червенокръстците е с дълга история, обясни за Радио Благоевград Светослав Русев от..
Родители от Дупница на деца, диагностицирани с аутизъм, се обърнаха към своите съграждани за подкрепа в обучението на трима педагози. За съжаление, помощта, която се оказва в детски градини и училища на територията на Дупница не винаги е достатъчна, родителите са принудени да пътуват всеки ден до други градове, където има центрове за работа..
Обновената експозиция на Килийното училище и ръчно изработеният макет на старата църква ,,Св. Великомъченик Георги" в Разлог, са сред новостите в местния Исторически музей, които провокират все по-голям интерес сред посетителите. Килийното училище е един нов музеен обект. Сградата е запазена от старо, килийно обществено училище – това са..