Дупнишкото село Самораново, което от години е с нарушено водоподаване, остава на воден режим. Водата се спира от 23ч. през нощта до 6ч. сутринта. Режимът е съгласуван с “Кюстендилска вода” и ще остане поне седмица, за да се проследи ефектът от него. Назначен е служител, който пуска и спира водата.
Местните хора държат на искането си, заявено на последния им протест в Общината, за обявяване на бедствено положение. Тогава Общинският съвет задължи кмета да извърши обследване и ако има нужните предпоставки, да се пристъпи към извънредната мярка. Тя, обаче все още не е предприета. Междувременно жителите на Самораново подготвят нов протест, който ще бъде обявен в близките дни.
Петиция до МОН за оптимизиране на учебните часове набира подкрепа в интернет, пише БНР. Един от мотивите на създателите на петицията - ранно ставане и късно приключване на учебните занятия при двусменен режим. Родители смятат, че децата са пренатоварени. Ученици – че се учат много ненужни неща. Да има промени в учебните програми настоява и директорът..
Георги Колевичин от Разлог с поредната успешна експедиция. Този път изкачи Каменния страж на Америка. Младият мъж от Разлог приключи успешно експедицията по изкачване на връх Аконкагуа (6962 м.) в Южна Америка. Величествен, мистичен и неземно красив, връх Аконкагуа издига огромната си снага почти на границата между Аржентина и Чили в..
Първите мартеници вече са изложени на пазара в Кюстендил. Цените им са между 1,00 и 2,00 лв. По-големите мартеници, които изискват повече материал и време за изработка, са и по-скъпи. Всяка година, в първите дни на февруари, търговци от града разполагат първите маси и оформят своеобразен базар на червено-белите символи на ул. "Демокрация", пред..
Петричани отдадоха заслужена признателност към делото на Мануш Георгиев и неговите четници. За поредна година десетки, сред които деца, изминаха разстоянието от центъра на село Долна Рибница до гроба на Войводата, за да сведат глава и положат цветя. Отслужена беше и заупокойна панихида. Организацията създаде кметът на селото Стефан..
Среща с народни представители, кметове, общински съветници и собственици на заведения от градовете Кюстендил, Сапарева баня, Дупница и Благоевград организира Сдружението по туризъм в Кюстендил. Темата на дискусията е диференцираните ставки на данък добавена стойност. Дискусията ще се състои днес, от 17:00 ч. Темата на събитието е "Туризмът в България..
Движението по път І-1 София – Благоевград в района на Дупница /при км 323/ се осъществява в една лента поради ПТП. Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост. Трафикът се регулира от "Пътна полиция".
От днес започват ремонтните дейности по подмяна на осветлението в тунел „ Кривия“ в Кресненското дефиле, който ще бъде затворен за движение. Автомобилният трафик към София и Кулата ще бъде изнесен по обходен път около тунела, като за целта пътноподдържащата фирма разшири и обезопаси отсечката, и положи нова асфалтова настилка. Спешният ремонт в..