Служебният премиер Димитър Главчев очаква финалното решение за пълното приемане на България в Шенген на 12 декември.
В деня на срещата в Будапеща Главчев посети граничния пункт "Кулата".
Днешната среща на вътрешните министри на Австрия, Унгария, Румъния и България е предпоследната стъпка по пътя ни към пълноправно членство, каза премиерът Димитър Главчев, като подчерта не своя, а оптимизма на еврокомисаря по вътрешните работи Йохансон, който е поздравил двете държави за това, че са изпълнили всичко.
Главчев очаква с оптимизъм датата 12 декември.
"Засега нещата вървят по план. Всъщност, тази среща беше, за да бъде отчетен напредъкът на България и Румъния в посока борбата с нелегалната миграция. Да не пропусна и усилията на Турция, която много ни помага в това отношение - да се справяме в борбата с нелегалната миграция".
Премиерът Главчев се запозна с реорганизацията на работата на вътрешните граници при евентуално положително решение за Шенген от 1 януари 2025 година, а шефът на "Гранична полиция" главен комисар Антон Златанов, уточни, че вътрешен контрол ще има след анализ на риска, но не на граничните пунктове, а в 30-километровата зона във вътрешността на страната.
На въпрос за проектобюджета за идната година, премиерът Димитър Главчев беше лаконичен:
"Няма да има замразяване на заплати, ще има увеличение - договорено или не".
Хора от Трънско и членове на Трънското туристическо дружество ще вземат участие в протеста „За незабавна летателна техника срещу пожарите и право на природа”, който се организира в два поредни дни- 30 и 31 юли, на площад „Независимост” в София, съобщи Румяна Боянова - член на Управителния съвет на Трънското туристическо дружество. Инициативата е на..
Поетапно хора от Плоски ще бъдат допускани в домовете си и оборите, за да нахранят животните, съобщиха от полицията в Благоевград. Създадена е организация от местните органи на реда, според която по няколко жители ще им бъде позволявано да влизат в селото и да се грижат за своя добитък. После отново ще бъдат изтегляни организирано към местата, където..
Шести ден бушува пожар в Пирин, който засегна общините Сандански, Струмяни и Кресна. "Снощи след 19 часа започна да духа силен ураганен вятър, който попречи на работата на стотиците пожарникари, горски и доброволци да се справят с огнената стихия. Наложи се евакуацията на жителите на село Плоски. Направена беше организация и около 300 души от..
Село Плоски оцеля, но остава затворено след снощната евакуация на местните жители, заради опасността от приближаващия огън. Засега селото е спасено, на входа се събират местни жители, които искат да си видят къщите и домашните животни. Тежка миризма се носи на изгоряло, запрашаването е много силно. Припомняме, че снощи около 23.30 часа..
Министърът на вътрешните работи Даниел Митов пристигна на пожара в Пирин и потвърди, че това е най-тежкият и най-сериозен пожар в страната до момента. Вятърът е най-големият враг и най-големият проблем, както виждате, тук се появи отново, надеждите остават да не се разгори повече и утре екипите да могат да си свършат работата. Пожарът е на..
На 29 юли 1014 година се провежда една от най-жестоките битки в българската история – битката при село Ключ. Тя е кулминация на войната между България и Византия, която започва в края на 10.век и продължава до 11.век. Сражението при село Ключ е между българските войски и византийските войски, които са предвождани от император Василий II. Смята се, че..
На три фронта продължава да се развива пожара в Пирин - в горските територии на общините Кресна, Струмяни и Сандански. Първостепенна задача на огнеборците е да се защитят населените места. Три са основните фронтове на пожара, който пети ден бушува в Пирин и до момента ситуацията не е овладяна заради вятъра и неговата непредсказуемост, каза директорът..