Отборът на „Черноморец-Бургас“ постигна безапелационна победа с 3:1 срещу тима на „Локомотив“ София. Бургазлии за пореден път доказаха, че са отбор, който играе само и единствено за своята чест и не влизат в никакви уговорки.
Срещата започна по-добре за домакините, които взеха инициативата и по-често поглеждаха към вратата на противника. Всичко по-интересно обаче се случи след почивката. В 63-та минута гостите от София поведоха в резултата чрез Маркиньос. Само 6 минути по-късно „акулите“ изравниха. Гаел проби отдясно и с много прецизно центриране буквално сложи топката на главата на Преслав Йорданов, който беше безмилостен за 1:1. След изравнителното попадение черноморци се вдигнаха на щурм и резултатът не закъсня. Само 3 минути по-късно пълният обрат вече беше факт. Цветомир Цонков пое топката с гърди в наказателното поле и с левия крак я прати неспасяемо в мрежата на гостите. След това попадение, „акулите“ вече бяха пълни господари на терена. Точка на спора сложи Венелин Филипов в 75-та минута, отново след асистенция на Гаел.
С актив от 46 точки, момчетата на старши треньора Димитър Димитров продължават да заемат 6-то място във временното класиране. В следващия кръг бургазлии гостуват на „Славия“ в София. Мачът е на 22-ри май /сряда/ от 18:00 часа.
„Заслужен успех за нашия отбор. Исках много да спечелим, за да затворим устите на хората, които не вярват, че има отбори като нашия, които винаги играят за собствената си чест и достойнство. Радвам се, че успяхме да спечелим, след като обърнахме мача, също така и показахме хубава игра. Ако трябва да бъда честен, съчувствам на „Локомотив“. Знам, че тяхната ситуация е изключително тежка и трудна. Имам много приятели в „Локомотив“ в лицето на президента Гигов, Георги Марков и много други. Разбирам ги, но това е футболът и това трябва да се приеме. Миналата година и аз бях в същата ситуация, когато този мач с „Локомотив“ ни костваше третото място. Пак казвам, разбирам ги, и го казвам без никакъв сарказъм или злоба, но това е футболът. Важното е, че нашият отбор игра добър футбол, показаха морал, за което аз им благодаря“, сподели наставникът на бургазлии Димитър Димитров след края на двубоя.
Успешният бургаски плувец в открити води Цанко Цанков, беше определен за Спортист номер 1 на Университета за национално и световно стопанство (УНСС) за 2025 година. Цанков, който е първокурсник в магистърската програма по специалност „Спортен бизнес“, беше награден днес на церемония в аула „Максима“ от ректора на висшето учебно заведение проф. д-р..
Осем медала спечелиха състезателите от ямболския „Пластик деформейшън скуад“, а пет отличия завоюва бургаският „Бляк Стайл Скуад“ в националния брейк турнир „До откат 5“, проведен в Ямбол. Това ги постави сред най-успешните формации в индивидуалната надпревара. В отборните битки Crew vs Crew и Showcase най-добре се представи именно бургаският..
Бившият президент на Българския футболен съюз Борислав Михайлов е приет в столичната болница "Токуда", потвърдиха за БНР от лечебното заведение, без да дават информация за състоянието му. Снощи легендарният вратар на Левски и България се е почувствал зле в дома си, след което е потърсил медицинска помощ. Според непотвърдена информация изследванията са..
Бургас посрещна Владо Николов. Волейболната легенда представи биографичната си книга "Високо" в дома на НХК. Книгата разказва за нелекия път към върха на световния волейбол, за предизвикателствата, успехите и трудните моменти в живота и кариерата на спортиста. Късметът обича подготвените, категоричен е спортистът. В Бургас го представи друга спортна..
Елитни танцови двойки от 28 държави влизат в надпревара в Световното първенство по спортни танци за юноши многобой и Международния турнир по латиноамерикански танци "Купа Бургас". Изпълненията са в спортна зала „Бойчо Брънзов“ този уикенд. Състезателите са от България, Словакия, Латвия, Португалия, Австрия, Норвегия, Хърватия, Италия, Германия,..
Петър Мицин спечели надпреварата на 1500 метра свободен стил при мъжете от Държавното лично отборно първенство по плуване в 25-метров басейн, което започна в "Парк Арена ОЗК" Бургас. Националният рекордьор в дисциплината финишира с време 15:32.18 минути за първия си триумф на шампионата. Представителят на клуб Вихрен беше по-бърз с 5.04 секунди от..
Приключи ремонтът на градския стадион в Ямбол, като по-голямата част от средствата са осигурени по Плана за възстановяване и устойчивост, предстои ремонт и на козирката на сградата и трибуните. Обновяването на спортния комплекс започна през март и е на стойност малко над 2,1 млн. лева, като съфинансирането от общинския бюджет е 205 000 лeва...
Бившият президент на Българския футболен съюз Борислав Михайлов е приет в столичната болница "Токуда", потвърдиха за БНР от лечебното заведение, без да..
Успешният бургаски плувец в открити води Цанко Цанков, беше определен за Спортист номер 1 на Университета за национално и световно стопанство (УНСС) за..
Осем медала спечелиха състезателите от ямболския „Пластик деформейшън скуад“, а пет отличия завоюва бургаският „Бляк Стайл Скуад“ в националния брейк..