Възможност за повикване на спешна помощ и със есемес приеха на първо четене депутатите. Промените в Закона за телефон 112 се налагат, за да може услугата да е достъпна и за хората с увреждания. Те бяха предложени с мотива, че хора в неравностойно положение не биха могли да ползват гласовата възможност за повикване на Спешна помощ. В невъзможност да ползват тази връзка са и граждани, които са изпаднали във внезапна криза и са изгубили способността да говорят, пишат още вносителите, предаде БНР.
Премахване на дискриминацията беше основната теза на вносителите на промените от БСП. Един от вносителите, бургаският депутат Христо Монов, защити предложението: „Предаването на съобщението няма да е чрез есемес, ще бъде по гласов канал и затова е необходимо само да се усъвършенства софтуера на тел. 112, ще се използват технологиите на джипиес позициониране на обажданията.“
Липсата на вода се дължи предимно на климатичните промени и заради неадекватно управление на водния сектор. Инфраструктурата е собственост на няколко министерства, а МОСВ контролира подземните води - имаме Министерство на енергетиката, Министерство на икономиката, напоителна система, посочи в интервю пред БНР министърът на екологията Манол..
От 9 часа на 9 септември /вторник/ за два месеца се затваря за движение на автомобили вътрешна улица в промишлена зона "Юг - Запад" в участъка от ул. "Търговска" до път I-9 Бургас – Малко Търново, съобщават от общината. Причината е изпълнение на строително-монтажни работи за обект: „Изграждане на улици и техническа инфраструктура в границите..
Приключват археологическите разкопки в местността „Червен баир“ край Ямбол. Проучени са три надгробни могили от различни епохи. Разкопките в района на бившето военно поделение започнаха през пролетта, обясни д-р Тодор Вълчев от Регионалния исторически музей в Ямбол. „През месец май проучихме една надгробна могила, която се отнася към тракийската..
Прилагането на секционен контрол за измерване на средната скорост на движение по определени участъци от републиканската пътна мрежа започва от днес. Мярката бе сред разписаните от държавата за ефективен контрол в подкрепа на пътната безопасност. Чрез камери в началото и в края на всеки участък ще се отчита времето, за което едно превозно..
Пристанище Бургас ще бъде домакин на съвместното учение „Аспарух 2025“, насочено към действия при морски аварийно-спасителни операции. Сценарият ще се разиграе на 9 септември от 9:00 ч. на 7-мо корабно място. Ще бъдат проиграни сценарии за спасяване на бедстващи хора в открито море и овладяване на последствията от морски инцидент. Учението се..
Камено отбеляза 140-та годишнина от Съединението на България. Празникът започна със света литургия в храм „Свети Георги Победоносец“. След това литийно шествие събра жителите и гостите на града и ги поведе към централния площад, където беше отслужен молебен за здраве и благоденствие. „Нека заедно си припомним истинския смисъл на думите..
Кметът на Бургас Димитър Николов поздрави жителите на общината по повод Деня на Съединението. Той подчерта, че датата 6 септември 1885 г. остава сред най-светлите страници в българската история. „На 6 септември 1885 година нашите предци извършват едно героично дело, с което недвусмислено показват, че българският народ няма да се примири с..
Пристанище Бургас ще бъде домакин на съвместното учение „Аспарух 2025“, насочено към действия при морски аварийно-спасителни операции. Сценарият ще се..
Прилагането на секционен контрол за измерване на средната скорост на движение по определени участъци от републиканската пътна мрежа започва от днес...
С тържествена програма Бургас отбеляза 140 години от Съединението на Княжество България с Източна Румелия. С военен ритуал на представителни части на..