Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Князът на поезията" ще ни припомни за Христо Фотев

Автор:

Автентичен запис с гласа на Христо Фотев ще звучи в спектакъла "Князът на поезията". Събитието е част от богатата програма за честване на 80 години от рождението на поета. Музикално- поетичният спектакъл ще бъде представен в ДТ"Адриана Будевска" на 25 март от 18.00 часа. В програмата са включени още изложба  на Вяра Стефанова с фотографии на Фотев, документалният филм за поета "Приемам възхитителния риск да бъда жив...", рецитали и среща-разговор.Иво Рафаилов, Едвин Сугарев, Йорданка Белева, Йордан Евтимов и Сашо Серафимов са първите  пет номинирани за  голямата награда в националния конкурс "Христо Фотев".

"Община Бургас стартира конкурса през 2008 г. Всяко следващо издание е все по-успешно.Тази година за голямата награда се конкурираха 140 книги", заяви при обявяването на номинациите зам.-кметът по култура и образование Йорданка Ананиева.

Журито, което оценява творбите тази година, е в състав Роза Боянова, Руслан Карагьозов, Иван Сухиванов, Рада Панчовска, Георги Ингилизов. Името на тазгодишния носител на престижния приз ще бъде обявено по време на тържествена церемония на 25 март от 19.00 часа в ДТ "Адриана Будевска".

По публикацията работи: 81

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

„Тутурутка“ представя спектакъла „Царете на хумора“ в Бургас

Бургас ще бъде домакин на мултимедийния спектакъл „Царете на хумора“ с участието на Иван Чешмеджиев и Венци Куцаров. Събитието ще се проведе на 22 август от 20:00 ч. на Морска гара. Дуетът, познат като съосновател на култовото шоу „Тутурутка“, се завръща на сцената заедно с младите комици Мелиса Обретенова, Райна Янакиева, Тихомир Маринов и Деян..

публикувано на 20.08.25 в 17:00

В Созопол отбелязаха 40 години от кончината на художника Янис Хрисопулос

Проектът за подобряване визията на художествената галерия „Янис Хрисопулос“ в  Созопол ще бъде реализиран от певеца и внук на художника Жан Шейтанов. Дарението беше обявено днес, когато се навършват 40 години от кончината на мариниста, чието име носи галерията.   Българският художник-маринист Янис Хрисопулос е посветил живота и..

публикувано на 20.08.25 в 14:03

Teen Boom Fest събира над 50 артисти на Морска гара в Бургас

Шестото издание на Teen Boom Fest ще се проведе на Морска гара в Бургас и ще събере над 50 изпълнители и популярни лица от социалните мрежи. Фестивалът е насрочен за 23 и 24 август, входът е свободен. Сред акцентите е съвместната изява на Торино и Пашата, които ще участват във фестивала въпреки плановете си за самостоятелни кариери. На сцената ще..

публикувано на 20.08.25 в 12:00

Невена Цонева и Баш Бенд гостуват с концерт в Бургас

Бургас е поредната спирка в турнето на Невена Цонева и Баш Бенд, озаглавено "ЗАЕДНО". Концертът е утре вечер в Дома на нефтохимика. На живо публиката ще може да чуе песните от албума ни "Тук сме", който излезе през тази година, съобщи изпълнителката:   „Проектът създадохме с много любов и вдъхновение. По време на концерта..

публикувано на 20.08.25 в 09:50

В Малко Търново предстоят Летните културни празници (ПРОГРАМА)

Традиционните Летни културни празници на Малко Търново ще се проведат в края на тази седмица – петък, събота и неделя. Предвидена е богата програма, като на 24 август в местността Черногорово ще се състои и Църногоровския панаир. И тази година в празниците са включени разнообразни културни изяви с много музика, танци,..

публикувано на 20.08.25 в 09:10

Водещи имена от клубната сцена с парти под открито небе в Бургас

Парти под открито небе ще събере на една сцена петима български DJ-и – SILVER BG, Milen, DIMO (BG), Vasko C и DJ Burlak. Събитието ще се проведе на 20 август на Морска гара – Бургас. Артистите ще представят сетове в различни направления на електронната музика – от хаус и прогресив до клубни ритми с международно звучене. Организаторите уточняват, че..

публикувано на 19.08.25 в 19:00

„Живопис – смесена техника“ на Стефан Георгиев в Галерия „Богориди“

В Галерия „Богориди“ се открива изложбата „Живопис – смесена техника“ на художника Стефан Георгиев. Началото е днес от 18:00 ч., по информация на организаторите. Стефан Георгиев е роден на 24 юни 1954 г. във Велико Търново. Завършва Художественото училище в Казанлък и специалност „Изобразително изкуство“ във Великотърновския университет „Св. св...

публикувано на 19.08.25 в 18:00