На световното първенство по вдигане на тежести в Алмати (Казахстан), най-добрият спортист на Бургас за миналата година - Иван Марков - спечели сребърен медал в генералното класиране на категория до 85 килограма.
Марков направи три успешни опита в изхвърлянето и завърши със 179 килограма, което е негов личен рекорд в официално състезание. Това му донесе и златото в първото движение. В условията на жестока конкуренция той успя да се представи добре и при тласкането, за да спечели сребърния медал в общото класиране. Първи стана Кянуш Ростами от Иран.
Кметът Димитър Николов отправи поздрави към Иван Марков за големия успех, с който щангистът дава сериозна заявка за второ отличие като "Спортист на годината" в Бургас.
Елитни танцови двойки от 28 държави влизат в надпревара в Световното първенство по спортни танци за юноши многобой и Международния турнир по латиноамерикански танци "Купа Бургас". Изпълненията са в спортна зала „Бойчо Брънзов“ този уикенд. Състезателите са от България, Словакия, Латвия, Португалия, Австрия, Норвегия, Хърватия, Италия, Германия,..
Петър Мицин спечели надпреварата на 1500 метра свободен стил при мъжете от Държавното лично отборно първенство по плуване в 25-метров басейн, което започна в "Парк Арена ОЗК" Бургас. Националният рекордьор в дисциплината финишира с време 15:32.18 минути за първия си триумф на шампионата. Представителят на клуб Вихрен беше по-бърз с 5.04 секунди от..
Приключи ремонтът на градския стадион в Ямбол, като по-голямата част от средствата са осигурени по Плана за възстановяване и устойчивост, предстои ремонт и на козирката на сградата и трибуните. Обновяването на спортния комплекс започна през март и е на стойност малко над 2,1 млн. лева, като съфинансирането от общинския бюджет е 205 000 лeва...
Рая Енергиева от сливенския спортен клуб по акробатика „Стефан Данчев“ завоюва златния медал на държавното първенство в Кранево, съобщи Община Сливен. Състезанието се проведе на 15 и 16 ноември и в него се включиха близо 300 от най-младите надежди на България. Те се състезаваха във възрастова група 6-8 години. 28 деца от цялата страна се..
Димитър Димитров - Херо е новият старши треньор на Ботев (Пловдив), съобщиха от клуба. Един от най-титулуваните български специалисти подписа в понеделник двугодишен договор с "жълто-черните". Димитров, който е трикратен шампион на България, ще направи първата си тренировка днес от 15:30 часа на клубната база. Първите 15 минути от заниманието ще бъдат..
На 7 декември (неделя) за трета поредна година учениците от специалност „Екскурзоводско обслужване“ в СУ „Епископ Константин Преславски” ще влязат в ролята на екскурзоводи заедно с техния преподавател по теория и практика Николина Димитрова. Събитието е отворено за всички жители и гости на Бургас и напълно безплатно. Тази година турът носи името „Ехо..
32 години след паметната победа на България над Франция на „Парк де Пренс“ в Бургас ще бъде открита изложбата „За първи път на едно място: легендарните екипи на България“. В експозицията са подредени фланелки и спортни артикули от легендарни турнири - от Мондиал’66 в Англия до Мондиал’98 във Франция. Челно място заемат фланелките на..
Елитни танцови двойки от 28 държави влизат в надпревара в Световното първенство по спортни танци за юноши многобой и Международния турнир по..