Апелативният съд в Бургас ще гледа знаковото дело "Гранити" за убийството на сливенския бизнесмен Стоян Стоянов.
Присъдите по 18 години затвор за извършителя Стоян Петров и за помагача и съучастник Стоян Колев се протестират от прокуратурата в Бургас, като държавното обвинение иска да бъдат завишени на доживотен затвор без право на замяна. Прокурорите искат и Станислав Михайлов, Галин Костов и Нено Стояновда бъдат признати за виновни по повдигнатите им обвинения в подбудителство и помагачество при отвличането и убийството на Стоянов.
Окръжният съд определи през юни тази година, че те са невинни и ги оправда. Заради това решение на магистратите още тогава прокурорът Ангел Георгиев обяви, че ще протестира:
Не съм съгласен както с размера, така и с оправдателните диспозитиви за другите лица. Не го очаквах и затова ще подам протест. Не мога да си го обясня.
Частните обвинители – граждански ищци – също настояват за осъдителни присъди за тримата, сочени за поръчители и подбудители на престъплението. Жалби са внесени и от осъдените Петров и Колев.
Собственикът на фирмата за строителни материали "Гранити" Стоян Стоянов бе отвлечен и убит на 6-и март 2008-а година, а сочения от прокуратурата мотив е имотни интереси. Делото започва в 9.30 часа.
Районна прокуратура в Бургас протестира определението на Районен съд - Несебър, с което е взета мярка за неотклонение „домашен арест“ по отношение на Никола Бургазлиев, обвинен в причиняване на средни телесни повреди на пет лица. В протеста е мотивирано, че според наблюдаващия прокурор така постановената мярка „домашен арест“ следва да бъде изменена в..
8-годишно момченце от Разлог загина след инцидент с парасейлинг на несебърски плаж, съобщават от полицията в Бургас. Детето е паднало от над 40 метра височина. Въпреки спешните реанимационни действия е починало. За момента полицията в Несебър е задържала трима души, ангажирани с предоставянето на атракциона "парасейлинг". Инцидентът се е..
Районна прокуратура в Бургас протестира определението на Районен съд - Несебър, с което е взета мярка за неотклонение „домашен арест“ по отношение на Никола Бургазлиев, обвинен в причиняване на средни телесни повреди на пет лица. В протеста е мотивирано, че според наблюдаващия прокурор така постановената мярка „домашен арест“ следва да бъде изменена в..
Остава тежко състоянието на 35-годишната жена от Пловдив и 4-годишното момченце, блъснати на 14 август, на тротоар в Слънчев бряг от АТВ. Пострада тежко и служител от близкия хотел, в който е спряло превозното средство. То е управлявано от Никола Бургазлиев, 18-годишен водач, който е с книжка за правоуправление от месец май. Той беше пуснат под..
Най-тежките произшествия в региона през последното уикенда са довели до сериозни травми на трима мотористи. На пътя Варна – Бургас, при км 203+100, шофьорка е отнела предимство и е ударила 53-годишен моторист от Бургас. Мъжът е с фрактура на лявото рамо и на две ребра. Настанен е в ортопедично отделение на УМБАЛ – Бургас, без опасност за живота...
В България рискът да загинеш на пътя е 2,5 пъти по-висок от средното за Европейския съюз, се казва в становище на Института за пътна безопасност, разпространено до медиите. Директорът на Института Богдан Милчев препоръчва неотложно да се насочат усилията към пропуските в организацията на работа на отговорните институции, защото сега има усещане за..
Двама души са пострадали през уикенда при инциденти с коне. 71-годишен мъж от Айтос е в кома, а 74-годишна жена от Карнобат е в болница с травма. Мъжът е паднал от коня си в землището до бившия военен завод в Айтос. Той е бил влачен от животното, а по-късно е открит в безпомощно състояние, неконтактен, с видими охлузни рани. Настанен е в..
Има задържан за причиняване на пожара, който вчера едва не подпали град Българово, това съобщи кметът на населеното място Константин Щерионов. "Мъжът е..
8-годишно момченце от Разлог загина след инцидент с парасейлинг на несебърски плаж, съобщават от полицията в Бургас. Детето е паднало от над 40 метра..
Телата на 14-годишно момче и неговия 35-годишен роднина, изчезнали в бурното море край хотел „Вянд“ в Слънчев бряг в четвъртък следобед, бяха открити и..