За пета поредна година несебърското село Кошарица ще чества празника на домашната наденица. 200 килограма пресен суджук ще бъде изпечен на площада в центъра, осигурени са и 100 литра вино. Веселбата започва в 11 часа. Повече в репортажа на Росица Амелева
чуйте звуковия файл
В днешната неделя след Пасха, 4 май, Църквата чества светите жени мироносици, които присъствали при разпятието и погребението на Спасителя. Рано на третия ден жените мироносици тръгнали с благовонни масла, за да помажат тялото Христово и първи узнали за Възкресението на Господа. От Евангелието знаем, че във времето на служението на Господ Иисус..
Сливенският митрополит Арсений ще възглави архиерейска света литургия в катедралния храм „Св. св. Кирил и Методий“ в Бургас. Богослужението ще започне в 9:00 часа на 4 май, когато православната църква отбелязва Неделята на св. Жени Мироносици. По време на службата ще бъдат отправени специални молитви за жената християнка, митрополитът ще произнесе..
Превантивен ремонт на над 34 км от третокласния път Ямбол – Роза – Ботево – Меден Кладенец – Скалица – Овчи кладенец започва от 7 май. Дейностите ще обхванат участъка от 6-ия до 41-вия километър в област Ямбол и включват полагане на нова асфалтобетонова настилка, подобряване на отводняването и възстановяване на пътните принадлежности. Ще бъде..
В Нова Загора за трети път бе отбелязан празника на самардалата. Кулинарния празник събра любителите на подправката, която е широко известна в района и с нея се подправят много от местните ястия. Специално за празнуващите Ути Бъчваров приготви баница с глазура от подправката. Всички 26 участници в кулинарната изложба бяха наградени от кмета Галя..
Възлагане на работа, която не е свързана със задълженията в длъжностната характеристика, както и неизплащането на допълнително възнаграждение при извършването на работа на отсъстващ колега. Това са две от най-честите нарушения на трудовите права в страната, каза за БНР националният секретар на КНСБ Величка Микова. Когато работник или служител..
Система за ранно предупреждение за градушки поиска кметът на Нова Загора Галя Захариева от Изпълнителна агенция за борба с градушките по време на информационна среща с кметовете на населените места в общината. От своя страна директорът на Агенцията инж. Валери Ценов съобщи, че е в ход узаконяването на 25 нови противоградни площадки, като вече 20 са с..
Сливенският Митрополит Арсений ще извърши освещаване на обновения Храм св. вмчк. „Георги победоносец“ в село Хаджидимитрово. Архиерейската литургия ще се проведе до 11:30 часа, след което храмът ще бъде отворен за посетители. В 12:00 часа започва празнична програма с участие на Фолклорен ансамбъл „Тунджа“, самодейна танцова група при НЧ „Васил..
След сигнали от граждани за стесняване на пътя към село Бродилово, Община Царево извърши проверка на място съвместно с проектант и представители на Пътна..
Инициативата е на фондация „Ани и Явор: Ключът е любовта“, с благотворителната изложба „Шофирай със сърце и разум“. Тя ще бъде открита днес (2..
Сливенският митрополит Арсений ще възглави архиерейска света литургия в катедралния храм „Св. св. Кирил и Методий“ в Бургас. Богослужението ще започне в..