Кръгла маса на тема „Черноморска Странджа- подводни и теренни проучвания на културното наследство“ се проведе в Ахтопол. Във форума участваха археолози и изследователи от цялата страна, изучаващи историята и културното наследство на Черноморския регион. Видни представители на морската археология в България споделиха с присъстващите интересни данни за своите най-нови открития, направени по време на последните проучвания на морското дъно.
Събитието се организира за седми пореден път от сдружение „Черноморска Странджа“ със спомоществувателството на нейния председател –народният представител и председател на Икономическата комисия в Народното събрание инж. Петър Кънев.
Преди началото на форума, Агатополският епископ Йеротей и монах Сергий отслужиха водосвет за здраве и благополучие.
Сред официалните гости на събитието бяха новоизбраният кмет на Ахтопол Станислав Димитров и бившият градоначалник Атанас Желязков.
Ник Картър от Backstreet Boy е отменил участието си в тазгодишното издание на SPICE Music Festival, съобщават организаторите. Датите за европейските му концерти се отменят заради настъпили промени в графика на Backstreet Boys и обявени нови дати за SPHERE концертите им в Лас Вегас през месец август 2025 година. "Продължаваме да обсъждаме други..
В петък 21 февруари бургаската публика ще има възможност да се наслади на концерт на Vienna Strauss Philharmonie Orchestra в Културен дом НХК. Началният час е 19.00 часа. Оркестърът е основан през 2014 г. от създателя на световноизвестния Моцарт оркестър Гералд Грюнбахер (Виена, Австрия). 27 музиканти от целия свят (Австрия, Унгария, Германия, Кипър,..
Поетът, писател и драматург Недялко Славов ще представи новия си роман „Илюзионистът“ на 20 февруари, от 18.00 часа в Центъра за съвременно изкуство и библиотека в Бургас. В едно свое интервю Недялко Славов сам дава ключа към романа „Илюзионистът", а и към цялото си творчество - свободната воля. Тя прави човека различен от всяко друго творение, от..
На 20 февруари (четвъртък) 2024 г. в Бургас своя премиера ще има лентата, посветена на един велик човек, чието име и постижения всеки българин трябва да познава: проф. Минко Балкански. Знаменитият световен учен в областта на физиката, е най-големият съвременен дарител в сферата на образованието у нас , като е подкрепил изключително много..
Изложба „Криптографика“ представя в Бургас доц. д-р Регина Далкалъчева, преподавател в Националната художествена академия. Авторката работи предимно в света на дигиталния образ. За нея компютърните технологии са преди всичко инструмент, който допълнително разширява печатната графика. Включените в изложбата произведения могат да бъдат..
Децата и юношите от театралната школа към Центъра за подкрепа на личностното развитие в Бургас почетоха Апостола на свободата чрез спектакъл и поетичен рецитал „С обич за Васил Левски“. В ролята на Апостола на свободата се превъплъти талантливият деветокласник Митко Димитров, в ролята на Георги Стрински- Григор Христов, в ролята на Миралай Ефенди-..
Поетът, писател и драматург Недялко Славов ще представи новия си роман „Илюзионистът“ на 20 февруари, от 18.00 часа в Центъра за съвременно изкуство и..
В петък 21 февруари бургаската публика ще има възможност да се наслади на концерт на Vienna Strauss Philharmonie Orchestra в Културен дом НХК. Началният час..
На 20 февруари (четвъртък) 2024 г. в Бургас своя премиера ще има лентата, посветена на един велик човек, чието име и постижения всеки българин трябва да..