Община Бургас ще разкрие в ЦГЧ и в ж.к. "Меден рудник" нови яслени групи. В централна градска част ще бъде открита една яслена група в детска градина "Пламъче", а броят на децата в другите яслени групи ще бъде увеличен. Съседните детски градини също имат готовност да приемат още деца.
В ж.к. "Меден рудник" също ще бъде разкрита допълнителна нова яслена група във филиала на ОДЗ 13 "Надежда" в бл. 114 и ще бъде увеличен броя на децата в другите яслени групи. Възможност за нова яслена група има и в още едно детско заведение в комплекса - ЦДГ 11 "Чайка". Целта на Общината е всички родители да бъдат спокойни, че децата им имат място в детските градини и ясли.
Днес станаха ясни резултатите от първото класиране за прием на деца в детски заведения чрез електронната системата за записване на Община Бургас.
Общият брой на всички кандидатствали за прием тази година е 2955. Броят на класираните деца е 2509, а на некласираните - 446. От некласираните деца най-голям е броят на кандидатствалите за ясла - 275. От тях 245 са кандидатствали за прием в детски ясли в ЦГЧ - 140 и в ж.к. "Меден рудник" - 105.
Родителите на приетите на първо класиране деца трябва да ги запишат най-късно до 13 май в детските заведения, в които са приети. Това става с подаване на декларация в детската градина, удостоверение за раждане на детето и документи, доказващи адресната регистрация и критерия за предимство, ако са ползвали такъв.
Община Бургас ще прави внезапни проверки на процедурата по записване на деца в детските заведения след първо класиране. Целта им ще бъде да се провери спазват ли се правилата за прием и представени ли са всички необходими документи за записване.
Родителите на неприетите при първото класиране деца могат да променят реда на желанията си при второто класиране в срок от 18 до 23 май чрез електронната система за записване или като подадат заявление по образец в детската градина. Те могат да променят реда на желанията си при второ класиране и да изберат място на децата си от достатъчното места, които останаха незаети. Свободни места има още в ЦГЧ това са ЦДГ 1 "Звездица", "Златна рибка", в "Слънце" и "Ханс Кристиян Андерсен". В ж.к. "Меден рудник" - ОДЗ "Славейче", ОДЗ "Делфин" и ЦДГ "Чайка".
Следващата година Община Бургас ще разкрие 120 нови свободни места в ЦГЧ и ж.к. "Меден рудник", където броят на желаещите родители да запишат децата си всяка година е най-голям. Вече започна строителството на нов корпус на ЦДГ 11 "Чайка" и е обявена обществената поръчка за избор на фирма-изпълнител, която да изгради модерната енергоефективна детска градина в ж.к. "Меден рудник". До края на годината ще има избран и изпълнител на ремонта на филиала на ЦДГ "Ханс Кристиян Андерсен" в ж.к. "Лазур".
Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане предлага на МС да одобри разходи от над 90 милиона лева за преодоляване на щетите от бедствията и наводненията в страната. Предвидените в държавния бюджет средства за това са 130 милиона лева за тази година. Над 5 милиона лева са предназначени за пострадалата от наводнения община Царево..
Граждански протест под мотото „Гласът на народа срещу насилието над деца“ ще има на 11 октомври. Събитието е организирано от Гражданската платформа "Ние не мълчим" в подкрепа на каузата за по-строга защита на децата и за реакция от институциите след сигнала за тормоз в детска градина „Радост“ в Каблешково. Протестът започва на площад „Тройката“ в..
Министерството на енергетиката изпраща в курортно селище "Елените" експерти, които да изследват на място дали може да работи енергийната преносна инфраструктура след наводненията. Това потвърди министър Жечо Станков. Възстановителните работи в "Елените" продължават и днес Припомняме, че там към момента е спряно електроподаването и..
Поройните дъждове от 3 октомври не са нанесли щети по новоизграденото мостово съоръжение в Царево. Това съобщиха от общинската администрация. По данни от извършените огледи са били констатирани единствено отмиване на обратния насип на крилата и подравняване на конструкцията на тротоарите. От Община Царево уточняват, че са получили финансиране за..
Движението по пътя Бургас – Варна между пътните възли „Сарафово“ и „Каблешково“ се осъществява в една лента заради строително-монтажни дейности. В часовия диапазон от 09:00 до 16:00 часа се работи в средната разделителна ивица в посока от Бургас към Поморие. Въведена е временна организация на движението. В Бургас е затворен участъкът на ул...
Атмосферното налягане е значително по-ниско от средното за месеца. През следващото денонощие ще се повишава и ще се доближи до средното. Днес над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има валежи от дъжд, които през деня ще отслабват и спират. В западната половина вероятността за..
Нормално и със слаби превалявания премина нощта по Южното Черноморие. След 8 часа тази сутрин ще продължат възстановителните работи на територията на вилно селище "Елените". Учениците в Несебър, Свети Влас, село Кошарица и Слънчев бряг остават днес на онлайн обучение. Валежите спират, повишение на температурите Може ли черният сценарий от..
Движението по пътя Бургас – Варна между пътните възли „Сарафово“ и „Каблешково“ се осъществява в една лента заради строително-монтажни дейности. В..
Винил базар с благотворителна кауза в подкрепа на 10-годишния Никола Димов ще се проведе в EscoBar в Бургас. Събитието обединява музика, колекционерска..
Община Болярово отбелязва значителен ръст в отглеждането на памук през 2025 година. Площите с тази култура достигат 646 декара при едва 101 дка година..