Пешеходни преходи, спортни игри, фолклорни прояви и много забавления сред природата предстоят в 13-тото издание на Фестивала на зелениката, който ще се проведе този уикенд в Странджа.
Природолюбителите и гостите на фестивала ще имат възможност за пореден път да се потопят в автентичната атмосфера на планината и да се насладят отново на гостоприемството на местните жители, както и на красотата на странджанската природа. Домакин тази година на проявите е село Българи
„Откриването ще е в 10.30 мин. , в събота / 7 май / с кратък водосвет и изпълнение на странджански народни песни със състави от общините Малко Търново и Царево, които са съорганизатори на фестивала. Началото на туристическите преходи е от 13 часа, като на природолюбителите ще бъдат предложени 5 маршрута. Всички те ще минават през места с цъфнала зеленика.“, съобщи директорът на ПП“Странджа“ инж. Димо Димов.
Предвиден е кулинарен конкурс за приготвяне на ястие с коприва и лапад, ще се проведе велоприключение за малки и големи, ще бъде обявен и фотоконкурс “Мистичното село Българи - тайнства през времето“. През двата фестивални дни - на 7 и 8 май ще бъдат отворени за посещение Музеят на нестинарството и цъквата „Св. Константин и Елена“и Коначето на нестинарите.
чуйте в звуковия файл интервюто с инж. Димо ДимовОт днес стартира приемът на заявления за подпомагане на животновъди и пчелари по помощта de minimis за 2025 г., съобщават от Министерството на земеделието. Крайният срок за подаване на документи е 5 септември. Подпомагането се предоставя с цел преодоляване на негативния ефект от засушаване през тази година. Заявленията за подпомагане се подават..
1108 години от битката край поречието на река Ахелой се навършват на 20 август. Триумфът на Цар Симеон I над византийския главнокомандващ Лъв Фока през 917 година и до днес е определян като едно от най-грандиозните сражения в европейското Средновековие. Българският владетел взема лично участие в боевете, начело на тежката конница. Изтласкана към..
През деня във вторник ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, ще има и краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици, на повече места в Южна и Източна България, сочи прогнозата на НИМХ. Жълт код за валежи е обявен за 12 области - София област, Благоевград, Пазарджик, Смолян, Пловдив, Стара Загора, Габрово, Велико Търново, Ловеч, Търговище,..
До 25 август младежите, завършили средното си образование през тази година, трябва да внесат здравноосигурителната си вноска за юли, ако не са започнали работа или висше образование, напомнят от НАП. В Бургаска област около 3500 ученици са завършили средно образование, от които 2200 в Община Бургас. Тъй като абитуриентите не попадат в категориите ученици..
Катастрофа затруднява движението в района на Равда по пътя I-9 Ахелой – Слънчев бряг, в посока Варна. Движението временно се осъществява в една лента. Ограничението е от км 211 до км 209. Трафикът се регулира от „Пътна полиция“.
Все повече хора искат да стават доброволци, смята Петър Неделчев, който е начело на Доброволното формирование УК N 17-01 към община Камено. В момента то включва 11 души с тенденция да се увеличат до 15. В помощ на РДПБЗН Бургас е кипът участва в гасенето на пожара край Българово в събота. Това беше първо тяхно участие изън пределите на община..
Три пожара са били потушени в област Бургас през последните дни. Огънят е засегнал постройки и сухи треви, а причините се изясняват. На 15 август около 15:15 ч. в Районното управление – Руен е постъпил сигнал за пожар в сухи треви и храсти край с. Разбойна, насочил се към южната част на селото. На място са работили пет противопожарни автомобила с..
Община Поморие обяви обществена поръчка за изпълнение на строително-монтажни работи по втория етап от реконструкцията на вътрешната амортизирана..
В Бургас се въвежда временна организация на движението заради ремонт на мрежата за водоснабдяване и канализация. Участък от ул. „Дебелт“ между ул...
До 25 август младежите, завършили средното си образование през тази година, трябва да внесат здравноосигурителната си вноска за юли, ако не са започнали..