Склад за нелегална продажба на тютюн за наргиле без платен акциз разкриха митнически служители от дирекция „Митническо разузнаване и разследване" /МРР/ в Централно митническо управление и от отдел МРР в Митница Бургас. Специализираната операция е извършена след проследяване на обяви в интернет за продажба на тютюневи изделия от юридическо лице с адресна регистрация в Бургас, без фирмата да има издадено разрешение за такава търговия по Закона за акцизите и данъчните складове /ЗАДС/.
Митнически служители от отдел „Митническо разузнаване и разследване" към Митница Бургас посещават като „клиенти" нает от фирмата склад за търговия на едро в Бургас. Складът е за сувенири, играчки, домашни потреби. Митническите служители установяват на място, че на отделни рафтове в склада са изложени с етикети и цени опаковки тютюн за наргиле с различни аромати, след което извършват контролна покупка на търговско количесто от предлагания тютюн за наргиле. Продавачът в склада им доставя 100 кутии тютюн за наргиле без български акцизен бандерол. При последвалата митническа проверка, митническите служители откриват в склада общо 420 кутии тютюн за наргиле в търговски опаковки по 50 грама -всички без акцизен бандерол, с аромат на ябълка, мента, лимон, банан, диня и др. Иззетото количество тютюн за наргиле без акцизен бандерол е с общо тегло 21 кг. Взети са проби за лабораторен анализ. Работата по случая продължава. Фирмата подлежи на имуществена санция по Закона за акцизите и данъчните складове- двойният размер на дължимия акциз за иззетия тютюн, който в случая е 6 384 лв.
Нови 12 екипажа и 6 вертолета "Кугър" и "Ми-17" ще имат готовност да се включат в евентуални пожари през лятото. Това увери по време на парламентарния контрол министърът на отбраната Атанас Запрянов. ВВС са разработили концепция за гасене за пожари от въздуха: "През летните месеци на настоящата година ще могат да бъдат осигурени до 6 броя вертолети в..
За няколко часа полицията в Сливен разкри кражба на 1,5 кг злато, 15 хиляди паунда, 5 хиляди евро и 25 хиляди лева от частен дом. Задържан е мъж на 40 годни. Арестувания за кражбата мъж не е криминално проявен, уточняват от полицията, като информираха, че е намерено е мястото, където са били скрити златните накити, монети и пари, но пълния размер..
Полицаи задържаха 24-годишен мъж от Сливен, откраднал 500 лева от вендинг кафе автомат на бургаската улица „Христо Ботев“. Мъжът е с предишни криминални прояви. Той откраднал парите, чрез разбиване на монетника на машината. Инцидентът е станал точно преди месец. Задържан е и мъж, разбил кафе автомат на главната улица „Александровска“ на 27..
Изпълняващият функцията главен секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков разпореди засилен контрол на пътя. Целта е опазване на обществения ред и сигурността, спазване на правилата за движение и недопускане на пътнотранспортни произшествия. В часовите пояси, когато движението е натоварено, ще се проведат масирани полицейски операции. По време..
Специализирана полицейска акция се провежда по автомагистрала „Тракия“ в Сливенския участък от няколко дни. Наблюдава се за движение в аварийната лента, спиране и престой, както и за движение в насрещното платно. Проверява се техническата изправност на автомобилите, фарове и чистачки. В операцията са включени и цивилни автомобили, които следят..
Около 21 часа снощи, в района до бл. 279 в бургаския комплекс „Меден рудник“, на бул. „Ал.Георгиев-Коджакафалията“, служители от сектор „Специализирани полицейски сили“ към ОДМВР - Бургас са извършили проверка на кола, с бургаска регистрация, управлявана от 25-годишен криминално проявен мъж от Бургас. В купето под дясната предна седалка полицаите..
Снощи, около 22:50 ч. в руенското село Люляково полицаи от Районно управление – Руен са прели за рутинна проверка лек автомобил, с бургаска регистрация. Той е управляван от 55-годишен мъж от селото. Установено е, че водачът шофира след употреба на алкохол с концентрация - 1.49 промила. Това е показал тестът с дрегер. Мъжът е задържан за срок до 24..
Полицаи задържаха 24-годишен мъж от Сливен, откраднал 500 лева от вендинг кафе автомат на бургаската улица „Христо Ботев“. Мъжът е с предишни криминални..
Специализирана полицейска акция се провежда по автомагистрала „Тракия“ в Сливенския участък от няколко дни. Наблюдава се за движение в аварийната лента,..
Изпълняващият функцията главен секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков разпореди засилен контрол на пътя. Целта е опазване на обществения ред и..