Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пожар заплашва 4 села в община Средец

Пожар гори в широколистен масив край 4 села в община Средец- Синьо Камене, Гранитец, Бистрец и Кубадин. В селедобедните часове огънят  бе най-близо, на километър, от Синьо камене, но към 17 часа фронтът се обърна към Гранитец. Пряка заплаха за хората към момента и необходимост от евакуация няма, съобщи кметът на община Средец Иван Жабов:

„Около Синьо Камене вече е минала техника и е направила един вал преди селото, така че взети са превантивни мерки, за да не влезе огъня в населеното място. Единственият проблем е вятърът, който постоянно сменя посоката си. Огнището е едно, но заради вятъра прави фронта дълъг и широк.“

Огънят е тръгнал тази сутрин от село Бистрец, но бързо се е разпространил и към другите населени места. 6 пожарни от Средец, Бургас и Ямбол се борят с огнената стихия. 5-тонна водоноска и доброволци помагат в гасенето на пожара. Колите могат да зареждат и от хидрантите в село Вълчаново, както и от язовира край село Сливово.

„Засега пожарникари, доброволци и горски овладяват положението“, обобщи кметът на община Средец.

Снимката е илюстративна


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

В Сливен посрещнаха частица от Честния пояс на света Богородица (ОБНОВЕНА)

Честният пояс на Света Богородица тържествен камбанен звън бе посрещнат в Сливен на площад „Хаджи Димитър“. Светинята бе донесена от Гърция, където се съхранява във Ватопедския манастир. Поясът идва за първи път в Сливенска епархия и бе посрещнат с голям интерес.  Кутията с парченцето от Честният пояс на Света Богородица бе предадена..

публикувано на 13.09.25 в 07:49

Кампанията за пътна безопасност на БНР Бургас с послание към младите шофьори

Бъдещите шофьори са фокус на есенното издание на пътната кампания на БНР Бургас. То е с надслов „Намали скоростта! Спаси живот.“ и е посветено на старта на учебната година и Европейския ден без загинали на пътя 26-ти септември. Кампанията се реализира със съдействието на ОДМВР-Бургас. Целта ни е да съдействаме за създаването на..

публикувано на 12.09.25 в 14:30
Снимката е илюстративна, архив

Ще почистват канавки по АМ "Тракия" в Сливенско, шофирайте внимателно

През следващата седмица поетапно ще се въвежда временна организация на движение в 13-километров участък на АМ „Тракия“ в посока Бургас, на територията на област Сливен  / от 260-и до 273-и км / . Промяната в организацията е за почистване на канавки и премахване на крайпътна растителност, информират от Агенция "Пътна инфраструктура".  От..

публикувано на 12.09.25 в 13:10

Сливен посреща честния пояс на Пресвета Богородица

Честният Пояс на Пресвета Богородица ще бъде посрещнат тази вечер в Сливен. С литийно шествие, което ще тръгне от площад „Хаджи Димитър“ светинята ще бъде пренесена до храм „Св. Богородица“, където ще бъде изложена за поклонение от вярващите.  Шествието ще бъде съпроводено от 100 гвардейци от Националната гвардейска част. Началото е обявено за 18..

публикувано на 12.09.25 в 10:49
Снимката е илюстративна

ВиК аварии на няколко места в Бургаско

Водопроводни аварии се отстраняват на няколко места в Бургаска област, което налага спиране на водата, съобщават от ВиК. Едната от тях ще засегне бургаския квартал "Рудник" - висока зона. Ремонтни дейности текат и в няколко карнобатски села – Добриново, Крумово градище  и Драганци. Краят е обявен съответно за 12, 13 и 17 часа..

публикувано на 12.09.25 в 09:20

В какви дълготрайни продукти да инвестираме спестени левове в брой преди еврото?

Платформата "Ние, потребителите" предлага идеи в какви по-дълготрайни продукти за бита, които така или иначе ще ни потрябват в средносрочен план, бихме могли да инвестираме спестени левове в брой. Така хем ще изпреварим инфлационните процеси, хем ще се освободим от наличните пари в брой, а ще започнем да спестяваме от приходите си през следващите..

публикувано на 12.09.25 в 07:35

Откриват паметна плоча на Стоян Бинбелов във Факия

Паметна плоча на Стоян Бинбелов ще бъде открита на 13 септември. Тя ще бъде сложена до тази на Крали Бимбалов до семейната ни къща съобщи за БНР Бургас, кметът Вълко Бинбелов, който е и син на Стоян. Бронзовият  медалист от европейско първенство в Карлсруе 66  почина тази година. Поканени са изявени спортисти, деятели на борбата, както и..

публикувано на 11.09.25 в 19:37