В края на седмицата влиза в сила новата транспортна схема на градския транспорт в Бургас. Тя ще е факт от 26 ноември – събота, като целта е пътниците да се адаптират към нововъведенията през по-спокойните почивни дни. Основните промени са, че ще има много нови линии. Ще се движат и автобусите по бързата автобусна линия, която ще тръгва от Меден рудник и ще стига до Славейков и Изгрев. Теза кратко време ще свързват най- отдалечените комплекси на града с центъра.
„От днес по автобусните спирки могат да се видят трасетата на новите линии, в Билетния център вече се раздават флаери с такава информация. От събота, в продължение на няколко дни, служители на „Бургасбус“ ще бъдат по основните автобусни спирки за да помагат на пътниците с информация за това, къде могат да се прикачат на друг автобус.“, съобщи управителят на общинската фирма „Бургасбус“ инж. Петко Драгнев.
повече чуйте в звуковия файл:
Той допълни, че промените в транспортната схема няма да се отразят на разписанието за съставните селища, а пътниците ще имат възможност да се прикачат на желаната линия на много от спирките през които ще преминава бързата автобесна линия.
„Бургазлии свикнаха бързо с изискването да се качват през първата врата и да слизат през останалите, надявам се за месец – два да свикнат и с новата транспортна схема. Обръщам се с молба към шофьорите да спазват правилата за движение и да не паркират и да не карат в буслентите, за да не пречат на автобусите в бързата автобусна линия.“, добави Драгнев.
повече чуйте в звуковия файл:
Той припомни, че превозните средства Б1 и Б2 ще се движат на около 4 мин. тръгвайки от Меден рудник, до кръговото на хотел „Мираж“ ще пътуват на 4 – 5 мин., от там разделяйки се в комплексите Славейков и Изгрев времето ще е двойно на 8 мин. По наситени ще са автобусите в пиковите часове, а през останалото време ще са по на рядко.
„Промените в градския транспорт са съобразени не само с настоящата пътна обстановка в града, но и взимат предвид бъдещото му разрастване.,Целта е да се постигне по-бърз и по-удобен превоз за пътниците, облекчаване на трафика и намаляване на вредните емисии“, коментира още инж. Петко Драгнев.
Започна полагането на първи пласт асфалтова настилка на пътя за царевското село Бродилово, като част от проекта за основния му ремонт. Отсечката се изгражда по технология студено рециклиране, ще бъде положен и втори пласт асфалт, посочват от общината. Ще бъдат изградени също канавки, отводнители, водостоци, мантинели, пътни знаци, маркировка, полага се..
Бургас ще почете с поредица от събития, 147 години от своето освобождение. На 6 февруари програмата предвижда полагане на венци и цветя, изложба и празничен фолклорен концерт. На 6 февруари 1878 година под звуците на църковните камбани бургазлии с въодушевление и радост посрещат руските воини от отряда на полк. Лермонтов. След столетия на чуждо..
Община Сливен договори намаляване на лихвата по облигационния заем. От пет процента лихвата е намалена на под три процента, което според общината е показател за устойчива финансова политика и добър кредитен рейтинг. С близо 250 хиляди лева на година се намалява лихвата по този заем. Намаляването на лихвения процент е взето на общо събрание на..
Изложба, посветена на паметта за Васил Левски откриват в Бургас. На 18 февруари (вторник) в 17:00 часа в Културен център „Морско казино“ ще бъде открита „Места на памет. 1873-1937 г.” Тя e подготвена от Института за исторически изследвания и Централната библиотека на Българската академия на науките . Изложбата се осъществява по покана на Община Бургас и..
Община Карнобат е финансово стабилна и започна годината със солиден финансов остатък, налични са около 20% от годишния ни бюджет, каза кметът Георги Димитров. Но на практика общината не работи. По Националната инвестиционна програма държавата е одобрила проекти за 14 млн. лв., а е изплатила под половин милион до момента. "При нас има замразени..
Регионалната библиотека „Георги Сава Раковски“ в Ямбол започва кампания „Да четем за България“. Инициативата е по повод 147 години от Освобождението на България и е посветена на Националния празник 3 март. Инициативата е насочена към деца на възраст от 8 до 14 години, а какво трябва да направи всеки от участниците, обясни Даниела Христова от..
Втора среща по намерението на община Поморие да подмени дървета в центъра на града предстои днес. Тя е от 18 часа залата на Народно читалище „Просвета 1888“. Присъстващите на първата среща не одобриха идеята за премахване на 60 дървета Гинко Билоба, преместването им в Ахелой и замяната им с вечнозеления вид илекс. Посочената причина бе..
Водата ще бъде спряна на няколко места в Бургас, уведомяват от ВиК. Причината е аварии, които трябва да се отстранят. До тогава са възможни прекъсвания..
Бургас ще почете с поредица от събития, 147 години от своето освобождение. На 6 февруари програмата предвижда полагане на венци и цветя, изложба и..
От ВиК-Ямбол предупреждават жителите на град Стралджа и селата Лозенец, Атолово и Воденичане, че от 4-ти до 9 февруари водата, достигаща до потребителите в..