Авторът на 1 500 текстове за песни, изпълнени от най-големите звезди на популярната музика -от Емил Димитров, Лили Иванова и Йорданка Христова, до групите „Щурците“ и „Диана експрес“, Жива Кюлджиева е новият почетен гражданин на Бургас. Пред радио Бургас тя сподели:
"Какво е усещането? Ами чувствам се много поласкана от едно такова признание от такова високо място и е за мен много-много мил комплимент. Това е признание, за което съм безкрайно благодарна…
Обичам мелодичната песен, която без дидактика да ти внуши добродетел, едно хубаво чувство към хората, поклон пред природа и така нататък…така че в моите песни най-много се радвам, че е имало добър синхрон между текст и музика и че естопляло сърцата на много хора…“ .
Кюлджиева е по професия рентгенова лаборантка, но талантът й да реди стихове за шлагери й отрежда друга популярност. Емблематична за творчеството й песен е "Вълкът и седемте козлета" в изпълнение на Мими Иванова и Развигор Попов. Малцина знаят и, че е родственица на Христо Ботев. Прадядото на нейния баща и бащата на поета революционер са братя. Жива За почетни граждани днес на тържествена сесия бяха обявени още писателят Георги Ингилизов, галеристът меценат Руси Куртлаков и поетът Борис Бухчев.
Интервюто с Жива Кюлджиева чуйте в прикачения файл:
Репортажа на Радостина Великова от представянето на новата книга “Морето е тяхното мастило“ на Георги Ингилизов може да чуете тук:
Ремонтът на международния път 1-7 към граничния пункт Лесово в района на пътен възел "Зимница" на автомагистрала "Тракия" ще приключи в рамките на работния ден, съобщиха от Областното пътно управление в Ямбол. Заради проливните валежи срокът на ремонтните дейности беше удължен с близо седмица. И днес ще остане в сила временната..
Системата BG-Alert беше активирана по разпореждането на областния управител на Бургас за общините на юг от Бургас, Влас и Елените. Причината са очаквани интензивни валежи през нощта. Съобщението има информационен характер и цели да предупреди жителите. "Поради очаквани интензивни валежи по Южното Черноморие, призоваваме за повишено внимание!..
Работещите в областните дирекции на Държавен фонд "Земеделие" обявяват символични протестни действия от днес до 24 октомври - съобщават от Федерацията на независимите синдикати в земеделието към КНСБ. В протестна декларация, изпратена до премиера Желязков, председателя на Народното събрание, министъра на земеделието и лидерите на парламентарно..
Над 90 % от хотелиерите в България срещат трудности при наемането на персонал, а най-търсени са позициите за готвачи, камериерки и сервитьори. Това показват данните от проучване на Български хотелски форум. В Националния дворец на културата се провежда 10-тата конференция за инвестиции и управление на хотели у нас. Отсъствието на мотивация за работа..
В Международния ден на белия бастун писателката Мита Иванова, която е член на Съюза на слепите, представи новата си книга - На ръба. Изданието е пригодено за хора със зрителни проблеми, придружено е с диск, а текста е озвучен с гласа на авторката. Според Иванова достатъчно внимание се отделя на хората със зрителни проблеми. "Тук има редица..
Непочистено от дървета и храсти корито на река Тунджа около мостовете при село Крушаре създава опасност от наводнение при обилни валежи. За това алармира кметът на селото Димо Станков. Според него коритото никога не е чистено, а прогнозите са за обилни валежи в края на тази седмица. Започна разчистването на фрезования асфалт край с. Крушаре..
Продължават ремонтните дейности по ВиК мрежата по ул. "Дебелт". От 14:00 часа днес за месец се въвежда временна организация на движението, като се затваря за превозни средства участъкът от ул. „Георги С. Раковски“ до ул. „Васил Левски“.
Как изглежда Бургас през очите на децата – това ще могат да видят жителите и гостите на града в изложбата „Бургас на децата“. Експозицията събира макети,..
Поморийското село Козичино празнува днес. Местният храм носи името „Света Петка – Българска“. Населеното място е известно още и като Еркеч, а..
Непочистено от дървета и храсти корито на река Тунджа около мостовете при село Крушаре създава опасност от наводнение при обилни валежи. За това алармира..