Днес отбелязваме Трифон Зарезан, празникът на лозарите, кръчмарите и виното. Малко Търново е домакин на винен фестивал с народно веселие и дегустация на напитки. Читалищния секретар Милена Дренчева пояснява:
„Най-важното, което ще правим, това е обичаят зарязване, който е традиционен. Ще бъде проведен с участието на самодейци към читалището. Програмата започва на площада с молебен за плодородие на лозята, овощните дръвчета и градините, след което ще бъде изпълнен обичаят."
Кметът осигури вино, с което ще бъдат посрещани гостите на площада. Ще има конкурс за най-добро вино и то ще бъде оценено от сомелиер Нели Бъчварова.
Местни състави ще се погрижат за доброто настроение на гостите по време на винения фестивал.
С ритуал по издигане на националното знаме Сливен отбеляза 147-години от Освобождението на България от османско иго. Негово Високопреосвещенство сливенският митрополит Арсений отслужи благодарствен молебен за здраве и добруване на българския народ. Венци и цветя в знак на признателност бяха положени пред паметника на войводата Хаджи Димитър и..
Граждани на Болярово развяха националния флаг по повод 147 години от Освобождението на България от Османската империя. И големи и малки боляровци поднесоха венци и цветя пред паметника на освободителите, за да почетат паметта на загиналите български и чуждестранни войници. Всички присъстващи паднаха на колене в знак на уважение и дълбоко преклонение..
Тържественият ритуал започна с патриотичните и въздействащи слова на Пламен Каров, който бе водещ на събитието. Учениците от СУ „Христо Ботев“ Камено представиха емоционален рецитал със стихове и части от историята по подобаващ начин, и с дух на национална гордост. С празничен дух и патриотични песни в програмата участваха и малките възпитаници на ДГ..
С тържествено издигане на националния флаг под звуците на химна на републиката, несебърската общественост отбеляза 147 години от Освобождението на България, съобщиха от пресцентъра на Общината. „Поздравявам Ви с годишнината от славната дата на българската свобода. Нека ние, по примера на предците ни, да сме обединени и активни в решенията, които ще..
С тържествена церемония, празнично шествие и благодарствен молебен беше отбелязан Националният празник в Ямбол. Стотици граждани поднесоха венци и цветя пред паметника на загиналите за Освобождението. В тържественото честване се включиха военни части от ямболския гарнизон, представители на държавната и местна власт, родолюбиви организации и..
Стотици бургазлии се събраха на площад „Св. св. Кирил и Методий“ за празничното Третомартенско хорище. Точно когато родолюбивите българи трябваше да излязат за голямото хоро, слънчевите лъчи изгряха и поздравиха хванатите ръка за ръка бургазлии. За доброто настроение се погрижи народната певица Петя Панева, победителка в осмия сезон на „Гласът на..
Бургас празнува 147 години от освобождението на страната ни от османско иго. Началото на п разничната програма даде авто походът "Българовско шествие" от Морска гара. По бургаски улиците в предиобедните часове премина и мотошествие „Пътят на Свободата“. Тържествата по повод националния празник започнаха с ритуал по издигане на..
Благотворителен концерт „Заедно за Радослав“ предстои днес, 2 март в Бургас. Ще се проведе и базар в негова подкрепа. Младият мъж има нужда от бъбречна..
Общинският съвет в Бургас ще проведе извънредно заседание по искане на кмета Димитър Николов. Поводът е да се разгледа негова докладна записка, която..
И тази година Община Бургас подготвя мащабна празнична програма, с която жителите и гостите на града ще честват националния празник – 3 март, и..