Как да се синхронизират нуждите на фирмите и пазара на труда с програмите и подготовката на бъдещите кадри в Бургас. това е темата на поредната среща в общината информира директорът на дирекция "Икономика и социални дейности Ивелина Стратева:"Целта на тези срещи и да се въздейства на свързването и осъществяването на връзка между местния бизнес и професионалните училища, за да могат да се подготвят по-успешно.кадри. От срещите бургаските предприятия твърдят, че реална безработица няма, защото много трудно обезпечават кадровите си нужди. Те застанаха с желание зад идеята да си взаимодействат с професионалните гимназии и да могат да си осигурят необходимите кадри, защото се оказва, че в момента има липса на кадри.
Временно се променя маршрута на линия № 6 в посока кв. „Рудник“. Това се налага заради строително-ремонтни дейности, информира „Бургасбус“. Промяната влиза в сила днес. Автобусите ще се отклоняват по ул. „Кирил и Методий“ – ул. „П. Р. Славейков“ – ул. „Жечка Карамфилова“. Спирка „Яна Лъскова“ временно няма да се обслужва. Общественият транспорт ще..
Националният възпоменателен събор „Петрова нива“ предстои тази събота, 16 август в едноименната местност. Тук преди 122 години е взето решението за избухването на Преображенското въстание, което да подкрепи избухналото по - рано в Македония Илинденско въстание. Тържествата отново ще преминат под патронажа на президента на Република България..
До часове се очаква да бъде отменено бедственото положение в сунгурларското село Скала. Това каза кметът на общината Димитър Гавазов. „Нощта беше спокойна. Към този момент пожарът е локализиран. Няма действащи огнища. Има пожарни, които пазят от ново възобновяване на фронта. Чакам до обяд, ако всичко е нормално, следобед ще бъде отменено..
В Бургас се въвежда временна организация на движението заради ремонт на мрежата за водоснабдяване и канализация в ж.к. „Братя Миладинови“ и ж.к. „Зорница“, по информация на общинската администрация. В „Братя Миладинови“ временно се затваря ул. „Струма“ в участъка между ул. „Одрин“ и ул. „Дрин“. Ограничението обхваща периода от 13:00 ч. на 14 август..
Екип на БЧК - Бургас е оказал първа долекарска помощ и психосоциална подкрепа на евакуираните снощи жители от сунгурларското село Скала. В такива случаи има и логистична подкрепа за пострадалите хора, която е под формата на храна и вода. Това обясни за общественото радио Виолета Радева, директор на областната организация на БЧК. Как се..
Петима младежи, помагали при гасенето на пожарите край Сунгурларе, са били приети днес от министър-председателя Росен Желязков в Министерския съвет. „Това са момчетата, които в тези трудни дни, със своя тих и скромен пример в Сунгурларе се притекоха на помощ по свой начин. Но той стана толкова видим за всички и такъв кураж даде на огнеборците, на..
На 14 август от 17:30 на „Флората“ в рамките на фестивала „С книга на плажа“ в Бургас гостува известната журналистка Богиня Матеева, за да представи в емоционална среща своята книга с разкази „Вик за прошка“. „Това са разкази за вечната битка между светлата и тъмна страна в човека. Когато тази битка е на територията на душата се появяват..
Първото издание на фермерския и занаятчийски пазар „ЗадругатА“ предстои утре, 13 август в Бургас. Производители и занаятчии от различни..
В Бургас се въвежда временна организация на движението заради ремонт на мрежата за водоснабдяване и канализация в ж.к. „Братя Миладинови“ и ж.к. „Зорница“,..
Петима младежи, помагали при гасенето на пожарите край Сунгурларе, са били приети днес от министър-председателя Росен Желязков в Министерския съвет...