Районната прокуратура в Бургас се самосезира за случая с вандалския акт върху антикомунистически акт. Трима души нарисуваха навръх 1 май лика на Георги Димитров, с надпис на английски „Аз ще се върна“, на монумент на жертвите от комунистическия режим.
След като от СДС – Бургас разпространиха клип, на който се вижда деянието, извършено около 5 ч. сутринта на 1 май, единият от участниците беше разпознат. Жената, която се оглежда, докато другите двама рисуват с шаблон и спрей лика на Димитров, е Малина Сейкова, бивш директор на Вечерната гимназия, член на БСП и майка на партиен функционер. Тя, обаче, твърди, че просто се е разхождала:
„Непознати за мен хора… Даже се бях стреснала, защото не знам какви са… Те може би нещо са ме питали, аз не мога сега да се сетя…“
Общинският председател на БСП Николай Тишев определи случилото се като неприятен инцидент и паметниците трябва да се пазят, без значение кои са. Другарски съд няма да има, подчерта той, но добави:
„Много други паметници, включително на антифашисти, на Пантеона, Альошата, стоят надраскани. Никой не поставя въпроса „Ама да видим сега кой го е направил, да издирим извършителите…“
Костадин Марков от СДС поясни, че е редно да е имало поне извинание:
„Защото ми изглежда много организирано. Виждате – подготвени шаблони, тия действаха като нинджи – за секунди, буквално изографисаха другаря Димитров на паметника. Много стройна организация, страхувам се, че повече хора са знаели. Не е ентусиазъм на трима души“
Прокуратурата ще преценява дали да образува производство.
Интервюта с тримата можете да чуете в прикачените файлове:
Митнически служители на ГКПП Лесово задържаха 35 пистолета, боеприпаси и пълнители при проверка на лек автомобил с нидерландска регистрация. Колата е пътувала от Турция към Нидерландия. В нея са пътували турски гражданин като шофьор и пътник с двойно гражданство – турско и северномакедонско. При щателна митническа проверка в личния багаж на..
Затруднени са издаването и замяната на свидетелствата за управление на моторни превозни средства, информират от МВР. Причината е технически проблем в мрежата за обмен на информация за свидетелства за управление на МПС между държавите членки на ЕС - RESPER. Затова и временно ще бъдат затруднени услугите, предоставяни от звената " Пътна..
40-годишен мъж от Девня е задържан за телефонна измама в Бургас. Той успял да заблуди 80-годишна жена, че оказва съдействие на полицията за задържане на телефонни измамници. Така тя му предала сумата от 8 000 лева и 100 евро. Измамата е осъществена на 19 февруари. Мъжът е направил пълни самопризнания. Той е криминално проявен. Наложена му..
Трима бургазлии са задържани от полицията за кражба на пари в различна валута /8000 лв. и 1500 евро/ и два хардуерни портфейла заедно с 24 кодовите пароли. След това е източена криптовалута на стойност 20 000 лв. Кражбата е осъществена на 14 февруари от частно жилище на ул. "Александър Стамболийски" в Бургас, обитавано от 18-годишен..
Във връзка с изграждане на канализация по бургаската ул. „Иван Хаджипетров“, в участъка от ул. „Инж. Никола Димков“ до ул. „Мадика“ в местност Мадика (зад сградата на СБА), от 09:30 часа на 11 март до 31 март въвежда временна организация на движението, като се затваря за движение на МПС участъка. Община Бургас призовава шофьорите да спазват..
Президентът и върховен главнокомандващ въоръжените сили Румен Радев и президентът на Черна гора Яков Милатович днес ще посетят учебния полигон „Ново село“ край Сливен. Двамата ще се срещнат с военнослужещи от двете държави и ще наблюдават статичен показ на военна техника. Предвиден е брифинг с командира на Многонационалната бойна група на НАТО.
Амфетамин, канабис, семена от канабис, множество празни джъмпери и електронна везна са намерени и иззети при извършено претърсване в частен апартамент, разположен в бл. 27 в к-с "Славейков", обитаван от 42- годишен бургазлия, съобщават от бургаската полиция. То е осъществено около 16.00 ч. днес от служители на бургаското Първо районно управление ...
Бургаският окръжен съд остави в ареста шестима задържани за кражба на гориво на жп гарата в Карнобат, а пусна други двама под домашен арест. Осемте..
Президентът и върховен главнокомандващ въоръжените сили Румен Радев и президентът на Черна гора Яков Милатович днес ще посетят учебния полигон „Ново село“..
Трима бургазлии са задържани от полицията за кражба на пари в различна валута /8000 лв. и 1500 евро/ и два хардуерни портфейла заедно с 24 кодовите..